1. 313.
    müşterilerini şubeye yürümeye mecbur ederek obezite ile mücadelede ulusal çapta takdiri hak eden kurum.
    3 ... baron munchausen
  2. 312.
    Ne zaman bir şey sipariş etsem ve siparişim mng kargo aracılığıyla gelecek olsa, asla o kargoya ulaşamıyorum. Evde yokmuşsunuz geri gitmiş kargo diyorlar, halbuki tüm gün evdeyim. Zaten gelseler ya bulurlar ya da kağıt yapıştırırlar, onu da yapmıyorlar. iki defa 3 kg'lık kedi mamasını eve taşıma durumunda kaldım. Şaka gibiler.
    1 ... git schopenhauer oku gel
  3. 311.
    istanbul maslaktan yola çıkmış olan kargom adresim olan kırklareli şehrine gelmek yerine adana sarıçam şubesinde beklemekte şu an. dolayısıyla siparişim şu an için halen yolda gözükmekte.

şimdi sizin kafanızda iki soru var:
    1- Kırklareli istanbul’un neresinde kalmaktadır?
    2-adana ile kırklareli’nin nasıl bir bağlantısı olabilir?

bu arada kırklareli ile kırıkkale’yi karıştıranlar olabilir onlar için açıklayayım peşin olarak; kırklareli istanbul’un 200 km batısında yer alan kuzeyinde bulgaristan doğusunda istanbul batısında edirne güneyinde ise tekirdağ’ın bulunduğu marmara’nın trakya yarımadasında bulunan küçük bir şehirdir. hoş kargoyu kırıkkale’ye göndermek üzere almış olsalar dahi adana’nın herhangi bir bağlantısı olamaz. bana biri bunu açıklasın yahu çıldırcam. mesai saati de olmadığı için adamları arayamıyorum.

kargom dün yola çıktı ve 200 km’lik mesafeye bir günde maksimum hadi iki günde ulaşmalı. bakın ben biz geldik sizi evde bulamadık triplerine bile razıyım şu an zaten tatildeyim işim gücüm yok kırklareli küçücük şehir siktir olup gider şubeden alırım kargoyu. be amına koyayım ben böyle düşünen bir adamken siz adana’yı nereden çıkardınız şimdi?
    (bkz: delirttin lan beni)

edit: entryi yazdıktan bir gün sonra mng kargo genel numarasını aradığımda bir gün sonra kargonun elime ulaşacağını söylediler. iki gün sonra ulaştı, sorun yok. yine de bu adana nereden çıktı amk hala düşünüyorum.
    1 ... j p g
  4. 310.
    türkiye'de işini hakkıyla yapan bir kargo şirketi olmadığı halde, bunların arasından sıyrılıp en başarısız şirket olmayı, ve bu ünvanını yıllardır korumayı başaran bir grup insan. tebrikler. şimdi bakıyoruz bu ülkede kargo olayındaki temel iki sıkıntıya;

sayıca çalışan yetersizliği
    çalışanların iş yapmayı zul görmesi

dağıtım ağında sıkıntı, eleman suratsızlığı, şube yeri, şube boyutu, araç yetersizliği falan hikaye bunların yanında. burada diğer şirketler en azından biriyle uğraşıyor gibi. yani çalışanların tırt ama en azından bunlardan 6-7 tane olunca kurtarıyorsun. veya 3 kişiyle eşşek kadar yeri döndürmeye çalışıyorsun ama elemanlar düzgün. arada küfür yersin ama müşteri kaybın minimumda kalır.

mng ise hem aygır gibi kargo gelen bölgelerde bile olayı akıl mantık sınırına sığmayan sayıda insanla çözmeye çalışıyor, hem de sanırım iş başvurularında en mal, en sikimden aşağı kasımpaşa modundaki kişileri özellikle seçip alıyor. 4 ayrı şehirde 5 ayrı şubesiyle çalışma şanssızlığında bulundum, yani bu şubelerin turizm kapsamında görülmesi lazım. hiçbir durumdan haberi olmayan, haberinin olmasını da istemeyen, arada çay içmekten vakit kalırsa teslimat falan yapan, sıradan bir insanın 30 saniyede yapacağı teslimatı yaya yaya 10 dakikada falan tamamlayan, maksimum 4 olağanüstü mutsuz kişi. ve bunların etrafında artık kendi jeolojik yapılarını oluşturmuş, denize paralel uzanan yüzlerce paket.

abicim bakın sermaye sahibi insanlarsınız binlerce kişiye gelir falan sağlıyorsunuz da, bence bu sermayeyi başka alanlarda kullanın. komple ne varsa hurdacılara satın, elemanları kamu huzurunu korumak adına imha edin, içinde taşımacılığın olmadığı bir sektöre girin. çikolata bisküvi işine girin arkadaş yani ne bileyim amk. seyyar pvc kaplamacılığı yapın. zira kargoculuk yapmak konusunda tepeden tırnağa bünyenizde kimsenin bir yeteneği olmadığı çok açık.
    ... vangobbel
  5. 309.
    Rezillikte sürat kargoyu dahi geride bırakan, kargo şirketi. 4 gündür burdurdan ankaraya kargo bekliyorum, sanırım develerle taşımacılığı sağlıyolar.
    ... notolerance
  6. 308.
    Mng ve aras rezillikte ölümüne kapışır.. bir kargo gümüşhaneden sinop a 4 günde gitmez mi amk. Yürüyerek götürsen zaten üç günde teslim edersin. insanlar neden bu iki firmayı tercih ederler bilmem.
    1 ... merhaba ben yesil peri
  7. 307.
    pislik, rezil ve çöp bir firmadır. adrese teslim şartı ile ücret almalarına rağmen adrese teslim kargoları çıkartmazlar ve şubeden teslim almanızı beklerler. bu kadar da sahtekar ve şerefsiz şubeleri olan bir firmadır. aldıkları adrese teslim hizmet bedelini de cukkalarlar.

şubeye gidip neden adrese teslim yapmadıkları sorulduğunda "yetersiz eleman ve araç olduğunu, tüm sorunun bölge müdürlüğünden kaynaklandığını" söylerler.

açıkçası tepeden şubeye rezil ötesi bir organizasyondur. tek önlem mng kargo kullanan şirketlerden alışveriş yapmamak, adrese teslim edilmemiş kargoların yasal süre dolunca tekrar göndericiye iadesini beklemektir.

tanım: kurumsal kepazeliğin vücut bulmuş hali.
    1 ... freud
  8. 306.
    insanların çoğu internetten sipariş vermeye başladı. Kargolarda yığılma var.
    ... erdem20
  9. 305.
    Bu kargoculara gölge çalışan girip denetime soksa hepsi, çok eminim, hepsi kapatılır. Türkiye'deki tüm kargo şirketleri ve mükemmel çalışanları.
    ... ahhh wire
  10. 304.
    Kargoları top sektirir gibi arabaya koydukları rivayet edilir.
    2 ... uzuntekel2000