1. 1.
  thor'un çekicinin adı.
  3 ... th0r
 2. 2.
  thor'un çekici. loki'nin sebep olduğu bir iddia sonrasında cüceler tarafından yapılmıştır. ancak loki iddiayı kazanmak isterken yaptığı hile sonucunda çekicin sapı biraz kısa kalmıştır
  4 ... andodos yamandidis
 3. 3.
  thor un çekici,
  http://en.wikipedia.org/wiki/Mjolnir_%28comics%29 adresinde wikipedia da ya da http://en.marveldatabase.com/Mjolnir adresinde marvel veritabanında da görülebileceği üzere mjolnir thorun çekicinin resmi adıdır.
  4 ... hizir
 4. 4.
  thor öldükten sonra oğulları modi ve magni'ye kalacaktır.
  2 ... thor
 5. 5.
  isveçli hayvani death metal grubu amon amarth ın şarkılarında adı çok geçen thor'un çekicinin adı.
  2 ... ascendancy
 6. 6.
  alman klasik nsbm gruplarından biri. grubun iyi tarafları; arkadan arkadan esen klavyeler, vokalin hırçınlığı. davul kötü ve gitar çok boğuk kalmış.ayrıca en kötü yanlarından biri ns olmaları.

  tek albümleri 1999'dan:

  Hinweg über die Tore der Zeit *
  2 ... summoning
 7. 7.
  ing. thor's hammer. çok güçlü bir mitolojik silahtır. oynayanlar bilir; tomb raider underworld de çokça geçer bu çekiç efsanesi. zaten oyun içerisinde de kendisine sahip oluruz* ve canavarları dan dun oraya buraya savururuz.
  konuyla alakalı olarak şöyle bir şey var: http://www.tombraiderwiki...index.php/Thor%27s_Hammer
  "Lara first retrieves Thor's two gauntlets after following a trail of Proto-Norse ruins and her father's work, which allow her to wield the weapon, and the belt, Megingjord, which grants the bearer greater strength. After wielding these and utilising their powers to acess the ruins where the hammer lies, Lara finally gets the hammer and goes to kill Natla. Natla, however, manages to talk Lara out of destroying her, hinting that she needs her to get inside Helheim, which appears to be Avalon, after Lara's father mistook Avalon for Niflheim, the ruins she found in the Med.

  In Helheim, Natla opens the way for Lara, who continues with the hammer. After a dramatic sequence where Natla reveals her grand plan, Lara leaves for the giant Jörmungandr device, to stop Natla once and for all. After destroying the mechanism, Lara kills a distracted Natla by throwing it into her skull. Natla falls into the Eitr and presumably dies."

  burada söylenenlere göre bu çekicin bir de aksesuarları varmış; kemer ve eldiven. kemerin adı megingjord. bu kemer , taşınyanın gücüne güç katarmış.
  ... kanopik kavanoz
 8. 8.
  Herkesin kaldiramayacagi bir cekictir.
  ... just millionaire
 9. 9.
  thor filminde kat dennings'in oynadığı karakterin mjolmir, milmir vb. birçok şekilde telaffuz edip, ismini doğru söyleyemediği efsanevi çekiç. senin ağzını yerim ben kız..
  ... generalaladeen
 10. 10.
  Mjollnir; iskandinav mitolojisindeki Tanrı, Thor'un savaş çekicidir.
  Mjöllnir, adının anlamı "parçalayıcı" olan kocaman bir ''Çekiç''tir. Çekici Brokk ve Eitri isimli iki cüce kardeş yapmışlardır. Çekiç yapılırken Loki sinek kılığına girip cüceleri ısırarak rahatsız edince bir kaza olmuş, çekicin sapı kısalmıştır.Çekici yalnızca Thor ve herkesin babası olarak kabul edilen Odin kaldırabilir.Bumerang tarzı bir sihri olan mjolnir Thor onu her fırlattığında kendisine yeniden geri döner ve düşmanlarına çok büyük zarar verebilir. Çekiç her atıldıktan sonra muhakkak Thor'a geri döner.
  1 ... benim adim uzeda