1. 1.
  Bütün yurt sorunlarının ordu gücüyle çözümlenebileceğine dayanan aşırı milliyetçi bir görüş.
  8 ... martyns
 2. 2.
  (bkz: ordu göreve)
  1 -1 ... halit ayarcı
 3. 3.
  (bkz: Karl Liebknecht)
  ... vend avesta
 4. 4.
  ne hikmetse artık gerçek anlamı dışında da kullanılan, sadece ordu veya askerin mevcut koşullarda var olması (siyasete karışmasını savunma vs demiyorum bakınız!) gerektiğini savunanlara da vurulan bir yafta*.

  ayrıca

  ayrıca milliyetçi olması da gerekmez, gayet anti-ulusalcı ekspansiyonalist de olabilir bu görüşün savunucuları. bu da bir dip nottur.
  4 -1 ... soul forged sin
 5. 5.
  (bkz: askerlik yemini)
  1 -1 ... vernon sullivan
 6. 6.
  memleketin asıl sorunu, bir çözüm önerisi bir bakış açısı. aile içi şiddet, okulda şiddet, sokakta şiddet, ülkede şiddet bütün bunlar militarizmin yan etkileri hatta ta kendisi. düşünün ki bu ülkede milyonlarca ruhsatlı ruhsatsız silah ve kullanıcıları var ve bütün bu insanlar askere alınarak silah eğitimi almışlar. her ne kadar adına vatan korumak deseler de o eğitim başka birçok amaç için kullanılabiliyor/kullanılıyor. özelikle militarist, şiddete bağımlı eğitim ve bununla birlikte militarist yapıların kodladığı hayat biçimi bireyin her türlü sorun için çözümü militarizmde ve şiddette görmesine seep oluyor. bu yönüyle başta saydığımız bütün şiddete dayalı sorunların olayların hatta bir adım daha ileri giderek kan davalarının bile kökeninde militarizm ve militarist yaşam tarzı var. çünkü söylediğim gibi bu toplumda birey her türlü sorunun yegane çözümü olarak militarizmi seçiyor. birkaç gündür sol frame i işgal eden militarist söylemler (biz sadece sözel şiddet unsuru olarak küfür diyelim buna) bile bunun en büyük göstergesi. olayları derinlemesine analiz etmekten uzak aciz bünyeler yaratılan duygusallığın peşinden sürüklenip kendilerini militarizmin kucağında bulabiliyor.

  bunun en güzel örneklerinden biri olarak

  (bkz: full metal jacket)
  2 -1 ... sonrabirgun
 7. 7.
  bu ülkede özde vatandaş sözde vatandaş tanımı yapabilmenin sırrıdır. *
  1 -1 ... pangea
 8. 8.
  türkiye de elitizm ile birleşir.
  ... paradigma
 9. 9.
  bütün ülkü davalarının sadece ordu gücüyle çözülebileceğine inanıp ona göre davranma siyaseti.
  1 ... hogir
 10. 10.
  yasal cinayet kurumu. sorgusuz-sualsiz fantazilerin gerçek kılındığı joe harikalar diyarı. pandora nın büyük bir kısmı. militarizmin eş anlamlı bir diğer adı hayattır ve militarizmin işi hayatladır. pusulası daima hayatı gösterir. devre-devre, akım-akım, ütü, radar, techno müzik, bir silah olarak kullanılmayan tüm bu teknolojiyi militarizm hayatlarımıza dahil eder ve böylelikle medeniyetin büyük bir kısmını militarizm oluşturur.

  insanlık, medeniyetinden vazgeçmeyecek. militarizm insanlık için herşeyi yok edecek. ve bir gün insanlık tasını-tarağını toplayıp uzay gemileriyle çekip, gidecek. başka gezegenler de yaşayan varlıklar için biz de bir uzaylı olup çıkacağız. görebiliyorum!
  2 ... borris becker samimiyeti