bugün

Malum ırkın, ılık götlü solcuların it gibi korktuğu şahane düzendir. Orduculuk hükmedecek topraklarında atanın!
bu sitede militarizm övgüsü de gördük ya daha da gözüm açık gitmem .mina koyim.
Militarizm, toplumun genelinde oluşan askeri yönetimin müdahale ile çözülmesine yönelik bir tutumu desteklenmesi, ordunun baskın güç olmasına ve sorunların çözümünde başvurulacak ilk kaynak olarak görülebileceğine yönelik fikirlerdir. Latince kökenli olan military kelimesinden dilimize militarizm diye geçmiştir. Silahlı kuvvetlere her konuda öncelik verilmesinin yanı sıra savaşın yüceltilmesi ile ilgili bir kavram olarak karşımıza çıkmaktadır. bence ülkemizde militarizm baskındır. atalarımızdan gelen ordu-millet anlayışı, ulusumuzun ordumuza değer vermesi, darbeler... mesela ruslar da çok militaristtir.

(bkz: her Türk asker doğar)
(bkz: Türk silahlı kuvvetleri)
(bkz: Türk askeri)
(bkz: ordu millet)
(bkz: mehmetçik)
düşmanımızın şuan kullandığı silah "barış". kardeş kanı dökme derler , bizde müslümanız derler ,halkların kardeşliği derler en sonda askerimize pusu atarlar sonrada analar ağlamasın derler. bu zehirin panzehiri militarizmdir. türk gençliği milletinin çıkarları için militarist olmalıdır. ülkemizin etrafı coğrafyamız ve tarihimizden dolayı akbaba gibi bekleyen düşmanlarla doludur.
savaştan ziyade barış ortamında gelişmesi gayet normaldir. zira savaşı görmüş, içinde yaşamış, acılarına şahit olmuş bireylerin ve toplumun militarizme meyil etmesi eşyanın tabiatına terstir.

bir toplumda militarizmin gelişmesi ve güçlenmesini bir nevi "bize rahat battı" cılık olarak niteleyebiliriz.
Şemsiyesi altında toplanmamız gereken bir yönetim biçimi. Acilen 28 Şubat a bir sistem geri alma/kurtarma güncellemesi oradan da t.c fabrika ayarlarına dönme operasyonu yapılmalıdır. T.c fabrika ayarlarına dönmedikçe iç ve dış düşmanlar, irticai ve bölücü faaliyetlerle işimiz zor.

T.c ilelebet payidar kalacaktır.
militarizm öldürür diyenler abd füzelerini yaşatır sanıyor sanırım.

Yaşasın militarizm, varolsun militarizm.
Militarizm, bir ülkede ordu gücünün aşırı derecede ağır basması, her tür sorunu askerî yöntemlere başvurarak çözme, bundan dolayı silahlı kuvvetlere öncelik tanıma eğilimi ve savaşı yüceltmektir.
En kısa zamanda uygulanması gereken rejim.

En azından ortalıkta ibne azalır.
Darbe sevicilerini ortaya çıkartan yönetim şekli.
Yönetim şekli baskı, diktatörlüktür.
Ha askerî diktatör ha sivil diktatör ne fark eder ?
Askeri faşizmdir.

Akla kenan evren'i getirir.

En güzeli demokrasidir.
türklerin özünde olan şeydir. kesinlikle ülke bu yönetim biçimiyle yönetilmelidir. karşı çıkan tatlı su solcularının ve bölücü terör örgütü yandaşı olan herkes imha edilmelidir. disiplin ülkeye hakim olmalıdır. Türkçü yapılanmalar devlet eliyle desteklenmeli ve militarizm türkçülük alt yapısıyla ülkede hakim kılınmalıdır.

kim ne derse desin asker bu ülkede en ama en önemli şeydir.
Çok şey istemiyorum, bakın iddia ediyorum. Bu ülke sadece 1 ay böyle yönetilsin. Gençlerde ki değişimi kendiniz görün, doğu da ki sorunların tamamen bittiğini kendiniz görün. Bu yönetim biçimi Türklerde hep vardı. Her Türk asker doğar sözü bu yüzden söylendi. 4 yaşında Türk çocukları bu yüzden savaşçı yetiştirildi. Şimdi de uzaklaştırılıyoruz bundan ve başımıza gelenler ortada, üstelik militarizmin az olduğu yerlerde terörizm çok olur, bu ülkemize örnek.

Bugün günümüzde dünyanın en güçlü ülkeleri sömürgecilik yapmaktadır, ordusuna yatırımlar yapmaktadır, kısaca militaristtir. Sadece bunu embesiller görememekte. Onlara göre savaş olmasın, insanlık ölmesin. Elbette böyle fakat adamlar gelişiyorsa, silahlanıyorsa senin bunu düşünmen bile aptallıktır, aptallık ötesidir. Senin karşında seni öldürmek için gelen adam varsa senin ona barış, silahsızım demen bir şey değiştirmeyecek. Türklerde Çinlileri sömürüyordu kıtlığa girince, canı sıkıldıkça. O yüzden övünebiliyorsun atalarınla.
hayalimdeki yönetim şeklidir.
ülkenin sürekli tehdit altında olduğuna vurgu yapar.

(bkz: türkün türkten başka dostu yoktur)
(bkz: her türk asker doğar)
militarizm sözcüğü zihinlerde hep olumsuz imgeler oluşturur fakat eğer ordu masumları ezmiyor ise, siyasete karışmıyor ise militarizmin çok da zararlı bir olgu olduğu söylenemez. güçlü bir ordu ile dünyada caydırıcı güç olabilir, toplumda düzen sağlayabilirsiniz.
toplumda düzen, nizam, intizam ve disiplini sağalayabilecek yegane unsur.

buna pakistan ve kuzey kore örneğini verebiliriz. bu ülkerin hepsinin nükleer bombası var. ne güzel.

tek yol militarizm.
bazen militarist oluyor insan,
hukuksuzluğa şahit olduğunda.
bunu siyasi bir çözüm veya bağlayıcı ideoloji ve çözümü anlayış olarak kabul edenler ise su katılmamış salaklardir.
esas araç olan silahi pazarlayan veya üreten değilsiniz silah tacirlerinin köpeği oluyorsunuz... bazi afrika ülkeleri ve üçüncü dünya ülkeleri buna örnektir.
buna karşı çıkmak dünya gerçeklerine göz kapatmaktan başka bir şey değildir. birileri çıkıp "ordusuz ülkeler var" diyecektir. haklılar. gelin gelelim sözü edilen ülkeler hiçbir doğal kaynağı ya da terörizm tehdidi olmayan, etnik olarak tek ırktan kurulu ülkelerdir ve komşuları tarafından bağımsızlıkları garanti edilmiştir. yani isviçre, lüksemburg, liechtenstein gibi ülkeleri örnek göstererek bunun doğrulama yapılamaz.

bir ülke gerektiğinde en güçlü düşmana karşı bile kendini korumak zorundadır. barış döneminde bunların tatbikatları falan da yapılır zaten. bir söz var ya: barış isteyen savaşa hazır olmalıdır. öyle işte.

kimse savaş çıksın istemez. en azından çok geçerli nedenler olmadığı sürece, ki buna demokrasi götürmek ve petrol de dahildir savaş isteyen olsa olsa psikopattır. psikopata ülke yönetimi veren toplum da beyinsizdir, koyundur, göt kılıdır!

ancak... devlet, en azından muteber bir devlet yurdunu, yurtiçi ve dışındaki ırktaşlarını korumak sorumluluğuyla hareket etmek zorundadır. bunu da kimse inkâr edemez. eden hippidir, soysuzdur, anarşisttir.
vatan, millet, sakarya denilip bir nevi sosyal düzeni bozmak isteyen uç noktalardaki milliyetçi akım. her şeyin askeri disiplinle çözülebileceğini düşünmek kadar saçma bir şey yok. medeniyetsizlik de denilebilir.
Bu ideolojiyi benimseyenlerede (bkz: militarist) denir.
Kitle seferberliği, parti propagandası yoluyla toplumsal alanın ve kitle iletişim araçlarının tekelleşmesi çabasına denir.
okula gelen öğrenciye hazır ol - rahat komutları vermektir.
güncel Önemli Başlıklar