1. 1.
  vito corleone'nin en kucuk oglu. abisi santino corleone'nin oldurulmesinden sonra veliaht olur ve karismamaya soz verdigi aile meselelerinin yavas yavas icine girmek zorunda kalir. buyur, cok buyuk olur. ama kaderin hic bir zaman insanin ellerinde olmadigini, onu degistirmenin mumkun olmadigini gec te olsa anlar. guclu ve bir o kadar da zayif yonleri bulunan harika bir karakterdir.
  3 ... laz pacino
 2. 2.
  the godfather serisinde al pacino tarafindan canlandirilmiş karakter.
  2 ... oumar
 3. 3.
  (bkz: tony montana)
  -1 ... pulp fiction
 4. 4.
  The godfather'ın filminde değilde kitabında, insanın gözünde daha bir başa canlanıyor. Aslında, çok zayıf bir karakter. Karısı kay'in suratına kapıyı kapatması onun zayıflığının ispatıdır.
  Ayrıca Michael Corleone'nin the godfather 3'teki günah çıkarma sahnesi tamamen bir razalettir. Onlarca cinayetin azmettiricisi olan, milyarlarca dolarlık kara parayı yöneten bir adamın papaz karşısında bu şekilde davranması çok gülünçtü. Ne kadar güçlü olursa olsun, kızının ölümünü engelleyememiştir. Ne kadar güçlü olursa olsun ailesini bir arada tutamamıştır.
  Ancak yinede sinema tarihine giren en muhteşem karakterlerden biridir. Şahsi listemde ilk beş'e rahatlıkla girer.
  1 ... maksat muhabbet
 5. 5.
  Michael aslında filmde bir askerdi.2.dünya savaşında amerikan ordusunda kendine hatrı sayılır bir yer edinmişti.Zaten gerçekte aile işlerinden nefret ediyordu.Ama babasına olan suikast girişiminde zor zamanlarda zor kararlar verir sözünü uyarak aile işlerine katılmaya başladı.Babası ve ailesi uğruna kendi idaellerinden vazgeçti.Michael zorlu yıllar geçirdi.
  Onu en iyi anlatan sahne bence corleone kasabasında geçmişe flashback yapıp 2 karısıyla dans ettiği günleri görüşü ve acısından yere düşüşü...
  2 ... the godfather
 6. 6.
  baba filmlerinde don corleonenin oğludur. çok karizmatik bir kişiliktir. sinema tarihinin en önemli karekterlerinden biridir. baba 2 filminde karısının suratına kapıyı kapattığı sahne ile hafızalara kazınmıştır. insanlara mafyanın içinde de iyi insanların olduğunu gösteren bir karekterdir
  1 ... maxime chattam1905
 7. 7.
  don vito corleone ve santino corleone öldükten sonra corleone ailesinin başına geçen, al pacino tarafından tarifi mümkün olmayan bir biçimde canlandırılan, efsanevi karakter.. santino corleone nin en küçük kardeşidir..
  ... don michael corleone
 8. 8.
  part 1'deki michael'i gördükten sonra, part 2'de geçirdiği değişimle resmen "oha" dedirten, ilk ve ikinci bölümdeki michael'ların birbirinden neredeyse tamamen farklı olduğu ve al pacino'nun olağanüstü bir biçimde canlandırdığı karakterdir.

  ayrıca özellikle dikkat ettim; filmde, bu michael corleone'nin yaktığı sigaralar ya çok az duman çıkarır, ya da hiç çıkarmaz. benim bildiğim sigara dumanı salına salına ortalığı sarar, en azından şöyle bir görünür, belli olur. kısacası, içtiği sigaraların dumanının -benim anlam veremediğim bir şekilde- çok ince çıkan veya hiç çıkmayan ve sigara içtikten sonra da dumanı komple yutan bir karakterdir.
  1 ... timsah
 9. 9.
  Vito'nun oğulları arasında en aklı başında olandır.Sonny(santino)öfkesine yenilmiş bir oğuldur.Tom Hagan çok yararlıdır ama gerçek oğul değildir.Fredo bir s*ke yaramaz.Michael hem eğitimli hem de aklıselim sahibi bir insan olarak Don olmayı haketmiştir.
  2 ... rvd
 10. 10.
  (bkz: gönüllerin donu santino) *
  2 -2 ... paradigma