1. 1.
  vito corleone'nin en buyuk oglu. sunny diye cagirilir aile icinde. cabuk sinirlenen yapisiyla tam bir lazdir. ve bu anlik ofkesi onu olume goturur.
  4 -1 ... laz pacino
 2. 2.
  james caan tarafından canlandırılmıştır.

  godfather serisinin üçüncü filminde gayri meşru oğlu Vincent* ortaya çıkacaktır.
  1 ... altan
 3. 3.
  the gotfather part I de james caan ın canlandırdığı don vito corleone nin en büyük oğludur... önlenemez öfkesi sebebiyle pusuya düşürülerek öldürülmüş (eniştesinin büyük yardımlarıyla...) ve baba nı yerine geçmesi engellenmiştir... kendisini babası dışındaki insanlar sonny diye çağırırlar... öfkesi kadar, ürkütücü büyüklükteki cinsel organı organı ile de ünlenmiştir...
  2 ... don santino corleone
 4. 4.
  corleone lerin en mafya ruhlu ve en karizmatik adamı...
  1 -1 ... probus
 5. 5.
  şu anda cnbce'de yayınlanan las vegas dizisinde ed deline karakterini canlandıran james caan tarafından oynanmıştır.
  1 ... butcher
 6. 5.
  karısı, hakkında 35 santim dedikodusu yaymıştır. ilk filmin başındaki düğün sahnesini dikatli izleyenler ya da romanı okuyanlar bilir.
  3 ... tu kaka bana
 7. 6.
  öfkeli tavırlı, kadınlara düşkün, babanın * ortanca ogludur.
  -1 ... karakuzusu
 8. 7.
  ailedeki en öfkeli, en çapkın karakterdir. bir sahnede don corleone ve salazzo isminde uyuşturucu satıcısı arasındaki konuşmaya balıklama girmiş ve görüşme bitince don vito corleone "bir daha aile dışından birine aklından geçenleri söyleme, çık dışarı." diyerek ayarı vermiştir.

  ölümü de çok hazindir ve yine o meşhur öfkesi ile hareket ederek; pusuya düşürülmüş, adeta mermi manyağı yapılmıştır. the godfather part 1'in başındaki terzi olan adam* daha sonra vito corleone'ye verdiği sadakat sözünü tutmuş ve santino'nun mermilerden delik deşik olan vücudunu dikmiştir.
  4 ... fiammetta
 9. 8.
  kız kardeşine kötü davranan damadı çok fena benzetir.

  --spoiler--
  ve bunun bedelini hayatıyla öder...
  --spoiler--
  ... no soporto el rap
 10. 9.
  santino corleone doğum 1916 ölüm 1948 italyan gangster. Ünlü baba don vito corleone'nin büyük oğludur. Babasının intikamını sokaklardan 100 adamı silerek almıştır fakat aileler arası anlaşmazlık ve benim tahmin pentangeli ve carlo yüzünden düşmanı tatagliaların üstlendiği aslında azmettiricisi don barzini olan ölümcül bir tuzakla şehir çıkışındaki turnikelerde bir takım silahlı adamlar tarafından taranarak katledilmiştir. Santino Sonny Corleone BABALARIN BABASIDIR.

  R.I.P THE GODFATHER SANTINO SONNY CORLEONE
  1 ... samilbey