bugün

Hiç etik bir davranış değildir.
bu insanlara omuz atarak şiddet gösterdiğim doğrudur.
Bosuna kendinizi paralamayin arkadaslar ne yazik insanlarin bi kismi o konuda egitilmez, Istanbul marmaray yenikapida kendimi disari atabildigime sukreder oldum .
insanı katil ederler. asgari insan davranışlarını gerçekleştirebilecek zekada olunmaması çok üzücü. basit toplum kuralları halbukits, çok zor gelmemesi gerekli aslında.
(bkz: Neanderthal)
mızraklarından sakınınız.
Japonlar gibi çarpışarak hak ederek binmeliyiz.
inen artı elli teyzelerden laf da yiyorsanız konum yüzde doksan dokuz başkenttir.
Beklenti içinde olmadan yaşanırsa ülke keyifli aslında.

Gelişmeyeceğini bilerek yaşananlardan arı gibi bal almak gerekir.

Bir tür cahil refleksidir.
Bir minibüse sıra ile binerken millet parasının üstünü almayı beklediği sırada arkadan binip para vermeden boş koltuğu gasp edip üstüne şu parayı uzatır mısınız diyen hayvan değildir.
Bu kafayı anlıyorum çünkü ya benden önce birisi binerde boş koltuğa oturursa korkusu.
Ağzının ortasına yapıştıralası tipler. Her seferinde inmeden nereye binceniz acaba diye cingen gibi bağırmama sebep olanlardır. Sinirlendim yine gece gece iyi mi.
Yer kalmayacak korkusu sebebi ile varolan durumdur.
Bakın ben öküzüm demenin kısa yolu...
aynı adam inerken öncelik ister.
istanbul'da her gün en az 1 kez başıma gelen olay. Bu kadar ne acelesi var insanların hiç anlamıyorum ya. Bi durun bi sakin.
insanlığın olmadığı, medeniyetsiz bir ülkede yaşadığınızın bir numaralı göstergelerinden birisidir. sürekli orta doğu göçü alan bir ülkenin ileriye gitmesi söz konusu bile olamaz. toplumsal kurallara hakim olmayan medeniyetsiz kişiler, huzurlu bir ortamın oluşmasını da engellerler.
medeniyetsiz davranan kişiler, çevrelerine de medeniyetsizlik aşılar. itilerek metroya binen insan, iterek metroya biner hale gelir. çevresinde çöp gören insan çöpünü çevreye atacaktır. saygısızlık gören insan, saygısızlık gösterecektir.
medeni toplumlar bu yüzden ülkelerine göç almazlar.
Oldum olası şu metrolara hiç ısınamadım, çevre ile bağlantısı kesilmiş, insanın içini karanlığa boğduran bir ulaşım aracı benim için, ama çok hızlı, hakkını vermek lazım bu konuda.
akıl tutulmasına sebep olan eylemdir. özellikle tramvay, metro, metrobüslerde yani iniş ve biniş kapıları aynı olan yerlerde bunu sürekli yapıyorlar insan gerçekten hayret ediyor.

bak öyle çok yüksek eğitim almana ne bileyim engin hayat tecrübesine sahip olmana matematik veya fizik profesörü olmana gerek yok. tramvay veya metro ağzına kadar dolu iken senin ve arkandaki birbirini içeri doğru itekleyen uruk hai sürüsünü andıran grubun o tramvay veya metroya binebilmeniz için önce içeriden birilerinin inmesi gerekiyor. çok basit değil mi lan illa matematiği yalayıp yutmuş fizik denklemlerinin içinden geçmiş olmana gerek yok. millet araba camına yapıştırılan garfield oyuncağı gibi cama yapışmış kapı zar zor açılıyor ve sen oradan 3-5-10 kişinin inmesini beklemeden o zaten olmayan alana girmeye çalışıyorsun. üstelik bunu kaba kuvvet kullanarak yapmaya çalışıyorsun inmeye çalışanları geri itiyorsun ve o bir g.t sığmayacak yere 20 tane insan girmeye çalışıyorsunuz.

cumartesi dedik topkapı sarayına ve arkeoloji müzesine gidelim fırsat bu fırsat iş güç zaman bulamıyorsun normal zamanlarda. oralara araba ile gidilemediği için tramvaya bindik sultanahmette inmeye yeltenince bu uruk hai sürüsüne denk geldik gene.. biz içeriden çıkmaya çalışıyoruz bunlar içeri girmeye çalışıyor. babam ve oğlumda diyordu ya "açeydim gollarımı gitme diyeydim" diye hani. oradan feyz aldım açtım kollarımı iki yana fizik ve boy avantajını öncü kuvvet olarak kullanıp uruk haileri geri püskürttük inmeye çalışan diğer masumların desteği ile. hayır bir de binmeye çalışanlar tepki gösteriyorlar napıyorsunuz siz yaeaea diye. ulan o soruyu önce kendinize sorsanıza siz ne yapıyorsunuz ? ağzına kadar dolu işte içerisi nereye gireceksin nasıl gireceksin anasını satayım. 3 saniye önce girsen oraya eline ne geçecek ? millet inmeye çalışırken sen içeri gireceksin yolu kapatacaksın bir de akraba olacaksın onca insanla ister istemez. işin daha kötüsü elin avrupalısı var içeride korku dolu gözler ile bakıyorlar her durakta. onlar ülkelerine gidince anlatmayacaklar mı böyle böyle oldu bu türkler aynı hintliler gibi araplar gibi demeyecekler mi ülkenin imajını da zedeliyor ibişler.
dünyada üç şeyi değiştirme hakkım olsa bir tanesini bu ve bunun gibi görgüsüz insanları ehilleştirmek için kullanırdım. özellikle bizimkisi gibi cehaletin övüldüğü toplumlarda çok oluyor bu.
Genelde sakin kalmaya çalışıyorum,fakat bir gün birine fena omuz atacağım.
istemeden de olsa fortçuluk yapılmış olur. Hatta sanıyorum göğüs göğüse dayayışma, Kapıda sikışma hadisesi vuku bulur.

Çılgınca duruyor. Bir gün metroya binip tecrübe etmek isterim inş.
(bkz: lütfen inenlere öncelik tanıyınız)
Yapanın rencide edilmesi, toplumdan soyutlanması gereken rezil eylem.
Adamın biri hem önce binmeye çalışıyordu hemde hössstt ilk ben bincem bekle hösstt diye bağırıyordu. Şu olaya gülsem mi ağlasam mı bilemedim. Buna ayı desen ayıya hakaret ya.
insanların bayıldığı bir alışkanlık. birinin tepesine mi bineceğini, onu düşürüp düşürmeyeceğini düşünmeden hemen metroya atlıyorlar. insan biraz ince düşünür, iki saniye yol verir. bu kadar mı ince düşünceden yoksun oldu bazıları ?
Medeniyetsizlik nedir?