bugün

entry'ler (5747)

electra ıc

Türkiye merkezli elektronik Modül kartları'nın tasarımını da gerçekleştiren ve bu konuda eğitimde veren ülkemiz için önemli işlere imza atan ve başarılı da olan elektronik firmamızdır, 2014 yılında Elektronik Mühendisliği alanında kurulan Electra IC , Savunma ve Havacılık sektöründe faaliyet gösteren yerli ve yabancı birçok büyük firmaya "ASIC/FPGA, mikroçip ve gömülü sistemler, elektronik devre tasarımı ve doğrulama, gömülü yazılım tasarımı ve geliştirme" projeleri geliştirmektedir. uzman ekibi sayesinde.ElectraIC , mühendislik hizmetlerinin yanı sıra IP çekirdekleri ve gömülü sistem ürünleri de geliştirmektedir . Sadece hizmet sunmakla kalmıyor, uzmanlık alanındaki niş ürün ve çözümlerle farklılaşma fırsatları da sunuyor.Electra IC , NXP, STM, TI ve NVIDIA gibi çok çeşitli işlemci mimarileri ve SoC'ler üzerinde gerçek zamanlı hassas ve sağlam gömülü yazılımlar geliştirir . Gerçek zamanlı paralel işlem mimarileri konusundaki bu derin deneyim aynı zamanda ElectraIC'in AI/ML/DL alanında güçlü bir aktör olmasını da sağlıyor.

Şirket, kurulduğu günden bugüne kadar mikroçip ve gömülü sistem tasarımları ve bu alanlardaki eğitimlerle çalışanlarına, çözüm ortaklarına ve müşterilerine dünya standartlarında tesis ve hizmet sunmayı hedeflemektedir. Şirket bugün dünyada iletişimden savunmaya, ulaşımdan sağlığa, güvenlikten enerjiye kadar birçok alan ve sektörü kaplayan teknoloji faaliyetlerinde önemli bir noktaya ulaştı.

görsel
görsel
görsel

sözlük yazarlarının fotoları

görsel
Saraca.

bitflex spb a7 sistem üstü modülü

ELECTRA IC, 'in yerli imkanlar dahilinde geliştirdiği Sistem Üstü som modülüdür, Sistem Üstü Modül teknolojisi dünya çapında birkaç ülke tarafından üretiliyor. Gömülü sistem için bir taşıyıcı karta takılabilen bu teknolojiler, savunma sanayinden endüstriyel faaliyetlere kadar birçok alanda kullanılıyor.
Yerli elektronik şirketin geliştirdiği SoM teknolojisi; tek bir baskı devresi kartı üzerinde işlemci, iletişim modülleri, bellek gibi temel bileşenleri bir araya getirebiliyor.
BitFlex-SPB-A7 adı verilen SoM, gücünü 7. nesil AMD Xilinx FPGA çipinden alıyor. Şirketin açıklamasına göre FPGA teknolojisi sayesinde radar sistemleri, kablosuz haberleşme cihazları ve elektronik harp sistemlerinde kullanılabilecek.

görsel
görsel
görsel

ekmel özbay

Ab mikronano gibi önemli bir yarı iletken (çip) seviyesinde yüksek teknoloji üretebilen bir kuruluşu ülkemize kazandırdığı için kendisini takdir ettiğim, Bilkent Üniversitesi'nde Nanoteknoloji ve Uzay Teknolojileri Araştırma Merkezinin de Müdürü olan, Elektrik mühendisi ve Fizik profesörüdür.

görsel
görsel
görsel

saraca silsüpüroğlu

Sadece sözlük için ürettiği savunma sanayii içeriğinin sadakasını verse icardi1905' in yani donuzcu'nun toplam entelektüel bilgi içeren girdilerinin %100 'ünü kapsayacak yazardır, iyi bir savunma sanayii yazarıdır, troll değil, gerçekten icraat üreten, nadir olarak tanım giren yazarlar arasında başı çeken yazardır.

saraca silsüpüroğlu

görsel
görsel

dolandırılma ya çalışılmam

Sizde dikkatli olun çocuklar, işin içinde para var diye hemen atlamayın.

dolandırılma ya çalışılmam

Bugün şöyle bir spam mesaj aldım WhatsApp iletili, Kanada merkezli bir numaradan şöyle bir teklif geldi film fragmanı izleyip para kazanacakmışım, tabiki siktiri çektim, dikkatli olun böyle yabancı tanımadığınız kişilerden, özellikle maddi çıkarlı bir teklif geliyorsa kabül etmeyin, muhtemelen kabül etseydim banka iban nomu isteyip, herhangi bir spam yolu ile paramı boşaltacaklardı.

görsel

ekşi sözlük

Devamlı değerli öğretmenlerimize yönelik öğretmenlik mesleğini itibarsızlaştırma ve bunlar aslında çalışmıyor ya devamlı yatıyorlar algısı ile saldıran, hatta 3 ay maaş kesintisi isteyen yazarlara sahip olan, foseptik lağım çukuru dur, bunlar ne diyorsa tersini yapın, son 2 gündür de togg'a saldırıyorlar.

togg

Abi yüksek katma değerli ürünler üretmiyoruz diye ağlayan ekşici takımını üzmüş olan, gerçekten 1. 4. 0 güncellemesi ile akıllı bir otomobile dönüşen geleceği parlak otomotiv markamızdır, siz ekşicilere bakmayın onlar milli olan herşeye karşılar zaten, şuan halihazırda tesla'nın ucuz modelini parlatmakla meşguller.

nihavend longa

Vatan hainlerini üzmüş, vatanını milletini seven, benim gibi vatan sevdalısı yazar kardeşimdir.

afrika ülkeleri ve türkiyedeki enflasyon oranları

Kardeş madem türkiye'den daha iyi yaşam koşullarına sahipler, bir zahmet herhangi bir afrika ülkesine yerleşin değil mi ? CHP' nin absürt troll kitlesi, hadi afrika orada bir zahmet Antalya' daki tatilinizi yarıda bırakın da hızlı bir şekilde iltica edin bence, orası daha mürefteymiş sonuçta, yaaaa olum harbi bu muhalif kitle de sike sürülecek beyin yok. Afrikalı Adamın yiyecek ekmeği yokki, fırsat bulup iPhone alıp ticarı açık ve enflasyon oluştursun.

ekşi sözlük ün togg a yaptığı karalama operasyonu

Ekşi sözlük iki yüzlülüğü denir buna, sözde açlar bu arkadaşlar ve geçinemiyorlar ama altlarında tesla dan tutun Mercedes eq serisine kadar elektrikli araçlar eksik olmuyor, bu nasıl bir fakirlikse artık. Birde togg'u CHP zihniyeti yapsaydı şuan nasıl yalayacaklarını düşünür olurlardı, ama CHP zihniyetinde nerede o vizyon, Varsa yoksa her yere heykel dikmek.

togg

Gelen Son güncellemeler ile harika bir otomobile dönüşmüştür, ayrıca aracın batarya ve güç elektroniği sistemleri optimize edilmiş ve iyileştirilmiştir, bu otomobil ile 540 km yol yapan arkadaşlarım vardır artık , 1.4.0 güncellemesi ile gerçekten akıllı bir otomobile dönen, belkide en önemli iyileştirmeyi aracın bataryası optimize edilerek wltp değerlerinde 540 km menzili görebileceğiniz bir otomobil haline getirilmiştir, tesla'nın ucuz modeli yerine uzun menzilli v1 versiyonu tercih edilebilir. Ayrıca teknik servis imkanı tesladan daha ulaşılabilirdir. (bkz: )bosch.

ekşi sözlük ün togg a yaptığı karalama operasyonu

Devletin yada Erdoğan gibi başarılı bir devlet adamının togg ile göz boyamaya mı ihtiyacı varmış? Milli olan herşeye karşısınız, Erdoğan muhalifliği altında Türk halkının ne kadar değeri ve dogması varsa kendinize muhalif kisvesi altında saldırmaya hak görüyorsunuz, keşke CHP zamanında milli bir otomobil projesini gerçekleştirseydide bugün bunları konuşmuyor olsaydık, inanın tüm Türk halkı olarak bu arabanın arkasında olurduk,çünkü genel olarak otomobili seven bir milletiz.

ekşi sözlük ün togg a yaptığı karalama operasyonu

Şimdi ekşi denen operasyon çetesinin maaşlı yazar avukatları, ekşi denen foseptik lağım çukurunu korumak için ellerinden geleni yapacaklardır, tartışmaya açığım bunu öncelikle söylüyorum, 2 gündür ekşi sözlükte anlam veremediğim şekilde negatif bir yönde seyir eden, togg' a yapılan algı operasyonuna şahit oldum.

ekşi sözlük ün togg a yaptığı karalama operasyonu

Yine Ekşi denen foseptik lağım çukuru bizleri şaşırtmamıştır, nereden talimat aldılar bilemiyorum ama 2 gündür burada çok pis haksız ve bağnaz bir şekilde togg' a karşı marka itibarını düşürebilecek negatif yönde algı ve karalama operasyonuna tanık oluyoruz, ilginç bir şekilde sanki hepsi tek bir ağızdan yazılmış gibi belli bir güruh tarafından togg'a karalama kampanyası başlatmış sözde bilim irfan yuvasıymış bu operasyon çetesi, adam hiç togg deneyimi yaşamamış, belkide realde hiç togg görmemiş ama togg 'a çok güzel giydiriyor, togg' a gelen son güncellemeler ile togg' un t10x modeli yazılımsal olarak hatasız bir araca dönüştü ve dönüşmeyede devam edecek, adamların şikayet var sitesini referans gösterip togg'u karalaması bağnaz bir tutumdur ki, togg'a gelen son güncellemeler ile yaşanan sorunlar giderildi diyebilirim, hatta bataryası bile optimize edilmiştir şuan wltp menzil değerlerini adam akıllı tutturan belkide dünyada sayılı markalardan biri oldu togg , yine ilginç bir şekilde millet aç abi diyen sözde aç yazarları, tesla'nın türkiye'ye özel yeni sunduğu tesla model y güzellemesi yapmakta, evet ekşi denen sözlükte 1.700 milyon TL' yi bir otomobile bağlayıp, sonrada açız diyen bir operasyon çetesi var, bunlara sorarsanız ekonomi nasıl gençler diye açız abi derler, Erdoğan ülkeyi batırdı, Siyasal islam bizi bitirdi derler, millette para yok derler, ama bir arabaya da 1.700 milyon tl yi bağlamayı kendilerine revayı hak görürler, hani açtınız lan siz, hani geçinemiyordunuz olum siz, hani Erdoğan ülkeyi batırmıştı, işte ekşi sözlük budur dostlar, meğersem ülkede tesla'ya binen zengin güruh ekşicilermiş. sizden önceki kuşakta Devrimi ve Anadol' u engelleyip adeta itibar suikastına tabi tutmuştu, ama togg'u yedirmeyiz bu operasyon çetesine.
Milli ve yerli olan herşeye karşısınız bunu biliyoruz zaten, Erdoğan düşmanlığınızıda biliyoruz, islama bakış açınızda zaten hak getire, ama önümüzde bir dünya markası olma yolunda ilerleyen bir teknoloji markamız var bari bunu destekleyin be mübarekler.

ekşi sözlük

ilginç bir şekilde sanki hepsi tek bir ağızdan yazılmış gibi belli bir güruh tarafından togg'a karalama kampanyası başlatmış sözde bilim irfan yuvası sözlüktür, adam hiç togg deneyimi yaşamamış, belkide realde hiç togg görmemiş ama togg 'a çok güzel giydiriyor, togg' a gelen son güncellemeler ile togg' un t10x modeli yazılımsal olarak hatasız bir araca dönüştü ve dönüşmeyede devam edecek, adamların şikayet var sitesini referans gösterip togg'u karalaması bağnaz bir tutumdur ki, togg'a gelen son güncellemeler ile yaşanan sorunlar giderildi diyebilirim, hatta bataryası bile optimize edilmiştir şuan wltp menzil değerlerini adam akıllı tutturan belkide dünyada sayılı markalardan biri oldu togg , yine ilginç bir şekilde millet aç abi diyen sözde aç yazarları yazarları, tesla'nın türkiye'ye özel yeni sunduğu tesla model y güzellemesi yapmakta, evet ekşi denen sözlükte 1.700 milyon TL' yi bir otomobile bağlayıp, sonrada açız diyen bir operasyon çetesi var, bunlara sorarsanız ekonomi nasıl gençler diye açız abi derler, Erdoğan ülkeyi batırdı, Siyasal islam bizi bitirdi derler, millette para yok derler, ama bir arabaya da 1.700 milyon tl yi bağlamayı kendilerine revayı hak görürler, hani açtınız lan siz, hani geçinemiyordunuz olum siz, hani Erdoğan ülkeyi batırmıştı, işte ekşi sözlük budur dostlar, meğersem ülkede tesla'ya binen zengin güruh ekşicilermiş. Devrimi ve Anadol' u engelleyip adeta itibar suikastına tabi tuttunuz ama togg'u yedirmeyiz bu operasyon çetesine.

enduring shield hava savunma sistemi

AMRDEC tarafından geliştirilen kısa menzilli hss sistemidir, Enduring Shield, hareketsiz ve yarı hareketli platformları; roketlerden, havan toplarından, insansız hava araçlarından, çeşitli mühimmatlardan ve seyir füzelerinden korumak üzere tasarlanan kara konuşlu bir hava savunma sistemidir.

Enduring Shield kısa menzilli hava savunma sisteminde ilk olarak kullanılacak füze, RTX tarafından üretilen AIM-9X füzesidir. Sistem operasyonel hale geldiğinde ABD Ordusu’nun mevcut komuta kontrol sistemi ile kontrol edilebilecektir. Bu sisteme entegre edilecek sensör ise AN/MPQ-64 Sentinel radarıdır. 3 boyutlu kapsama radarı; hedefin menzilini, yönünü ve irtifasını anlık olarak izleyebilmektedir.

görsel

kemankeş mini akıllı seyir füzesi

KEMANKEŞ 2, Baykar Makine tarafından geliştirilen milli ve özgün bir mini akıllı seyir füzesidir. Bayraktar AKINCI TiHA, Bayraktar TB2 SiHA ve Bayraktar TB3 SiHA'lardan atılabilen, 200 kilometreden fazla görev menziline sahip olan KEMANKEŞ 2, 1 saat havada kalarak düşman gerisindeki hedeflere etkin bir şekilde ulaşabilmektedir.

görsel
görsel
görsel