1. 1.
  yaklaşık 35 bin sene önce soyu tükenmiş olan,homo sapiens'den farklı bir tür insan nesli.Mezarları,av aletleri ve süs eşyaları bulunmuştur.Evrim teorisi'ni destekleyen fosil adamlardır.
  7 ... goksunv
 2. 2.
  avrupa ve yakın doğuda Homo sapiens le bir arada yaşamış türdür. Akıllı alet kullanan bir kültüre sahip olan ırktır. ilk bulunan fozillerinin ileri derecede romatizmalı olması bu türün ucube olduğunun düşünülmesine sebebyet vermiştir. Homo sapiense göre daha iri bir türdür.
  3 ... karga
 3. 3.
  ceddimizn düşmanları.
  1 ... kotu adam
 4. 4.
  (bkz: deniz barış)
  6 ... baybars
 5. 5.
  keske nesli tukenmeseydi dedigim tur ne guzel iki farkli insan turu olurdu bugun.
  5 ... scurtel
 6. 6.
  cro magnon lar tarafindan nesli tuketilen bir tur. yuzde 70 -80 etle kapli oldugu icin cok yavas hareket eder ve soguga karsi cok dayaniklidir. cro magnonlarin afrikadan gelip avrupaya yerlesmesiyle birlikte cor magnonlar nesilerini yok etmistir. homo sapiens e cok benzerler.
  4 ... scurtel
 7. 7.
  yakin zamanda hicbir homo sapiens turuyle cinsel iliskiye girmedikleri kantilanmistir. son birkac yuzyili birlikte gecirmelerine ragmen hic cinsel iliskide bulunmamalari gariptir. cro mognanlarda aralarinda bircok savas yapilmistir. en sonun evrimde yerini alamamasindan dolayi soyu tukenmsitir.
  4 ... scurtel
 8. 8.
  ing ; aptal , salak diye kulanilir.
  4 -1 ... scurtel
 9. 9.
  insanoglunun yok etigi ilk irk.
  6 ... scurtel
 10. 10.
  Daha çok evrim teorisi saçmalığında geçen binlerce yıl önce yaşamış ara geçiş formunu oluşturan insanoğluyla çiftleştiğine inanılan kavim.
  (bkz: Kuran gerçekleri)
  -17 ... shinedoor