bugün

inerken bir adım dışarı atıp önlerinde dikilmem ile sonuçlanan eylem. bazende omuz atarak geçmek durumunda kalıyorum.

gözlemim; cinsiyet durak, gelir durumu falan farketmiyor, memleket hepten öküz dolu.

başka türevleri de elinde telefonla kaldırımın ortasında yürüyüp bir şeylere bakan gerizekalılar, hap kadar kaldırımda iki tane değirmantaşı gibi göte sahip kadının kolkola yürüyüp millete yol vermemesi, yaya geçidinde karşıdan karşıya diagonal geçmeye çalışan hayvan oğlu hayvanlar (gerçi hayvanlara haksızlık yaptım çünkü şehir köpekleri bile düz olarak geçiyor yaya geçitlerinden, köpek kadar kültür sahibi değiller resmen) ve daha nicesi.

resmen şehir hayatına alışamamış dağ yaratığı topluluğuyuz ülke olarak.
büyük şehir insanının en büyük hobilerinden biri olan hareket. sıra beklemeden araya süzülmek, yol vermeden karşıdan gelenin üstüne üstüne yürümek, bağırarak telefonla konuşmak ile birlikte oldukça yaygınlaşmıştır, tatsızdır.
istanbulda yaşarken sadece metro değil banliyö trenlerinde de sıkça başıma gelmiştir. bir keresinde bir hanımefendi bebek arabasını direkt olarak üzerime sürmüştür.
Ankara cahilidir.
büyük şehir insanının değil, gelişmemiş ülke insanlarının hobilerinden biridir.
böyle yapan birine geçen hafta omuzu koydum. kapının köşesinden geri sekti geldi. ona rağmen koltuğa kitlenmiş dönüp bakmadı bile.

yalnız iyi koydum omuzu valla merak etmeyin.
inenler kalabalık değilse yapılabilir. 3-5 kişi iniyorsa mesela. aradan geç. sorun olmaz. bunda sorun var diyen olursa da asıl görgüsüzün kendisi olduğunu belirtmek istiyorum. zira eheheh ne kadar da medeniyim tavırlarında gezmek de bir görgüsüzlüktür. ancak sabahın 7'sinde sıkış tıkış tramvaydan kendimi atmaya çalışırken bir de karşıdan binmeye çalışan insanlara kıl oluyorum. orospu çocukları.
ezilmek demektir.
Tam bir öküzlük göstergesidir.
Çoğunlukla türkiyede rastladığım hede.
Gelişmiş ülkelerde görülmeyen bir harekettir. Canım Türkiye'mde ise tam tersi ezmeyeni sikiyorlar o derece.
elazığ halkının katiyen yapmadığı şeydir.

çünkü elazığda metro yoktur ahahahahahahahahhahahaha metroyu geçtim trambüs bile yok daha feniküler yapıp harputa çıkças diye hayal kuruyolar hahahahahahaha.
Konya'da bunun tramvay versiyonu var ama merak etmeyin adamlar camiye yetişmek için acele ediyorlar yoksa neden Mevlana'nın öğretilerini hiçe saysınlar ki?
öküz davranışı.
orospu çocuğudur.

bugün kadıköy kartal metrosunda inerken bir abi baktı ki daha inmeden herkes üstüne geliyor hemen vücudunu da kullanarak daldı araya. biz inmeden binmeye çalışan amı aşure kazanı gibi olmuş bi kadın pis sapık diye bağırdı adama. adamın tek yaptığı kadının omuzuna dokunmak oldu. adamın tam arkasındayım ne yaptığını net görüyorum. şimdi şuraya gelicem. bu amını yurdunu siktiğim salak karısı inecekler inmeden milletin üstüne gelmede ve onlara dokunmakta bir beis görmüyor ama karşı atakla kendisine dokunulunca pis sapık diye bağırabiliyor. orospu çocuğu hem suçlu hem de pozitif ayrımcılık sayesinde güçlü. bir kevaşe yüzünden adamın düştüğü duruma bak.

kel abi burayı okuyorsan yanındayız.
(bkz: normalleşme)
istanbulda herzaman yaşadığım artık sıradanlaşan durum.
demokrasi düşkünü halkımızın saygı dolu davranışıdır.
Çomar olmanın olmazsa olmaz şartlarındandır. Bunu yapmayan bir çomarda muhakkak bir problem vardır, tam cahil sayılamaz.
'Tabakhane' vs 'Bok'tur. Kazanan illaki her ikisidir.
(bkz: milletçe manyağız)
değil metro her daim öncelik inenlerindir. basit mantık. onlar inmeden sen binemessin do you understand me.
omuz atıp kaçın, arkanızdan gelmiyorsa kaçmayı bırakabilirsiniz.
Sadece ist değil memleketin heryerinde yaşanan ilkelllik. Hala medenileşmediğimizin göstergesi.
Sadece ist değil memleketin heryerinde yaşanan ilkelllik. Hala medenileşmediğimizin göstergesi.
Hepimiz kel adamız.