bugün

desteklediği, şarkı verip, klibini çektiği kişilerin ya dibe vurmasına sebep olan ya da çok başarılı ve popüler olmasını sağlayan söz yazarı, besteci, yönetmen.
umay umay'a düşmedim daha adlı şarkıda eşlik eden, kendi de bi ara albüm çıkaran müzisyen.
umay umay'a düşmedim daha şarkısında yaptığı vokalle sesinin durduk yerde kulaklarımda yankılanmasına sebep olan müzisyen.
ortası olmayan adam. ya çok güzel klip çekiyo ya berbat. ses tonu harikadır bir de.
"hepsi" grubunu türk halkına sunan yüce insan..şarkıcı,yönetmen,söz yazarı,bestekar,,vs,,vs,,
metin aralotaında kuzenidir aynı zamanda.
hande yener` geçen yıl ki rumeli konserinde türlü yalakalık yaptığında kokusu çıkar demiştik. meğer yeni kasedi mete tarzında olacakmış. olmuş mu , çok iyi olmuş...
hande yenere verdiği hoşgeldiniz şarkısını da unutmamak gerek. o da süperdir.
olmali adli calismasiyla beni benden alan muzik adami
banu zorlutuna vah başımıza gelen
gökhan kırdar ah ayartan yar
özlem tekin duvaksız gelin
candan erçetin vakit varken,umrumda değil,hangi aşk adil ki,daha ,sevdim sevilmedim

yönetmenliğini yaptığı kliplerden aklıma ilk gelenleri
tarkan'ın uzak şarkısındaki anlamlı, eşi bulunamayacak derecedeki süper sözleriyle dahi, sadece değerli bir yönetmen değil, aynı zamanda çok iyi bir söz yazarı olduğunu da belgeleyen, 90'ların başındaki fantastik, ya da içinde bir sürü ilginç olay dönen bir sürü klibi çekmiş usta klip, yönetmeni, müzisyen, söz yazarı.
(bkz: ne pisirse yerim)
nazan öncel in gidelim buralardan isimli şarkısının klibini yönetmiş olan güzel gözlü adam..
90lar ın en parlak söz yazarı ve müzisyeni, ki hala birçok şarkıcıyı yeni söz ve besteleriyle desteklemeye devam ediyor.
çok sanatçıyı zirveye taşıyan kişi.
candan erçetin'in unutulmaz şarkılarının söz yazarı.

(bkz: arada bir)
(bkz: söz vermiştin)
(bkz: saçma)

tarkan, hande yener, umay umay, ayça,hepsi, özgür çevik gibi isimlerle de çalışmıştır.
ayrıca kendisi olmalı ile zirveye çıkmıştır.
nilüfer'e 'yaramaz' adlı şarkıyı vermiş söz ustası.
hep ortalarda olmasını ve hiç görünmemesini istediğim tek insan. *
bu ülkenin en iyi erkek şarkı sözü yazarıdır, noktadır.
(bkz: olmaz oğlan) şarkısını bestelemiştir.
olmalı deyi müthiş bir şarkısı olan insan.
16 dakika önce facebook sayfasında bir yazısını gördüğüm an beni düşündüren adam.

''Merhaba, sevineyim mi, üzüleyim mi bilemiyorum beni seçtiğiniz için. Derdi olmayanlar beni seçmez diye düşünürüm çünkü. Dert insana çok yakışır aynı zamanda. Kaldı ki en çılgın kahkaha delirmeden biraz önce gelir. Hepinize bol bol kahkaha dilerim. Hâlâ delirmemiş olanlar, biraz daha üzülebilirler.
Yaşanır OLMALI...''

http://www.meteozgencil.com

ayrca güzel bir site hayata geçirmiştir.
ve bir de süpriz yapıp sayfasıda yeni seslendirdiği bir şarkısını paylaşmıştır.

(bkz: nasıl zor şimdi)
şarkı sözleri pek ala olan kişidir.
kral tv'nin kral olduğu dönemlerde çektiği ilginç, korkunç ve ürkütücü ama bir o kadar da marjinal klipleri hala aklımın bir köşesinde olan cool yönetmen.

özellikle de şu isimlerle çok çalışmıştır:

(bkz: candan erçetin)
(bkz: özlem tekin)
(bkz: umay umay)
deniz askin'ın çektiği ve denizcan ozdemir in görsel efekt danışmanlığı yaptığı, fırından yeni çıkmış çıtır çıtır tazecik bir klibe sahip olan kişi. başarılarınızın devamına!

http://www.youtube.com/watch?v=XS1WmpsE86Q
Tarkan'dan Nilüfer'e, Hande Yener'den Candan Erçetin'e kadar birçok isimle çalışmış, sayısız beste yapmış, söz yazıp klip çekmiş sanat adamıdır. Lirik biyografi olarak tanımladığı kitabı "Zor anahtarı" nda anılarını toplamıştır.
Mete Özgencil 1962 yılında istanbul'da doğduysa da 10 yaşına kadar Ayvalık'ta, 26 yaşına kadar ise izmir'de yaşadı. izmir Atatürk Lisesi'nden sonra, Dokuz Eylül işletme Fakültesi Pazarlama ve Reklamcılık Bölümleri'ni bitirdi.
Her ne kadar müzik adamı olarak ün yaptıysa da ressam olarak 1993 yılına kadar 8'i kişisel, 4'ü karma olarak 12 sergi açtı.
1992'de "Cazibe Hanım'ın Gündüz Düşleri"nde yaptığı sanat yönetmenliği ile Ankara Film Festivali'nde "En iyi Sanat Yönetmeni" ödülünü aldı.
1993'te Atıf Yılmaz'ın yönettiği "Gece, Melek ve Bizim Çocuklar" filminin sanat yönetmenliği koltuğunda yine o vardı. Hande Ataizi'ni toplumumuza kazandıran "Mum Kokulu Kadınlar" filminin senaryosunu yazdıysa da filmin içindeki bazı sahneler yüzünden adını çekti. Ama filmin yapımcısı onun adını da filmi bilgilerine ekledi.
1994 yılında Gökhan Kırdar'ın "Yerine Sevemem" adlı klibi onun yönetmenliğe adım attığı ilk çalışmadır. Candan Erçetin'in bir zamanlar dillerden düşmeyen şarkısı "Yalan"ın nakaratı dışındaki sözlerini o yazdı, klibini o yönetti ve bu çalışmasıyla birçok ödül kazandı.
Candan Erçetin'in yorumladığı "Her Aşk Bitermiş" adlı şarkısınını klibini yönetti ve MCM tarafından "En iyi Yönetmen" ödülünü aldı.
2001 yılında olmalı albümü piyasaya çıkan Mete Özgencil'in 100'ün üzerinde şarkının söz ve müziğine olan katkısının yanısıra 200'ün üzerinde şarkının da kliplerini yönetmişliği var.

Yönetmenliğini yaptığı bazı şarkılar şunlardır:

Mabel Matiz - Kül Hece (2011)

Çiğdem Erken - Soyunma (2011)

Mete Özgencil - Vazgeç (2011)

Nükhet Duru - Beni Sil Beni Geç (2010)

Nilüfer - Yaramaz (2009)

Nilüfer - Bir Bilseydin (2009)

Özgür Çevik - Aşk Demledim (2009)

Özgür Çevik - Düşüşüm (2008)

Ayça - Kanarmıyım (2008)

Ayça - Rahatı Kaçan Ağaç (2007)

Hepsi - Olmaz Oğlan (2005)

Yalın - Bir Bakmışsın (2005)

Karargah - Salla (2005)

Redd - Bahçelere Daldık (2005)

Redd - Öperler (2005)

Redd - Mutlu Olmak için (2004)

Hande Yener - Hoşgeldiniz (2004)

Mine Çayıroğlu - Zümrüt Gibi (2004)

Mete Özgencil - Olmalı (2001)

Mete Özgencil - Bir Bana Vurulmuş Ol (2001)

Asya - Masum (1999)

Nazan Öncel - Zor Dünya (1999)

Zuhal Olcay - Nefes Nefese (1998)

Nilüfer - Dünya Dönüyor (1998)

Nilüfer - Boşver (1998)

Sezen Aksu - Erkekler (1998)

Candan Erçetin - Her Aşk Bitermiş (1998)

Candan Erçetin - Oyalama Artık (1998)

Candan Erçetin - Yalan (1997)

Tarkan - ikimizin Yerine (1997)

Umay Umay - Mete Özgencil - Düşmedim Daha (1997)

Yeşim Salkım - Gönül Hırsızı (1997)

Nilüfer - Çok Uzaklarda (1997)

Nilüfer - Unut Gitsin (1997)

Nilüfer - Mavilim (1996)

Nükhet Duru - Nerde (1996)

Ahmet - Dayanamam (1995)

Yeni Türkü - Olmasa Mektubun (1995)

Yeni Türkü - Fırtına (1995)

Ayşegül Aldinç - Alimallah (1995)

Yonca Evcimik - Boza (1995)

Candan Erçetin - Hangi Aşk Adil Ki (1995)

Candan Erçetin - Nar Çiçeğim (1995)

Candan Erçetin - Daha (1995)

Candan Erçetin - Umrumda Değil (1995)

Özlem Tekin - Duvaksız Gelin (1995)

Nazan Öncel - Gidelim Buralardan (1995)

Nazan Öncel - Geceler Kara Tren (1994)

Ahmet - Ah Canım Vah Canım (1994)

Ahmet - Sonsuz Çile (1994)

Gökhan Kırdar - Yerine Sevemem (1994)