bugün

entry'ler (43)

o ses türkiye

oğuz berkay fidanın o ses olmasına sevindiğim yarışma. ama aklıma başka iyi yarışmacılar da geliyor. irem derici mesela. neredeyse ilk hafta elenen ayda müşerref mesela.

maya takvimi ve izmir

güzel ve samimi ve ilginç kitap. evet evet değişik.

http://www.idefix.com/Kit...?sid=EAKM3HL9BT4TY0NVFY3J

kahraman çayırlı

maya takvimi ve izmir isimli yeni kitabı çıkan yazar.

yalnızlık mevsimi

ağlayarak tamamladığım başarılı roman. su gibi akıcı, karakterler sıkı, insan elinden bırakamıyor. herkese tavsiye ederim.

(bkz: tolga aydoğan)

tolga aydoğan

yalnızlık mevsimi ile okurlarına merhaba diyen, başarılı genç yazar. daha çok okunacak, çok...

kaan koç

sayesinde futbol okumaya başladığım iyi, genç şairdir.

zeliha etoz

okumadığı kitap, izlemedeği film olmayan gerçek bir akademisyen. keşke her öğretmen, akademisyen onun gibi olabilse..

the picture of dorian gray

ilginç bir kitaptı değerlendirmesini hak eden edebiyat metnidir.

aydın doğan yalçındağ

radikal gazetesi kültür sanat sayfasında rastladığım insan. *

chat yapan erkeklerin cirkin olmasi

katılmadığım önerme. taş gibi tipler de chat yaparken insan karşısına çıkabilir. nadiren tabii..

yaşar kemal

ada hikayesi dörtlemesinin son kitabını yayınlamasını beklediğimiz gerçek bir edebiyat ustası.

özgür edebiyat

geçen sayısının kapağı fıstık yeşili olan iyi edebiyat dergisi. *

varlık

ülkemizin en çok takip edilen edebiyat dergisi. ama en iyisi mi. tartışmak gerekir.

bir delinin gulcesi

gülce başer in ilk şiir kitabı. çok hoş şiirlerle dolu. okunası, edinilesi.

gulce baser

bir delinin gülcesi adlı ilk şiir kitabı yasakmeyve yayınları nca yayımlanan genç, iyi şair.

ayşegül aldinç

gerçek bir kadın. gerçek bir sanatçı. hadi söyle isimli şarkısını hala defalarca dinlerim. keza beni hatırla, nefes, al beni. taşların sırrı dizisini de unutamıyorum.

bedük

yıldız kenter ile beraber katıldığı bir sabah programı nda kendisine rastladığım müzisyen. sibel alaş 'ın adam'ını yeniden söyleyen de kendisiymiş. şok oldum. çok daha iyi işler yapacağını düşünüyorum. gelecek vaat ediyor ve cesur.

ayşe özyılmazel

keşke sadece kalemi ile kendisinde bahsedilse dediğim insan. onun yerinde yazabilecek nice kadın kalem var türkiyede kanımca. zaten medyamızda kadın yok gibi. olanlar neden böyle olmak zorunda? çünkü erkekler daha doğrusu erkek egemen düşünce her yerde olduğu gibi medyada da var. kadın yazar denince hep ayşe arman + iclal aydın vb bir üslubu tercih ediyorlar. neyse ki perihan mağden var.

betül demir

mükemmel bir sesin ortalama şarkılarda kaybolması bence. mesela son çıkış şarkısı: süper vb

akilda kalan roman baslangiclari

bir gün bir kitap okudum ve hayatım değişti. *