1. 1.
  *1958 doğumlu tiyatro oyuncusu.Ankara Sanat Kurumu ve Avni Dilligil Oyunculuk Ödüllerini almıştır.
  ... pafküf
 2. 2.
  Modern meddah geleneğinin ilk temsilcilerinden birisidir. ayrıca esmer dergisi yazarıdır.
  ... vend avesta
 3. 3.
  pazar günü hürriyet gazetesinde ayşe armanla röportaj yapmış kişi. röportajını görünce içim burkuldu. azra akınla ilişkisi mi varmış? arkadaşlarmıymış ne ? belirsiz bir durum var ortada.:)))bence kendisi de tam olarak bilmiyor ne olduğunu. kendini azranın tanıtımına adamış. dört dil bilmese, opera dinlemese ne işi olurmuş azrayla da ... yok efendim azra kendi çevresinde brechtten bahsediyomuş da kimsecikler anlamıyomuş kızcağız çok üzülüyomuş da. allah allah 2002 yılından beri bu kız dünya güzeli ve bu çevrede. yenimi anlamış yaşadığı çevrenin brechtle, üçkuruşluk beş kuruşluk operayla işi olmadığını. okudukça hadi len dedim içimden.sonra kıyamam yazıııık antrapozda heralde diye düşündüm... bir erkeğin kendini futursuzca nasıl rezil edebileceğine örnek işte. bide resim çektirmişler midye yerken, başlığı şöyle; azra ben ve midye. yazııık. hakikaten çok yazık ya. bu kız çok mu uyanık acaba bu adamcağızı kullanıp sınıf mı atlamaya çalışıyo diye düşünmedim değil bir ara vallahi,ne bileyim belki tiyatro dizi mizi işlerine dalmak istiyodur. işe cihangirden başlıyayım bi demiştir falan . kızın günahını almayayım pek öyle uyanık bi tipe benzemiyo gerçi. erkekler bir kadın uğruna kendini nasıl rezil edebiliyorlar di mi? aha... işte en güzel örneği, sayın Mehmet Esen. adam modern zamanların meddahı bilmemne. kitap yazdı, film yaptı , hede hö de ama, benim için , kendinden 23 yaş küçük kızın peşinden koşturup bi de kendini rezil eden zavallı adamcağız olarak hatırlanacak şahsiyettir artık.
  1 ... limonsuz diyet kola
 4. 4.
  azra akının sevgilisi olan şahsiyet.
  1 ... limonsuz diyet kola
 5. 5.
  Hala bir umudu vardır.

  http://galeri.uludagsozlu.../56/mehmet-esen_47470.jpg
  1 -1 ... lesley mateas
 6. 6.
  Aşk hayattan büyük isimli kitabın yazarı.
  kitaın arka kapağındaki şiir çok hoştur.

  yürüdüm yalnız kaldım
  yürüdüm sensiz kaldım
  yürüdüm evsiz kaldım
  yürüdüm sessiz kaldım
  yürüdüm kar yağdı
  yürüdüm yağmur yağdı
  yürüdüm soğuk vardı
  yürüdüm...
  yürüdüm ülkem bekler
  yürüdüm onurum bekler
  yürüdüm arkamda sevdalarım
  yürüdüm sevdam bekler.
  1 -1 ... kahve kokan nefes
 7. 7.
  "ismail dümbüllü kavuğunu iki kişiye veriyor. erkan yücel ve münir özkul. her ikisi de benim ustam. erkan yücel kavuğunu bana verdi. duyduğuma göre de, dümbüllü'nün orijinal kavuğu mehmet akan tarafından bitpazarı'nda bulunmuş; bizdekiler takke aslında..." diyen, az önce behzat ç. de izlediğimiz oyuncu, cem yılmaz'ı kendisinin yetiştirdiğini iddia eden komedyen.
  bir dönem de azra akın ile adının yanyana gelmişliği var diye hatırlıyoruz.
  1 ... nunu
 8. 8.
  "ben turnelere gidince 1 hafta sonra peşimden o da geliyordu. sırf beni yok etmek için. ama unuttuğu bir şey var ben onunla var olmadım. hala ayaktayım! 35 yıllık sanat hayatım boyunca cem yılmaz kadar kimse üzmedi ve hakkımı yemedi…"
  http://www.medyatava.com/haber.asp?id=79285
  1 ... pastelli
 9. 9.
  ''Bir ülkede, sanatçı vicdanını kaybederse, herkes her şeyini kaybeder.''
  3 ... inanna salome