bugün

entry'ler (476)

tanrı ya sorulacak sorular

NiYE VARIZ?

hayatının aşkıyla halk otobüsünde karşılaşmak

kısmet ecel gibidir derdi anneannem. nerde geleceği belli olmaz.

senem kuyucuoğlu

çok güzel ama kendisini yakından gördüm.malesef junior demet akalın. hali tavrı kabalığı, harbi kız takılmaya çalışması, çok fenaydı kaldırımda insanlrı iterek yürüyordu. daha küçük umud ediyorum biraz büyüyüp olgunlaştıkça güzelliğine yakışan bir zerafete de sahip olur.

çağatay koçtuğ

çağatay koçtuğ=hakan meriçliler, hakan meriçliler = çağatay koçtuğ

hakan meriçliler

televizyonun deforme ettiği. ünlü olunca kendini rezil etmiş yılların tiyatro adamı.Şöhrete çok açmış.ayrıca canlandırdığı karakteri abartılı oynadığını düşünüyordum ki bir iki haberine röportajına denk gelince , karakter abartılı değil adam kendini oynamış dediğim nadide (!)şahsiyet

disko kralı

devrimden sonra filminin üzerine popo sallayan kırmızı elbiseli demet akalın taklidi şahane oldu. hep bu anı bekliyoduk

muhabbet kralı

kagider üyesi hanımefendi ve necdet kenar denen kenarın işsiz insanlara çözüm bulma derdinde olmadığı aşikar. günlük gerçeklerden bahseden hanımefendi şanslı azınlığın gerçeklerini bize
ülke gerçeği gibi anlatıyor kınıyorum. bu ülke her geçen gün amerikan hegomonyasının çıkarlARI doğrultusunda evrilmektedir. işsizliği tartişmak için kapitalizmin kucağında oturan insanların program yapmasıda hiç samimi değil

muhabbet kralı

ali tezelin siyasete atılmasını temenni ediyorum... onun gibi insanlara fazlasıyla ihtiyacımız var

defne joy foster ı savunmak

yoz ve dedikoducu zihniyete sahip olmadan sadece insan olmaktan yola çıkmaktır. hele ki böyle bir başlığın ve bu kadar cehalet dolu yorumların altına yazıldığında....

defne joy foster ı savunmak

hayatını genç yaşta kaybetmiş arkasında 2 yaşında bebek yetim kalmış konuşulacak başka da bir şey yoktur bu konu hakkında . bu nasıl bir zihniyet ?üstünüze vazife mi ?çarpık ilişki düzgün ilişki bilmem ne genellemeleri yapmak. ölen genç kadına ve acılı yakınlarına bi saygı duyun iki dakika çok ayıp

kocayı arayıp arkadaşımda kalacağım diyen kadın

ölen kızcağıza gönderme yapmak için açılmış bir başlıl gibi geldi bana. kime ne isteyen istediğiyle kalır bunları dedikodu malzemesi yapıp başlık açmaktan daha önemli işlerimiz yokmudur ?

mısır

demokratikleşme sürecinde kendisine türkiyeyi örnek alan ülke. Oysa ki Türkiye, demokrasinin nimetlerinden faydalanıp, kendileri için diktatörlüğe giden yolu açan insasnlar tarafından yönetiliyor. abd nin radikal islamın yerine ılımlı islamın yayılması politikası türkiyede başarılı oldu. tunus , mısır , ürdün de olanlara çare olarak türkiye , erdoğan ve akp gösteriliyor ise, dini politikaya alet etmekte ısrarlı bu politikanın washington ve londradan yönetildiğini anlamak hiçte zor değil.umarız arap halkları gerçek özgürlük hayallerinden vazgeçmez ve bütün dünyada sömürülen halklara örnek olurlar.

ezel

alexandre dumas'ın monte cristo kontundan monte edilmiş dizi.telif ödediler mi acaba ?

nedense çizgi filmin devamı gibi hayal edip koşa koşa izlemeye gidip hayal kırıklığına uğradığım film. çok para hercanmış belli ama klişeden geçilmiyo. daha başından sonu belli. avatarın kıza aşık olup pandorayı kurtarmaya kalkışacağı kızla ilk tanıştığı sahneden anlaşılıyordu. bu bir aksiyon filmi sanat filmi tadında bir hikaye beklememek lazım biliyorum. sanırım ben artık yaşlandım aksiyon, animasyon değil içerik arıyorum. bana göre tek güzel yanı filmin mesajı. zenginlik toprağın altında değil üstünde. senelerdir kaz dağlarında siyanürle altın çıkarılmasın diye bağırıyoruz zaten * bize göre çok sarsıcı bi slogan değil. doğayı insanoğlunun nasıl mahvettiğine dem vurmuş ama ben çok eminim o savaş sahnelerinde ki, üstün teknoloji eseri silah ve araçlara ağzının suyu aka aka bakıp özenen bi sürü az gelişmiş beyin de başka tarafından algıladı.
3d olarak ilk tecrübem. anneannemin yıllardır sakladığı, çok eskilerde kalma , sallayınca göz kırpan kartpostalları hatırlattı 3d teknolojisi bana. pandoraya yapılanları, kızılderililere, yakınlarda da ırağa yapan amerika günah mı çıkardı diye iyi niyetli bir düşünceye kapıldım biran ama filmin hasılatını düşününce vazgeçtim. para için herşey mübah. yıllardır sımsıkı sarıldıkları, bütün dünyaya empoze ettikleri kapitalist sistemi de gişe için harcamışlar * ya da kaynaklar tükendi paçalar tutuşmaya başladı yıllardır ağzına sıçtıkları doğaya sahip çıkmaya karar verdiler. açtırmasınlar pandoranın kutusunu...

suriye sınırındaki mayınlı arazilerin temizlenmesi

kendi arazimizi temizleyecek donanımımız yok bizim alın temizleyin sonra da tepe tepe kullanın toprakları işleyin mayın da sizin olsun topraklarda .yoksul köylüye bişey kalmasın . mevcut ağalık düzeninin yanında bi de mayın temizleyen yabancı ağalar ekleyelim. bu ülke hepimizin. kendi mayınımızı kendimiz temizleyelim.

severken vazgeçmek

acıyı deneyimleme arzusu. ya da mazoşizm. sevdiğin insandan vazgeçeceğine anlamaya kendini anlatmaya çalış. çok ağar bi kusuru olmadıysa tabi...

gözde meslekler

artık herkez yazar, herkez oyuncu, herkez yönetmen.eskiden doktor, avukat mühendis vardı şimdi elini sallasan sanatçı.

kadınlar kendilerine gülen erkeklere aşık olur

kadınlar espriden anlayan ince zekalı erkeklere çabuk aşık olur. güldürebilen erkek geyiğinden çok sıkıldık. kadınlarda güldürür yeterki erkek kalas olmasın espriden anlasın

kızıl saçlı beyaz tenli kız

orjinal kızılsa bi deeee ince yapılı ,çilli ve hokka gibi yüz hatları olan bir kızsa, kadın için kıskançlıktan erkek için hayranlıktan ölünesi kızdır.

kel birini sevebilmek

çok mümkündür. saçla adam olunmaz.