entry'ler (342)

hapishaneye girseniz kaçmayı düşünür müsünüz

Esaretin bedelindeki o yağmurun altındaki sevinmeli sahne aklıma geldikçe motive olur iq'mun sınırlarını zorlardım kesin.
Ne sahneydi be!

en iyi arkadaştan iyilik görmemek

O kişinin En iyi arkadaşınız olmadığı anlamına gelir, başka biridir o.

yazarların hoşlandıkları insan tipi

Sağlam karakterli insanlar. Kabına göre şekil almayan her konumda karakteri net olan.

yakışıklı olduğu halde sevgilisi olmayan erkek

%10 doğru insanı bulamıyordur.
%90 ilişki bağlılığı istemiyordur.

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

Her vedanın ardında bir bekleyeni vardır kimsenin bilmediği ve her gözyaşının altında bir dua kimsenin duymadığı

(bkz: nereye gidiyorsun)

bilekte pantolon giyen erkek

Modayı takip edeyim, tarz olayım derken itici olan erkek.
Yapmayın. Lütfen.

motive edici sözler

Unbowed, unbent, unbroken.

Neden bu kadar etkilendiğimi bilmiyorum ama bu sözü tekrarlayınca içimde bir yer bir silkeleniyor.

uyudun mu diye mesaj atan kız

Gece gece duygusallaşmış dertleşmek istiyor olabilir.
Uyumadıysan bir şey soracak olabilir.
Uyuyup uyumadığını merak ediyor uyumadıysan Havadan sudan konuşmak istiyordur.
Her şey olabilir yani.

ilişkinin adını koyma meraklısı kız

ilişkinin adını koymayan erkeğe tepki olarak doğmuş kızdır belki.
Bakıyorsun flört evresini geçeli aylar olmuş ama nesiniz "yaaa işte"
Bir şeylerin konuşulması gerektiği Zaman'da sorumluluktan kaçmamalı kimse.

Not: tabii konuşmaya başladıktan bir hafta sonra hemen adını koyalım diyen kızları tenzih ediyorum onlar normal değil. Onların derdi başka.

neden sevgilin yok

Biri benimle ciddi düşününce "üf ben şu an ciddi bi şeylere başlayacak durumda değilim beni çok ciddiye aşıyor çocukla oynayamam" tribine giriyorum.
Biri beni ciddiye almayınca da "neyim ben? Hayır beni Nasıl bir kız sanıyor? Ben öyle bir kız mıyım?" tribine giriyorum.

işte bu yüzden yalnızım.

kafeinsiz

Üsluplarını ve özellikle film, dizi önerilerini beğendiğim için severek takip ettiğim bir kanaldı. Ta ki game of thrones 6.sezon 9.bölüm incelemesine kadar. Baya bir Zaman önce redditten yayılan ve her yerde konuşulan spoilerları sanki kendi tahminleriymiş gibi "finalde böyle böyle olacak bence bunu izliycez kesin görürsünüz bak" diye geçirmeleri hiç hoş değil. Diziyle aşırı ilgili olmayan herhangi biri denk gelip videoyu izlese büyülenir belki ama çoğu insan sizin gibi dizinin manyağı ben şahsen açıp ingilizce inceleme videolarını bile izliyorum Böyle oyunlara gelmeyiz.
The north remembers ayrıca unutmam ben bunu.
Ama yine de arada önerilerine bir bakar çıkarım Can'ım nolucak. Siz yine de got incelemelerini izlemeyin.

hello

adele'n klipte tüm asaletiyle arzı endam ettiği "hello from the outside" diye tüylerimizi diken diken eden yeni şarkısı. adele'n eski ayrılık yaralarını deşme fantezisi klipte gene var.
klip bana aşırı hüzünlü geliyor. yıllar sonra pişman olup geçmişe böyle haykırma düşüncesi çok çaresiz değil mi ?

in time

konu orjinal, başroldeki adam daha orjinalken bu combo ağır gelmiş olacak ki berbat bir senaryoya sahip film. istediğim tadı alamadım. justin timbirlake olmasa sonunu getiremeyebilirdim.
hatta filmi izlerken o kadar sıkıldım ki bittikten sonra gündüz vakti iki saat uyudum.

internet yokken bilgiyi ansiklopedide aramış nesil

dahil olduğum için kendimi çok şanslı hissettiğim nesil.
ansiklopedide bir şeyler aramanın zekayı çok geliştirdiğine inanıyorum. çocukluğum evde canım sıkıldıkça ansiklopedi karıştırmakla geçti. e kültürel bir katkısı da oluyor tabi.

notting hill

she şarkısıyla zihnime kazınan film. Bir de son sahnesindeki o sevimlilik.

--spoiler--
bir yerde sevdiğin insanın da seni sevmesinin çok zayıf bir ihtimmal olduğundan bahsediliyor ve filmin son sahnesinde o ihtimalin ne kadar güzel bir ihtimal olduğunu görüyoruz.
--spoiler--

ben bu yazıyı sana yazdım

Dön artık.

suruç olayına üzülemeyenler

Artık bu ülkede böyle şeylerin olmasına alışmış insanlardır belki. Belki ölen onlarca insanın ölümüne "Üzülme" adı altında yapılan bencil öıkar tartışmalarına artık dahil olmak istemiyorlardır.

üniversitede en çok para harcanılan 3 şey

Yemek
Ders notu+ kitap
Kahve

Kahveyi "yemek"in içine sokmadım farkettiyseniz. Bağımsızlığı hakediyor.

the moon and the sky

Baştan sona tüm sözleriyle "oha bize yazmışlar" diyebildiğim tek şarkı. Sözleri gerçekten çok basit ve güzel.
ismi "reason why" olan efsane ayrılık acı çekme şarkı listemin ismine de ilgam kaynağı olmuştur.

"You'll always know the reason why"

total eclipse of the heart

Bir yerde otururken arkadan bir yerden, sokakta yürürken arkadan bir yerden kulağına geldiğinde hayatı sorgulamana sebep olan şarkı.
Allahım neden diye bir sordurtuyor.