bugün

bozuk çıkan ürünleri değiştirmeden aylarca adamı süründüren teknosa'nın çanına ot tıkamasını gönülden dilediğim market. zincir olur inşallah. (bkz: her teknosa yanına bir media markt açılması)
tahminen açılışında yaşanan izdaham yüzünden içeriden bir çok notebook, cep telefonu vs çalınmıştır.
olay yerine gönderilen polislerin bile alışverişe daldığı sansayonel bilişim marketi.
türkiye'deki açılışındaki görüntülerin sadece türkiye ve türk insanına özgü olduğunu düşünenler için: http://www.youtube.com/re...earch&v=&uploaded=

asıl millete bu zamana kadar bu aletleri çok yüksek kârla satan firmaların ayıplanması lazım. asgari ücretin 419 YTL, 4 kişilik bir ailenin tüketmesi zorunlu olan gıdalar için harcaması gereken tutar yani açlık sınırının 615 YTL olduğu ülkede bu görüntüler normaldir. devlete ödenen yüksek oranda vergileri de unutmamak lazım tabi.
büyük promosyonla gözleri üzerine çevirmiş türkiye piyasasına yeni bir soluk getiren ve rekabeti kızıştırmış olan teknoloji marketi.
gidip görülesi, disaridan izlenesi mekan, nedeni;
kapisinda , siyah takim giyinen, kulaklik takan, gözlükü, kel, kütük heriflerden vardir, iceride de tur atarlar. ve kalabalik oldugunda "bekleyin talimat gelsin alicam" derler.

ayrica, 3 asker (hepsi rütbeli ama nedir bilemem) selam vererek girmistir, korumalarin torpil yapasi geldi kiyafete.

bir an icerdi striptiz mi yapiliyor sanabilir insan ama pahali ürünlerden baska bir halt yok.
utanmadan gazetelere ilan verip ilginize teşekkür ederiz diyen mendeburlar.
Adam akıllı tek indirimini nintendo wii de gördüğüm elektronik market. Çantası ve diğer ekipmanları ile birlikte taksitli 599 ytl idi fiyatı.
--spoiler--

gözünü 666 ytl ye diz üstü bürümüşler

Bu ay içinde kaç elektro izdiham haberi aldık hatırlayanınız var mı? - Görüyorsunuz literatürümüze elektro izdiham gibi yeni terimler de kazandırıyoruz- Ben hatırlatayım madem. Bu ay ilk haber Bursa"dan geldi. Uluslararası elektronik mağazacılık zinciri Electro World, Türkiye"deki ilk mağazasını Bursa"da açtı. Sonra 25 Eylül"de Avrupa"da 14 ülkede 470 mağazası olan elektronik marketi zinciri Media Markt, Türkiye"deki ilk mağazasını istanbul"da açtı. En son Electro World, ikinci mağazasını Konya"da açtı. Aslında böyle bakıldığında gayet masumane açılış haberleri. Açılışlar hafızalara öyle bir kazındı ki uzunca bir süre de çıkmayacak. Böyle haberleri hep dışardan duyardık. Ne biliyim ABD'de play station kuyrukları, çıkacak olan Harry Potter kitabını geceden beklemeler. Ama yurdum insanı da ABD"yi hiç aratmadı maşallah. Ümraniye Media Markt"ın önünde geceden kuyruğa girenler, sabaha kadar mağazanın açılmasını bekledi. Sahurunu mağaza önünde yapanlar, bölge trafiğini felç ettiklerinden de habersizlerdi muhtemelen. Gözlerini 666 YTL'ye dizüstü, 1.299 YTL'ye 106 ekran plazma TV bürümüşler Zaten mağaza açıldıktan kısa bir süre sonra izdiham nedeniyle satışlarını durdurmak zorunda kaldı. Bursa ve istanbul"dan sonra Konya"da mağaza önünde nöbet vardı. 30 adet dizüstü bilgisayar, 1 dakika içinde satıldı. Tabi bunda günler öncesinden yapılan ve insanları galeyana getiren reklamların etkisini yadsıyamayız.

Bu duruma nereden bakma gerek bilmiyorum. Suçu kime atmalı? Tüketim çılgınlığının insanı sürüklediği rezalette mi, yoksa aslında bizler göçebe bir toplumuz, talan kültürü de atalarımızdan miras deyip atalarımıza mı? Hayır ben bu teknoloji çılgınlığını anlamıyorum. Ben mi başka bir ülkede yaşıyorum. Bu ülkenin yarısı bilgisayar mühendisi oldu da benim mi haberim yok!.. Toplumun bilgisayar algısı zaten ya MSN, ya MY SPACE, yada en fazla FACEBOOK işte Bu ucuz laptop izdihamını o yüzden henüz idrak edebilmiş değilim. Hepimiz birer iş adamıyız bütün işlerimizi de internet ve bilgisayar üzerinden görüyoruz ya o yüzden herkese bir laptop şart ingizlice şart geyiğine döndü. Eee hayatımızda bu kadar önemli yer işgal eden alet içinde hani gözümüzü karartıp izdihamlara da gireriz.

Yolda yürürken hele de yalnızsanız siz de etrafınızdaki insanlara kulak misafiri olmaz mısınız? Öyle bir kulak misafirliğinden Media Martk yorumu: Abi şaka gibi dimi ama indirim manyak. Düşünsene abi yaaaa 666 YTL"ye laltop deli bişiii yaaanii. Ne uğraşcan telefondan msn falan direk wireless bağlantı Sonra ak MSN ortamlarına (Gayet yayık yayık bir ağızla)

--spoiler--
haftalik ya da aylik olarak belirli urunlerde indirim yapan, zira bu indirimden kasitm da saglam indirimdir, oyle ucundan koklatmaz, onun disinda digerlerinden farki olmayan, almanya da devasa buyuklukte marketlerinin oldugu, hans bilisim hizmetleri...
elektromarketler arasında en carrefour'a benzeyeni. ürün çeşidi bol, müşteri bol, fiyatı yüksek. fiyat arz-talep denkliği bu ve bunun gibi yerlerde sekteye uğruyor hala bulamadığım bir takım sebepler yüzünden. sittinsene alışveriş yapılmayacak bir yer.
mersin forum'da karşılaştığım, hayvani boyutlardaki elektromarket. maksat ayağınız alışsın şeklindeki açılışlarında yaptıkları büyük indirimlerle dudak uçuklatmışlardır. amaçlarına da ulaşmışlardır. forum'a giren her mersinli doğruca buraya yöneliyor.
ankara optimum outlet'te sabah saat 06.00'da acılacak olan büyük teknoloji marketi.
alınan duyumlara göre simdiden kuyruk varmış
chewezingeer,uludag sozluk haber,ankara *
optimum için verilen ilanları görünce alınacak hiçbir haltın olmadığına karar verilebilinecek mağazalar zinciri. hele sıraya girmek şöyle bir yana dursun oraya bile gitmek için 2 kere düşünmek lazım.

(bkz: rakip eleme)
almanya'da yayinlanan bir reklami:
http://www.youtube.com/watch?v=XvmDbaykQDE&feature=related

(eleman*: moruk bak bu süüüper ucuz...)

sonunda elemanin seslendirdigi almanca ilkokul sarkisi reklamdaki türkleri ve beni yardi.
ankara'da yarın sabahın köründe etlik forum da açılacak olan zincir.
ankarada birçok kişinin gitmek için bir haftadır kondisyon depoladığı teknoloji yuvası. etlik talana hazır olsun.
- şimdi reklamlar -

evimi sıfırdan düzerken tüm elektronik ihtiyaçlarını gözüm kapalı aldığım dükkancık. ankara/eryaman'dan geçiyorsan optimuma mutlaka uğratan bir şey almadan da çıkartmayan mekan. süper mekan.

- şimdi reklamlar -
sony'nin 4 gb'lık mp3'ünü 199 liraya bulabileceginiz dükkan. aynı ürün teknosa'da 299 ytl.

(bkz: reklamları dinlediniz)

(bkz: media markt vs teknosa)
(bkz: media markt)
özünde alman kuruluşu olan teknoloji hipermarketi kıvamında şirkettir. Geçtiğimiz yıllarda ilk şubesini istanbulda olayli görüntülerle, teknotürklerin hizmetine sunmuş olan bu firmanin yeni şubelerini nerelere açacağı ise merak konusudur.
(bkz: yavaş olun herkese yetecek plazmamiz var)
29 ytl ye 2 gb radyolu mp3 çalarların bulunduğu hede.
Yakında bursada Avrupa'nın en büyük elektronik mağazasını açacak firma.
yavuz bingölün eşref saati karakteri ile duvarları süsleyen '' gel ulenn'' tarzında reklam veren teknosa nın yandan yemişi yer.
almanyadan 50 euroya satip trde ayni mali 50 milyona sataraktan, yurt disinda alisveris yapanlarin ebesini siken market.