bugün

ilk albumu dr.fuchs ile cıkardıkları meclis-i ala istanbul daha sonra yine fuchs la anahtar daha daha sonra fuchs askere gidince medceziri cıkarmıs daha daha daha sonra rapstar ile hakettiği ilgiyi bulmus ama sonra biraz dotu kalkan sacmalamaya baslayan emineme özenip saga sola kufur eden üsküdarda yasayan severek dinledigim t.c. nin kaliteli bir mc si.
Bana göre rapi kelimeleri hızla söylemek sanan özenti ve kalleş mc.Yaptıklarına örnek olarak önce askere giden fuchs'u ardındanda kendisine her türlü fedakarlığı yapmış sago'yu satması örnek verilebilir.Kaldı ki sagopa bir pesimistin gözyaşları albümünü ceza'nın ölen annesine adamıştı peki bu abimiz ne yaptı?sahnede sagopa'nın annesine küfür etti*
taksimde rahatca gezinen, celimsiz,farkedilmeden önce gayet normal olup tanındıgı zaman direk ifadesi değişen garip insan. aslında şarkıları dinlenen özellikle ben aglamazken, panorama harem vs sarkılarıyla ve başkaldırış olarak kendini belli eden Rap!'çi arkadaş.çok fazla sacmalamaya başlamassa hala dinlenecek sarkıcı.
sagopa kajmer ve kuvvetmira'nın yanında esamesi okunmayacak adam.bir süre sonra şarkıları sıkıcı gelmeye başlar ve albüm arşive atılır,unutulur gider.
arapca karsılık manasına gelen kelimedir.

bu manası düsünüldüğünde ibrahim tatlıses'in adaletli tutumu gözden kacmamalıdır.

(bkz: allah cezanı verecek)
türkce rap muziğin en cok dinlenen ismidir. flex tarzında rap yapmakta ve hızlı konusrak anlamsız laflarını örtbas etmeye calısmaktadır.

savas üzerine sittin tane sarkı yazıp sonra rock'n coke a katılması da ayrı bir handikaptır.
mart sonunda cıkacak yeni albumününde sezen aksuyla feat yapmış türkçe rap in ordinaryusu.
sagopa kajmer'in bırakması halinde belki türkçe rapin ordinaryusu olabilecek kişi *.yakınlarda çıkaracağı albümünün adı yerli plaka.
asla calıntı beat kullanmayan türkçe rapi kitlelerle buluşturan, yeni albumuyle kıskandıracak sanatçı.
(bkz: kendi kendini bitiren adam)
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.