bugün

makyaj malzemeleri üreticisi.
kozmetikte bilinen iyi markalardan biri.
maybe it's maybelline reklam sloganı ile piyasada olan, birçok ürünü gayet iyi makyaj malzemesi markası.
Reklamlarında birbirinden güzel dünya güzelleri oynar ve sonunda ya öpücük atarlar ya da göz kırparlar.
acayip derecede indirim yapan özellikle rujlarını çok sevdiğim ancak bir kitapta şu cümlelerle ezilimine şahit olduğum kozmetikçi. "rite aid gibi sıradan bir marketden kendilerine gidip maybelline falan alsalar olmaz mıydı yani?" *
chuck berry'nin mükemmel şarkısı

maybelline, why can't you be true
oh maybelline, why can't you be true
you done started back doing the things you used to do

as i was motivating over the hill
i saw maybelline in a coup de ville
a cadillac rolling on the open road
nothing will outrun my V8 ford
the cadillac doing about ninety-five
she's bumper to bumber rolling side by side

the cadillac pulled up ahead of the ford
the ford got hot and wouldn't do no more
it then got cloudy and it started to rain
i tooted my horn for a passing lead
the rain water blowing all under my hood
i knew that was doing my motor good

the motor cooled down, the heat went down
and that's when i heard that highway sound
the cadillac sitting like a ton of lead
a hundred and ten a half a mile ahead
the cadillac looking like it's sitting still
and i caught maybelline at the top of the hill

maybe she`s born with it.
bir yiğit özgür esprisidir.
iki adam bir mezarın başındalar.
-yazık.. sırlarıyla birlikte ölüp gitti..
--(melodili şekilde)belki de sırrı meybıliyn..
-belki de..
güzel maskaralar yapan kozmetik markası.
(bkz: belki de sırrı maybelline)
rimelini, farını ve rujunu kullanmış biri olarak diyebilirim ki, "fiyatına göre" hali hazırdaki en kaliteli makyaj malzemesi markasıdır.
öncelikle rimelinden bahsetmek gerekirse, volum express kesinlikle maybelline'in tavsiye edilesi ürünlerinden. kirpikleri topak topak yapmıyor, çok fazla ayırıp kirpiklerinizi hacimsiz de bırakmıyor. zaten fırça, kirpiklerinize hacim ve kıvırım vermek için kıvırımlı bir şekilde tasarlanmış. sanırım tek eksisi, sürerken göz çevresine çokça bulaşması, göz kapağınızın içine etmesi. ben mi beceremiyorum acaba diye düşünecek oluyorum ama zilyon tane rimel kullanmış insanım, benim de kendimce bi pratikliğim var hani. bi de tabii biraz daha dolgunluk verebilirdi ama 9.90 tl'ye satıldığını düşünürsek, bu kadarı çok bile.
farlarının kalitesi vasatın biraz üzerinde. renklerine ve yapısına aşık ederek aldırtıyor kendisini. ama kalıcılığı konusunda mükemmel bir tatminlik vermiyor. günün sonlarına doğru far, göz kapağınızda sıvılaşmaya başlıyor, beyaz beyaz sim izleri bırakıyor. ama gene de 8.50 tl için oldukça iyi bir far diyebilirim.
ve son olarak ruj.. hani olur ya, bir ürün bulursunuz. misal parfüm. hayatımın sonuna kadar bu markanın bu ürününü kullanıcam dersiniz, asla vazgeçmezsiniz ondan. watershine 12 numaralı ruj da benim için o kategoridedir işte. sırf, yıllardır aramış olduğum doğal renk ve hafif saydam yapıdaki rujuma ulaşmamı sağladığı için bile gidip bütün ürünlerini alasım geliyor maybelline'in. o derece tutuldum bu ruja. loreal de denedim, lancome da. ama bu fiyata bu kalitedeki ruju ya rüyanda görürsün ya da maybelline'de.
buradan maybelline üreticilerine, temsilcilerine selamlarımı iletiyor ve bu kadar reklamdan sonra "e beni de bi görürsünüz artık hacı" demek istiyorum. çok seviyorum be sizi.
adam akıllı makyaj yapmaya başladığımdan beri* kullandığım kozmetik markasıdır. ben ufak bir kızken ilk rimelini kullanmaya başlamıştım. o zamanlar da çok memnundum şimdi de çok memnunum. yıllar içinde birçok çeşit çıkardı rimelde, ama ne loreal ne avon ya da başka bir marka bunun yerini tutamaz. adamlar rimelde sırrı çözmüşler, asıl numara fırçasında. diğer kullanılabilecek ürünleri; krem allık, göz kalemleri, ojeleri ve fırçalı-fırçasız rujlarıdır. fiyat ve performans orantısı gayet iyi. kozmetik mağazalarında maybelline standı gördüm mü annemi görmüş kadar seviniyor, kendimi evimde gibi hissediyorum. benim puanım 10 üzerinden 10.
http://www.youtube.com/watch?v=SreZm_0uvtQ
takma kirpik etkisi yaratan eşsiz kirpiklerimin sırrını yaratan marka...
gözlerde alerjiye sebep olabiliyor
yığınla markanın rimelini kullandıktan sonra rimeli ilaç gibi gelen markadır. tavsiye edilir.

(bkz: The Falsies Black Drama Maskara)
ingilizcede "maybe she's maybelline" türkçede "belki de sırrı maybelline" sloganlı kozmetik markası.

çevirmen bakış açısına yer açalım lütfen.
yarın ilk iş olarak rimelini alacağım marka. çok methediyorlar. götüme falan sokarım artık.
dandik markalardan biridir, eğer gözünüzde hassasiyet varsa rimeli göz sulandırır. iki sene evvel öyleydi, guerlain varken esamesi okunmayan markadır.
color sensational ruj serisinin bağımlısı olduğum marka. Saçma sapan simli parlak rujlardan nefret eden bünyelerde ilaç etkisi yaratır, hem kremsi hem de mat renkleriyle, her birine sahip olunası marka..
New York.
cat eyes diye bir maskarası var. bu kadar kötü bir maskarayla yıllardır karşılaşmamıştım. resmen rezalet. nasıl piyasaya sürmüşler de hala üretimi devam ediyor bilemedim. almayın valla, şu kutusu sarı olan, fırçası kıvrık olan hani.
rimeli sanildigi kadar güzeldir. Test edildi ve onaylandi.
herkesin sırrıdır.
Reklamlarında oynayan hatunların kirpiklerinin takma olmasından mütevellit bendeki inancını yitirmiş marka.