1. 1.
  hz. isa'nın soyunu devam ettiren kadın.
  (bkz: da vinci şifresi)
  1 -1 ... grup vitamin
 2. 2.
  (bkz: time machine beyond the da vinci code)
  1 ... roy mustang
 3. 3.
  (bkz: national geographic da vinci sifresi dvdsi)*
  1 ... grup vitamin
 4. 4.
  isanın havarilerinden biri..kilise tarafından pek de iyi sıfatlandırılmamıştır *. magdalalı meryem olarak da bilinir..
  3 -2 ... crazy horse
 5. 5.
  ayrıca alman şarkıcı sandra'nın 80lerde hit olmuş süper şarkısı..
  3 -1 ... crazy horse
 6. 6.
  80'li yılların ruhunu çok iyi yansıtan parçalardan. en özel zamanlarda en özel yerlerde dinlenesi bir yapıt.
  2 ... shalamar
 7. 7.
  fahise oldugu dogru olmayan, zengin bir aileden gelen magdalali meryem. fahise oldugu savi, kadini ve cinselligi buyuk bir gunah kaynagi gibi gostermeye calisan zamanin kilisesinin iftirasidir.
  3 ... isla morada
 8. 8.
  zamanın katolik kilisesinin karalama kampanyasının bir ürünü olarak fahişe olarak tanıtılmış tarih kişisidir. kilisenin karalamasını sebebi ise magdalalı meryemin aslında isanın soyunu devam ettiren kişi olmasıdır. ki isanın soyunun devam etmesi fikri kesinlikle katolik doxasına karşı gelmektedir. kilise de bu son akşam yemeği eserinde bile isanın yanı başında yer alan kişiyi fahişe ilan etmiştir. paganları da şeytana tapanlar olarak ilan etiği gibi.
  (bkz: da vinci şifresi)
  3 ... pregnantcheerleader
 9. 9.
  Magdalalı Meryem, (orijinali: Maria Magdalena), Yeni Ahit'e göre isa'ya bağlı bir havaridir.

  isa'nın karısı ve bir fahişe olduğu, ayrıca Sarah isimli bir çocuklarının bulunduğuna dair iddialar mevcuttur.

  Fransada 5. ile 8. yüzyılda hüküm süren Merovingian Hanedanı'nın da Hz. isa ile Magdalalı Meryem'den geldiğine dair iddialar bulunuyor. Rivayete göre isa çarmıha gerilirken hamile olan Magdalalı Meryem, doğmamış çocuğunun güvenliği için kutsal topraklardan kaçar, gizlice Fransaya gelip Yahudilerin arasına sığınır ve kızı Sarahı dünyaya getirir. isanın nesli Fransada gizlice çoğalır ve Merovingian soyu oluşur ve onlar Parisi kurarlar.


  Magdala: Maria Magdalena'nın doğduğu tahmin edilen yerin 1900'lerdeki haliEfsaneye göre Magdalalı Meryem, isanın müritlerinden olan Maximinus ile deniz yoluyla Efes üzerinden Fransanın Marsilya kentine gider. Hatta Fransızların yumurta, tereyağı, un ve şekerden yapılan meşhur Madeleine çöreğinin Magdalalı Meryem'e bağlı bir manastırdan çıktığına dair rivayetler vardır. Fransız ihtilalinden sonra manastır dağıtıldığında rahibelerin astronomik bir rakamla tarifi pastacılar birliğine sattığı söylenir. Sonra Madeleine çörekleri tüm Fransa'ya yayılır, özellikle de Magdalalı Meryem günü olarak kabul edilen 22 Temmuzda büyük miktarda bu çöreklerden tüketilir.

  Magdalalı Meryem'in Fransaya gittikten sonra invizaya çekildiği, sadece kilise ayinlerinde dağıtılan kutsal ekmek ve limon ağaçlarından yükselen kokuyla beslendiğine dair de söylenceler vardır
  http://tr.wikipedia.org/wiki/Maria_Magdalena
  1 ... cadi findigi
 10. 10.
  1980'lerde böyle bir şarkı da vardı. da vinci şifresi'den kim olduğunu öğrendik.
  1 ... minti