bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  kullananın niye kullandığını bilemediği uzak durulması gereken tehlikeli mantarlar bütünü.
  4 -4 ... harmala
 2. 2.
  Psilosibin
  4 ... kedidoktoru
 3. 3.
  etkileri belli bir süre sonra hissedilmeye baslandigi icin basta "ooo, bi sey olmuyo olm, yiyelim 5-10 tane" diye abartilabilir. 1 saat kadar sonra adama pis koyar, soguk dus almak gerekir.
  3 ... aftermath
 4. 4.
  bizzat şahit olunmuş etkileri arasında mantarı alan 2 kişiden birinin kendini televizyon zannetmesi ötekinin de onun televizyon olduğuna inanıp onu televizyon diyo izlemesi,"kanal değişsene lan" şeklinde uzaktan kumanda etmesi,beşinci katın balkonundan bakılırken yoldan geçen bir kişiyi avucunun içine alması,zaman kavramının kaybolması vs. vardır.
  28 -2 ... rabbit
 5. 5.
  farklı iki kişiye aynı halüsilasyonu gördürtebilen mucizevi bir bitki.
  10 -1 ... paleface
 6. 6.
  en bir leziz mantardır.

  (bkz: dadından yınmez)
  4 -2 ... bahdeniz
 7. 7.
  bir tür uyuşturucu, halusinojen madde. mantarın içerdiği zehirden dolayı uyuşturucuya benzer etkileri vardır. 5-6 saat boyunca çok berbat şeyler yaşayabilmeniz muhtemelmiş, ayrıca argoda shroom diye bilinirmiş.
  4 -2 ... renovatio
 8. 8.
  deneyen bir çok kişiden duyduğum kadarı iLe kişiye bir çok hayaL gördürten uyuşturucu.. amsterdam'a giden bir arkadaşım şöyLe bir şey dedi: hoLLandaLıLar magic mushroom'u doğa ortamında kuLLanırLar.. çünkü o zaman doğa onLara tam oLarak doğa oLarak gözükür.. ağaçLar daha bir yeşiL, yıLdızLar daha bir büyük geLirmiş.. ayrıca kuLLanıLdığı zaman etrafınızda ki her şeyin bombeLeşmesi de işin garip bir yanı.."

  (bkz: ben biLmem beyim bilir)
  10 ... tucimania
 9. 9.
  bir arkadaşın anlattığı deneyimlerine göre birden fazla kişiye aynı hayal(!)i gördürtebiliyormuş. duvardan aynı olmayan yazıyı okuyabiliyorlarmış. bunun düşündürdüğü iki farklı şey;

  1. fantastik düşünürsek belki beynin başka boyutta bir yazıyı görmesini sağlıyordur ki bu ihtimal hayalperestlerin açıklaması

  2. bu mantar yendikten sonra beynin mantık kavramının azalması ve duyulan her şeyin anında gerçek gibi algılanamsıdır. yani arkadaşınız "şu adamlar bize mi bakıyor" dediğinde size bakan adamlar görüyorsunuz ancak demedikleri sürece bir şey görmüyorsunuz.
  9 -1 ... st27
 10. 10.
  ur, tümör yada farklı beyin rahatsızlıkları sonucunda kişilik bozukluğu yaşayan hastalarda bütün tedavi yöntemleri denendikten sonra, son tedavi aracı olarak kullanılan ve doktorların kullanmak için özel izin almaları gereken mantar çeşidi. *
  6 ... keshberfo