1. 1.
    ne cennet ne de cehenneme gidemeyecek olanların toplandığı yer.
    iki dünya arası.
    20 ... sıçtırtma lamasına
  2. 2.
    elif şafak ın daha kitabın kapağından insanları cezbeden, olağanüstü hayal gücüyle yazmış olduğu kitabın ismi.
    5 -5 ... morfin
  3. 3.
    cennet ve cehennemin ortasındaki yer.
    5 ... ranger65
  4. 4.
    (bkz: amsterdam)
    5 -1 ... riggo
  5. 5.
    istiklal Caddesi Balo Sokakta bulunan son derece popüler bir bar.
    5 ... cikarinbeniburdan
  6. 6.
    türk milletinin her daim kaybetmesinin temel sebebi, devamlı arafta kalmak, karar verememek, herkese eşit mesafede olma çabası.
    6 -1 ... azorka
  7. 7.
    bazı dini kaynakların verdiği bilgilere göre iyi ve kötü amelleri eşit olan müminlerin belli bir süre bulunacağı yer.
    5 -1 ... ben miyim
  8. 8.
    hristiyan inancına göre vaftiz edilmemişlerin, dünyada iyilikleri ve kötülükleri dengede olan kişilerin öldükten sonra kalacakları yer... ilahi komedyadaki hayali tasvire göre orada yaşayanlar ne mutlu(iyi) nede mutsuz(kötü)
    5 -1 ... d@nte
  9. 9.
    sevap ve günah kayıtlarından sıkılan meleklerin amel defterine kayıtdışı olarak geçirdiği populasyonun gideceği muhtemel yer. (bkz: cehennet)
    3 -1 ... endless
  10. 10.
    elif şafak ın yazdığı 8 kitaptan biri. nerde yabancısın, nerde evindesin soruları ekseninde ilerliyor kitap.

lakin, beni asıl ilgilendiren kitabın bir '' kara sinema'' olabilecek olması. nedense okuduğumdan beri bunu düşünüyorum.

kitabın kahramanı gail; ki bence gail i ben oynayabilirim. zira, değil bir gümüş kaşık gümüş kaşıklık bile taşıyabilirim saçlarımda.
    7 -1 ... kaltak