bugün

entry'ler (497)

tatil yerinde türk olduğunu belli etmenin yolları

denizde kıyıdan birazcık uzaklaşıp kıyıdaki arkadaşa " gell gellll su çok güzel, burası çok derin değil." diye bağırmak. kıyıdaki arkadaşın "ayyy gelemem ben oraya, korkarım. hihihihiii" demesi de farzdır bir türk için.

en iyi filmler

anketten gerçekten nefret ediyorum ama bunu kendimi yazmak zorundaymışım gibi hissettim.

1 numarada leon zirveye oturmuş, göz kırpıyor bana. leon ve mathilda'yı düşününce 2 ve 3. numaradaki filmleri unutuyorum.

ersan93

kendimi yaşlı teyzeler gibi hisettim yemin ederim. 93'lü lan daha. bildiğin çocuk diycem ama artık genç adam olmuş. ben moruklamışım. takma dişlerimi takıp uyumaya gidiyorum sözlük, uyku saatim geldi.

platonik aşık olanlara tavsiyeler

öncelikle;

(bkz: abi seviyorsan git konuş bence)

bir de şuna bakın;

(bkz: bekara karı boşamak kolay)

bakın canlarım,platonik aşk konusuna yıllarını verip iyice uzmanlaşmış birisi olarak söylüyorum ki, verilen tavsiyeler hiçbir boka yaramaz. siz yine acı çektiğinizle kalırsınız. hani boşu boşuna ümitlenip tavsiye aramayın buralarda diye söylüyorum, size yazık. bu bok çukuruna bir kere düşmüşsen artık hep orada kalırsın, çıkamzasın ordan. belki zamanla üstüne sinen bok kokusu biraz geçer ama tamamen kaybolmaz, sinmiştir bir kere. biliyorum canlarım çok romantiğim, aşkı boka benzettim. ama platonik aşk böyledir. üzülmek kırılmak yok. ben 5. yılımı devirmek üzereyim platonik aşkta. tabi ilk zamanki heyecanlar yok ama onu ne zaman görsem yine atar kalbim hızlı hızlı. ne mallar varmış be, 5 yıldır çekilir mi bu, git söyle sevdiğini diyen sivri zekalı arkadaşlar kesinlikle çıkacaktır içinizden. aslında hak veriyorum kendilerine ama söylenmiyor işte. o kadar kolay değil o. hele benim gibi bir umutsuz vakaysa.

kıvanç tatlıtuğ dan soğuma sebepleri

itici sarışınlardan olması.

sarışın adamları severim ama bu biraz garip, hani değişik bi sarışın.

--zaten aşk-ı memnu'yu izleyen bilir. orada bir bölümde kırmızı don giymişti. o bölümden sonra "yeaaaa çokkk karizğğmatikk amaaa" diye düşünen varsa da ne diyeyim sözlük, zevk meselesi. gönül bu. ota da konar, kırmızı donlu adama da konar.

ramazan ayından nefret etmek

severim ramazan ayını. iftar, sahur, herkesin aynı anda yemek yemesi,top atıldıktan sonra okunan ezanlar. içim huzurla dolar. fazla dindar değilim hatta hiç dindar biri değilim diyebilirim. ama ramazan ayının gönlümde yeri başkadır.

haaa ben bu ayı seviyorum diye herkesin sevmesini beklemem ne kadar gerizekalıca bir beklentidir değil mi? evet öyle.

ateist, agnostik, teist, budist, yahudi, hristiyan... bu insanların hiçbiri ramazan ayını sevmek zorunda değil. nefret etmelerini de çok normal karşılarım. saygı duyarım. ki en doğal haklarıdır zaten. ben inanıyorum, ben seviyorum diye başkasının sevmemesini "saygısızlık" olarak nitelendirmek tam bir cehalet örneğidir sanırım.

hicbiseyebosunaiclenmeyenadam

çok uzun zamandır girmiyordum sözlüğe. bugün gireyim dedim, bu adamın yazısını gördüm direk. özlemişim lan. güzel yazıyor azizim.

mutlu olmak için aptal olmak gerekir

kaç gündür mutsuzum lan, hakkaten şöyle şuh kahkahalar atmayı çok özledim. bildiğin mutsuzum yani, anlatamıyorum bile. kelimeler kifayetsiz kalıyor mutsuzluğumu anlatmaya. şimdi sözlüğü açıp mutsuzluğumun nedeninin fazla zekam olduğunu anladım ya daha ne diyeyim. ne yapıcam ben bu üstün zekayla bilmiyorum sözlük. halbuki azcıcık aptal olsam belki ben de mutlu olabilirdim. teyyy teyyyy.. akıl fikir ya rab!

hilal cebeci

görsel

yazık yahu.

öğretmenlerin bıktıran lafları

gerizekalı öğrencilerin kafası bazı şeylere basmadığı için, garibim öğretmenlerin de sırf bu gerizekalı öğrencilerin iyiliği ve görevini suistimal etmemek için kullanıkları laflardır. sonunda bu gerizekalı öğrenciler tam bir ergen kıvamında gelir buraya başlık açarlar, hatta belden aşağı bile vurabilirler bu insanlara. ki normaldir adam liseli, ergen işte diycektim ki bak aklıma ne geldi;

ergen var gelir buraya başlık sıçar, öğretmenlerin arkasından atar tutar, daha doğrusu tam anlamıyla ergen bile olamamışken, 17 yaşında insan var; adam gibi fikirlere sahip olduğu için, boş işlerle uğraşmadığı idam edilir.

(bkz: erdal eren)

sevilmeyen insan tipleri

ben, şahsen, bizzat, kendim.

kendini güzel sanan çirkin kız

ben bazen bu modele giriyorum. ne biliyim hacı, makyaj falan yapınca bi şeye benziyorum sanki.işte o zamanlarda kendime kısa bi süreliğine de olsa güzel hissediyorum. napalım panpa çirkinsek, ölek mi?

salca

nickini ne zaman görsen canım salça ekmek istiyor. zararlı bu yazar bana. gece gece kilo almama sebep olacak.

öğrenci olmanın kıymetini bilmek

artık son dört haftamın kıymetini bilmektir benim için. şimdiden bi hüzün çöktü bana. artık kendimi öğrenci gibi bile hissetmiyorum. 1 ay sonra elimde diploma ile sap gibi kalıcam ortalıkta ya da sıkıcı bi iş hayatı başlayacak. ama öğrencilik öyle mi? canın istemezse gitme derse, nasılsa atar biri imzanı, hava yağmurluysa, canın sıkkınsa okula bile gitme. akşamlar çık gez eğlen iç içebildiğin kadar. konser mi var hiç kaçırma. tabi bunlar için para lazım gençler. eğer parayı kullanmasını biliyorsanız, ailenizi zor duruma sokmadan, parayı çar çur etmeden eğlenebiliyorsanız ve üniversite öğrencisiyseniz hayat size güzel. öğrencilik iyi güzel diye okulu uzatmaya kalkmayın, ailenize yazık olur. ama yok bizim maddi durumumuz iyi panpa, sen ne karışıyon derseniz, buyurun efendim doya doya çıkarın öğrenciliğin tadını.

yaran facebook yorumları

öyle bir geçer zaman ki dizisinin etkisinde kalmış liseli ergen kuzenim;

"14 Yaşaltı Dünya Su Altı Dayanma Rekorunu 5 Dakka ile Küçük Osman Kırdı." yazar duvarına.

yorum benim ergen kuzenden daha ergen bir kızımızdan gelir;

"mankendi suyun içindeki açklama yaptlar magaznde"

direk kopyala yapıştır yapıp, hiçbir şey değiştirmedim yorumdan. aslında çok yaran bir yorum değil belki ama kızımızın soyadıyla bütünleşince cuk diye oturmuş.
... balık. kızın soyadı balıkmış lan. sazan daha iyi olurdu zannımca.

gece 2 de yatıp sabah 6 da kalkmak

final haftasında allahın emridir. yapılması farzdır.

en kısa fıkralar

(bkz: topoloji)

çok komik lan. gül gül öldüm.

topoloji

ömürden en az 10 yıl alır bu ders. hele bir de matematik bölümü öğrencisi olan insan evladı, zorunlu ders olan topolojiyi ite kalka alıp geçer, ertesi yıl da seçmeli ders olarak gidip "seçmeli topoloji" alırsa ben onun beynine tükürürüm. bir insan bu kadar salak olmamalı. lan sen zorunlu dersi zor geçmişsin, seçmelisi senin ne haddine.

o teoremler ezberle ezberle bitmez.yüzlerce teorem vardır ezberlenmesi gereken. benim kafam yaklaşık bir haftadır s*ik*l*yor. eğer çiçeği burnunda matematik öğrencileri, bunu okuyosanız, benden size tavsiye: ruh sağlığınızı korumak için bölümü bırakın anacım.

uludağ sözlük yazarlarının kurduğu partiler

(bkz: hepinizin amına koyim sol parti)

sözlük yazarlarının şu an yapmak istedikleri

uzun uzun ağlak bi entry yazmak isterdim. ama onu yapacak gücüm bile yok. o uzun entry yerine özet geçiyorum;

(bkz: ölmek istiyorum)