bugün

--spoiler--
6. sezon 6. bölüme sayid karakterinin damga vurduğu dizi.

görsel
*
--spoiler--
jack her boka itiraz etmeseydi 3 sezonda bitecek diziydi.

+ jack şuraya gidiyoruz!
- ben hiçbir yere gitmiyorum.

+ jack şu hapı sayid'e ver!
- ne hapı olduğunu söylemeden olmaz. *

+ jack burda kal!
- hayır ben de geliyorum.

jack allah senin tependen baksın jack.
efendim yeni sezon (final sezon) bölümlerinde oyuncuların ölümsüz kazandığı dizidir. sayit öldü ve dirildi john lock ise zaten ölü ama her an mezarından çıkabilir.dehşetle izliyoruz.
haftayaki bölümde benjamin ölürse, burada senaristlere küfürden geçilmeyecek dizi. ben ölme ya! bak çok pis ağlarım yemin ediyorum!
--spoiler--
abi sayid de ne piskopatmış da haberimiz yokmuş. jacob da kesin dirilecek bariz çünkü ilana külleri bokuna almamıştır diye düşünüyoruz. desmond sen nerdesin be brada? ah ya şu faradayli, desmondlı kuantum fizikli bölümleri özledim. şimdi baktım da, olay zaten mistikti de, ama şimdi hepten mistik sanırım. yani gördüğümüz kadarıyla öyle... o değilde o kadar soru varken bu adamlar son 10 bölüm kala nasıl toparlayacaklar diziyi hakket merak ediyorum. yani şu fizik bilimi ile şu mistikvari olayları bağlayabilirsen eyvallah senarist abi.
--spoiler--
--spoiler--

sayid'in 6. sezon 6. bölüm sonunda delice bakışlarını görünce benim bile ürktüğüm dizi. he bi de zavallı kate, iki taraf için de seçilemedi ama karanlık tarafta kaldı rastlantı sonucu. saf saf izliyor olan biteni. kim dedi sana sawyer'ın peşinden git diye gıcık. sahi sawyer görünmedi son bölümde. locke'un yamacında olur diye beklemiştim halbuki.

--spoiler--

bu arada bu başlığı uzun zamandır takip ediyorum ama herkes "jacob" ı farklı farklı yazıyor. doğrusu jacob'dır efendim; "jacop","jackop" veya "jakop" değildir.
--spoiler--
6.sezon 6. bölüm'de efsane dövüş

Dogone vs. sayid jarrrah

and the winner is sayid jarrah.

36 hits and 4 combos
--spoiler--
bir tane bile kötü rol yapan oyuncusu olmayan dizidir. nasıl adamlarsınız siz arkadaş ?

--spoiler--
o değil de, bu jacob ve siyahlı amca hakketen gerizekalı lan. amınakoyim, genç yakışıklı adamlarsınız deniz kenarında taptaze balık pişmiş, hava mis gibi. nedir derdiniz "ben seni öldürcem, loophole bulcam" falan ? açsanıza bi tavla. kursanıza nargileyi. hayır madem adaya istediğini getirebiliyosun topla latin güzellerini sahilde parti yap, ne bileyim öyle dokunarak getirmekten sıkıldıysan da tavla olm sarışın mavi gözlü adamsın, bilmediğin dil yok. yok ama ben adayı koruycam ben seni öldürcem muhabbeti yapıyonuz. deli mi sikti olm sizi ?
--spoiler--
6. sezon 4. bölümle aslında kara duman'ın kim olduğunun açıklandığı dizi.

--spoiler--
kara duman vincent. o güzel ve sevimli köpek kara duman olabilir mi diye düşünüyorsunuz ama malesef öyle.
6.sezon 4.bölümde 04:39 ve 04:44 arasında duyduğumuz ses vincent'ın. sadece bununla da değil üstelik, önceki sezonların bölümlerine baktığımızda kara dumanın çıkmasından önce vincent'ı görmüştük.
eğer bi yerden bi köpek ceseti çıkarsa, ya da vincent'a ait düşmüş bi eşya falan tasma gibi teori doğrulanır. vincent kazada ya da kazadan hemen sonra ölmüş olur ve kara duman onun yerine geçmiştir.
--spoiler--
teori: somut adlı yazarımızın.
bana söyledi ve onayladım. evet, kara duman vincent.*
6. sezonun 6. bölümünde artık ada sakinleri ikiye bölünürken, black smoke ve jabob'a taraf olanlar safları iyice sıklaştırırken, akıllara daha 1. sezonun başlarında izlediğimiz bir sahneyi getirmektedir.

http://www.youtube.com/watch?v=hn-g8OmkEIE
jacop ve black smoke nin satranç oynadığı dizidir.insanlar sadece piyondur.
hala sonunu nasıl bağlayacaklar diye düşündüğüm dizidir.
Son sezondan 6 bölüm geçmesine rağmen hala hiçbir gizemini tam olarak açıklamayan,insanı bağımlısı yapan tapınılası dizi.
--spoiler--

jack'in veledinin annesi ana-lucia demedi demeyin.

edit: ilana'da olabilir demedi demeyin.

--spoiler--
bu bir serzeniştir. ve ahlakınızı bozabilir.

--spoiler--
öncelikle final sezonundan mükemmel bölümler bekliyordum ancak şu ana kadar çok fazla beklediğim karşılığı alamadım. ilk 2 bölüm fena değildi ötesi ise yalan dolan olmaya başladı. benim yinede bir umudum var diyodum ancak 6. bölümdede anladım ki 18. bölüme gelene kadar yine soru soracaklar. son bölümde ellerinden geleni yapıp önceden ziktikleri seyircileri tatmin etmeye çalışacaklar ki bence olmayacaktır. çünkü biraz düşününce önceki sezondan bile geriye onlarca hatta yüzlerce soru kalıyordu.
gelelim 6. bölüme ulan yeter be allah tepenizden baksın. jack seni zikim emi gay olacağımı bile bile zikiyim ulan. kate senin de hareketlerin tavırların hepsi yalan dolan ulan yavşak gibi bi oraya bir buraya dönüyosun.bi sawyer'a yavşıyorsun sonra dönüp jack'e veriyosun.anlamadım ki ulan nasıl bi ilişki anlayışı bu. dogen geldi diziye son samuray dedik bağrımıza bastık adam 6. bölümden eşşek cennetini boyladı. * tapınağa geldiler ulan daha önce neden hiç tapınağı görmediler, sorarım ey sözlük mal mı bu adadakiler. şimdi ordan birileri diyor ki afoo bey madem böyle diyon neden izliyon, sigara gibi dizi ulan bırakamıyosun ki. dizinin sonunda bişiler olucak şimdi bu senaristlerde forum okuyan insanlar tabiki de, hani senin benim değil de ciddi forumları okuyup alayını terse yatırmaya çalışacaklar.bu yüzden ey forumcular paso teori üretmeyin lan böylece senaristler kıvranmaz finali pişirmek için. sayid senin de kalıbına tüküriyim emi. seni de adam sandık sonra sen gittin ben'in suikastçısı oldun. oof of çok dertlendirdi beni bu 6. bölüm çook. ulan bu lostu hayatıma sokana sokiyim emi. 7. bölümü izlemicem lan ohh be rahatladım. siyah duman da adaya ilk gelen mısırlıların işi, inkalarında olabilir, yok yok kesin mayaların. neyse ya nihayetinde bana bu kadar küfür ettirmiş bir dizidir vesselam. bir de son valla son : aaron'ı nasıl bağlayacaklar acaba? jack'in babası kötü mü iyi mi ki ? o dev gibi heykel jacop black smoke'la kapışırken mi kırıldı? atom bombası patladı mı lan? is charles widmore a good guy? yeter lan.
--spoiler--
Senelerdir hayatımıza devam etmemizi engelleyecek kadar kendimizi kaptırdığımız, zaman zaman ardarda 5-10 bölüm arası izlenip hala doygunluk hissi vermeyen, zaman zaman evden çıkılsa da dışarıda hala Lost muhabbetinin devam ettiği, herkesin kendince teoriler ortaya attığı dizi. 6.sezonda bir çok soru cevap bulacak diye bir ümit takip ettiğimiz, ama aynı diğer sezonlarda olduğu gibi kafa karıştırmaya devam eden bir sezon olduğu artık anlaşılmış olan, Mayıs'ta 2 bölüm arka arkaya yayınlanıp final yapacak efsane dizi. Yine de bıkmadan, usanmadan yıllarca izlenebilecek, adeta Star Wars gibi bir kült olacağına inandığımız yapım.
--spoiler--
alınan yeni bilgilere göre bugün yayınlanacak olan yeni bölümde charles widmore, arzt, alex ve ben in babasını da göreceğiz.
--spoiler--
sun ile jin in artık kavuşmasını istediğim dizidir. artık bu bölümde olsun, bir şeyler değişsin arkadaş. her yeni bölüm yeni bir umut cevap bulabilmemiz için, ama olmuyor, muhtemelen yine olmayacaktır. ve biten bölümün ardından şu gelecektir:

(bkz: bu da mı gol değil be)
an itibariyle canlı yayını başlayan dizi http://lostsezon06.blogspot.com/
efendim an itibariyle indirip altyazısını aramaya başladığım dizi oldu.
--spoiler--
yok gençler yok artık lost lost değil, ben de ben değilim. Lan izlediğim en duygusal bölümlerden biri olmasına rağmen bir kaç haftadır hani olm benjamin linus diyenlere tokat gibi cevaplar verip wildmore'dan tutun seçmece karpuz hesabı adam kovaladıklarını daha iyi anlattı artık. hani bir zamanlar hatch dedikleri bir ambar vardı gençler; kapağına vura vura ağlıyordu john locke hatta... oysa orası bir ambarmış hep bir tuşa 108 dk. da bir basılıp duruyormuş falan...hatırladın? işte ilerki yılların bölümlerinden birinde orası için bir deney yeri yazıyordu. bir de oraya yeni biri gelmeden eskisi gidemiyordu. aynen öyle oldu ada. biri başına geçmeden öncekiler gidemiyor. hal böyle olunca jacop öldü, black smoke'muz kaldı o da aday olarak benjamin'i koymuş ama daha geçen hafta mıydı neydi sawyer sen aslansın kaplansın...ulam smoke ne yanar dönermişsin lan sen.
--spoiler--
s06e07;

--spoiler--

alex makyajlı fena değilmiş. *

--spoiler--
--spoiler--

6. sezon 7. bölümü itibariyle anladık ki

jacob: peygamber * *
siyah duman: şeytan

nerden anladık?

bölümün sonlarına doğru locke ben'i serbest bırakıp bana gel diyor ve ben kaçıyor. ilana onu yakaladığındaysa durup içinden geçenleri anlatıyor. yani tövbe ediyor. tövbe ettiği zaman ilana ben seni kabul ederim diyor.

(bkz: tövbe)

peki biz neden zaman zaman jacob'un kötü, siyah duman'ın iyi olduğunu düşündük? hatırlarsanız bir kalıp vardır, cennete giden yol dolambaçlı ve zor, cehenneme giden yol ise rahat ve güzeldir diye.

--spoiler--
benjamin abimizin son ada sahnesinde gelen maloz jack , dude hurley ve karambol eleman riçirt karşılama töreninde arka planda ki o duruşu ile beni benden alıp ne kötü tanımışız be abi seni dedigim dizi.
facebook hayran sayfasında 1 milyon 845 bin hayranı var yaklaşık bu dizinin. eminim ki bu hayran sayfasının 1 milyondan fazlası türktür. geri kalanı da sahte profil. ara sıra ekşisözlük'e girdiğimde bir bakıyorum sol tarafa, lost hakkında 200 mesaj gelmiş o gün. sırf zaten sözlüklerdeki insanları katarsak 30 40 bin kişi izliyor bu diziyi. genellikle istanbul, izmir, ankara, bursa, eskişehir'deki insanlarda izlediğine göre benim tahminim doğrudur.