entry'ler (753)

uyuma taklidi yapmak

istemdışı da olsa kirpiklerin oynamasıyla sonuçlanacaktır.

yazarların bilgisayarlarının özellikleri

kasım 2011 itibariyle 6 yaşını doldurup 7'sine basacak abisi. maşallahı var evet.

90 sonrası doğanlar siyaset konuşmasın kampanyası

Saçma bir kampanyadır. Konuşsun ya da konuşmasın bu arkadaslar oy kullanacaktır. Sandık onlara bu hakkı vermiş, kampanyadan kime ne.

aşk ı memnu

Bir dizinin de özlenebileceği gerçeğini bana öğretendir. Zaten güzel bir eserdi, kendi güzelliğine yakışan şekilde de televizyona aktarıldı, bize de izlemek kaldı.

Halid Ziya uşaklıgil ve ay yapıma teşekkürler...

nihat doğan ın sevgilisi olmak

sanki suyun kaldırma kuvvetini bulmuş bir kaşif edasıyla "italya'da italyanca konuşuyorlar" diyebilmektir.

dershane arkadaşlıkları

yaz aşkı gibidir. kısa sürelidir. köprüyü geçene* kadardır.

not: işbu entry'de genelleme yapılmıştır. nadir de olsa kaliteli dostlukların kurulabildiği görülebilmektedir.

online kişi sayısının 666 olması

bu saniyelik anı görenler lanetlenmiş olabilirler. habire yazacağınıza okuyun üfleyin lan.

düz adam ordusu

sözlükte an itibariyle sessiz takılan ordudur. artık ortaya çıkma vaktidir.

bengay

kokusuyla iyileştiren krem. kendisiyle karşılaşınca "ne koyuyosunuz lan içine" diye haykırmak ister insan. öyle bir şeydir işte.

rüyada uçmak

iyi bir anlamı vardır. genellikle hayra yorulur. gören kişinin işinde, hayatında yükseleceğine işaret eder. bunu görünce sevinin. ayrıca rüyanız hayrolsunu izliyorum evet nolmuş.

3 kollu olsaydık olabilecekler

"bir elin nesi var iki elin sesi var" sözünü "iki elin nesi var üç elin sesi var" olarak güncellemek.

inci sözlük ün kapatılmasına üzülmemek

liseli olmamaktır.

gecenin tek şarkılık özeti

toygar ışıklı - sonunda

eski yıla söylenmek istenenler

en başından bugüne kadar çok iyi geçtiğin söylenemez benim için. o yüzden biran evvel git. yaprak dökümü'nün bittiği yıl olarak hatırlanman da kurtarmıyor seni malesef.

ders çalışılmadığı zaman hissedilen vicdan azabı

sorumluluk duygusuna sahip bireylerin yaşadığıdır. o yüzden gidin ve o dersi çalışın, aslanlar gibi de geçin. çektiğiniz azaplar bununla sınırlı kalsın inşallah.

dinimiz.
amin.

horlayan kişiye yapılabilecekler

yumurta kolisiyle kaplamak.

kardan adamın üzerine yazılacak sözler

kelebek kadardır ömrüm, kar yağınca yine görüşürüz gülüm.

mustafa kemal efsanesinin çabuk bitmesi

öyle ki ölümünün 72. yılında bile hala anılmakta ve saat 9'u 5 geçe bütün Türkiye'de hayat durmaktadır.(!)*

abi kardeş diyalogları

- "abi"
+ "efendim abicim"

ve bunların türevi diyaloglardır.*

pazar günü eve misafir gelmesi

aslında bu durumdan rahatsız olan bünye ve bünyelerin sanki misafiri gördüğüne çok sevinmiş gibi rol yapmak zorunda kalmasına neden olandır.