bugün

o değil de gençler diye söze başlarsak; her şeye kabul de o taksici kim lan demek lazım dizinin 6x06'sında.
jack'in artisliklerine,kaprislerine tahammül edilemeyecek boyutlara varan dizi.
--spoiler--
s06e06 da black smoke sikip atmıştır ortalığı.
--spoiler--
--spoiler--
606 sundown'la lost yine coşturmuştur ortalığı. şimdi yeniden bir hafta beklemedeyiz,ben böyle dizinin...
öncelikle sayid'in şu nadia'dan çektiği nedir,zibilyon tane zaman ve mekan gezdik,flashback-forward hepsini denedik ama şu sayido ile nadia'yı kavuşturamadık. şimdi de gitmiş sayid'in kardeşiyle evlenmiş,iki dene de çocuk doğurmuş,olmadı bu be nadia!
bu bölümde jack ve hurley'i göremedik,malum jacob uzaklaştırdı onları temple'dan.sayidin kardeşi ömer'in hasteneye götürüldüğü sahnede,sayid ile nadia yürürken karşıdan jack'in geldiğini gördük,aha bunlar yine karşılaşcaklar dedik ama henüz bi muhabbet dönmedi aralarında,belki gelecek bölüm sayid ile jack in karşılaşmasına da değinirler.
karizmatik abimiz dogen'in ölümü ise beni çok üzdü,alışmıştık ne güzel niye öldürdünüz adamı be ya,ama lost bu belli olmaz,belki başka bir yerde başka bir zamanda yine karşılaşırız dogen abicim.
ayrıca 108 nolu sorumuz "who is coming to island a.q.?" henüz cevaplanmadı.

--spoiler--
Lost, Amerikan drama televizyon dizisidir. Program, Sidney, Avustralya'dan Los Angeles, Amerika Birleşik Devletleri'ne uçan bir yolcu uçağının kaza yapması sonucu Güney Pasifik'te gizemli bir adaya düşen kazazedelerin hikâyelerini konu edinmektedir. Her bölüm tipik olarak adada geçen ana hikâyenin yanı sıra, bir karakterin hayatındaki bir başka noktaya ilişkin ikinci bir hikâyeye sahiptir, yine de diğer zaman ile ilgili olaylar düzeni bu formülü sonraki bölümlerde değiştirmektedir. ilk bölüm, ilk kez 22 Eylül 2004'te yayınlandı[2] ve o tarihten itibaren toplam beş sezon gösterildi. Dizi, Amerika Birleşik Devletleri'nde American Broadcasting Company (ABC) kanalında yayınlanmakla birlikte, birçok ülkede bölgesel kanallarda yayınlanmaktadır.

Geniş ansambl oyuncu kadrosu ve Ohau, Hawaii'deki çekimlerin maliyeti nedeniyle[3] Lost, televizyon tarihinin en pahalı dizilerinden biridir.[4] Damon Lindelof, J. J. Abrams ve Jeffrey Lieber tarafından yaratıldı ve ABC Studios, Bad Robot Productions ile Grass Skirt Productions tarafından yapımı gerçekleştirildi. Dizinin tema müziği ise Michael Giacchino tarafından bestelendi. Lindelof, Abrams, Bryan Burk, Jack Bender, Edward Kitsis, Adam Horowitz, Jean Higgins, Elizabeth Sarnoff ve Carlton Cuse, Lost'un final sezonunun yönetici yapımcıları olarak teknik ekipte yer almaktadır.

Olumlu eleştiriler alan ve popüler bir başarı elde eden Lost, ilk yılından itibaren ABC'de yayınlanan her bölümü ortalama 16 milyon kişi tarafından seyredildi. 2005 Emmy Ödülleri'nde "en iyi drama dizisi" dalında[5], 2005 Britanya Akademi Televizyon Ödülleri'nde "en iyi Amerikan ithalatı" dalında, 2006 Altın Küre Ödülleri'nde "en iyi drama" dalında, 2006 Screen Actors Guild Ödülleri'nde "en iyi drama dizisi" dalında ödüller alan dizi, birçok önemli endüstri ödülü kazandı. Sıkı hayran kitlesi elde etmesiyle diğer televizyon dizilerinde[6], reklamlarda, çizgi romanlarda[7], web çizgi romanlarında, komedi dergilerinde, bir video oyununda[8][9] ve şarkı sözlerinde dizinin hikâyesine ya da bir unsuruna göndermeler yapılarak dizi Amerikan popüler kültürünün bir parçası haline geldi. Programın kurgusal evreni, bağlantılı romanlarda, forumlarda, video oyunlarında, alternatif reality oyunlarında, The Lost Experience ve Find 815'da araştırılmaktadır.

Lost, altıncı sezonunda 121. bölümüyle sona erecek[10] ve final bölümü, 23 Mayıs 2010'da yayınlanacak.[1][11] Altıncı sezon, on sekiz bölümden oluşacak.[12] Dizinin ilk dört sezonunun bölümleri Birleşik Devletler'de distribütörlüğü Disney-ABC Domestic Television tarafından yapılan G4 ve SyFy kanal gruplarında yayınlanmaktadır.[13][14] ABC, Lost'un bir yan ürünü ihtimali üzerinde düşündü[15] fakat sonra vazgeçti.[16]
--spoiler--
sayid ve john çılgın atmıştır e06da. japon da gitti lan kim koruyacak bizi şimdi.
--spoiler--
6.sezon 6. bölümde 6 kez evil kelimesi kullanılmıştır.
--spoiler--
flock sayid'e nadia'yı göstereceğine dairr söz vermiştir. Ve paralel evrende bu gerçekleşmiştir.
--spoiler--

--spoiler--
jacop dogen'a çocuğunu kurtaracağını ve bir daha onu göremeyeceğini söylemiştir. Ama dogen çocuğunu paralel evrende görmüştür.
--spoiler--

O zaman diyebiliriz ki flock paralel evren'in yaratıcısı kendi çizip olanları seyrediyor bir yerden.
görsel

bu kim arkadaş? sayid i oynayan elemana bir ters takla attıramadınız mı anasını satim.
---sezon-6-spoiler---

6.sezonun en ekşınlı bölümü oldu. locke tapınağın altını üstüne getirdi, kate yine bir çekik gözlüden ayar aldı, jackob-hurley tayfası da ortalarda gözükmedi, sayid adam öldürmeye devam etti.

-bu bölüm en çok üzüldüğüm şey dogen'in ölmesi oldu. pezeveng sayidin sayesinde öldü. e adam birşey biliyorda ölmesini istiyordu zaten. bu sayidin bir kıllık yapacağını biliyordum da bu kadarını beklemiyordum. ama dogenin bu kadar kolay altedilmesi, hatta sayidi dövüşte maymuna çevirdikten sonra böyle olması biraz kolay kaçmış.

-sayidin paralel evrende gemi müttebatından herifle, jackle ve jinle karşılaşması da illa ki bu karakterlerin birbirleriyle bir bağlantısı olacağını gösteriyor. ama bu iki evreni nereye bağlayacaklarını çok merak etmekteyim.

-locke'un iyi mi kötü mü olduğu, ya da adaletli mi adaletsiz mi olduğu konusunda da çelişkideyiz. yani herkese bir vaati var, çoğu kimseyi öldürmüyor. hatta sahilde adamları öldürdükten sonra diğerlerini niye sağ bıraktığını anlamamıştım. hala dea bilemiyorum. önüme geleni öldürürüm gibi bir düşüncesi yok sanırım. jackob ise çok kayış bir adam görüntüsü içerisinde. yani hiçbirşeyi sallamıyor sanki. tabi bu kendisini kötü yapmaz ama biraz kötü soğukkanlılığı var gibi. ayrıca. temas ettiği adamlara seçme şansı tanımamıştı. neyse ben hala jackob'ın iyi taraf olduğunu düşünüyorum.

-miles'ın jinden sonra kate'e ikinci ayarı "sawyer seni paketledi" lafını söyleyince içimizin yağları eridi. umarım clair ve locke kendisine attığı bakışların hakkını verir ve bu varlığı zarar olan kadını ortadan kaldırırlar.

-artık hamle sırasının jackob'a geldiğini düşünüyorum. bundan sonra onun, ilona'nın gurubunun ve hurleylerin bir şeyler yapacağını düşünüyoum ki artık bir şeyler yapmazlarsa ortada ada falan da kalmayacak sanırım.

---sezon-6-spoiler---
spoiler

ya hiç tatmin etmiyo bölümler. dogen , neden adam gibi sayide alatmıyor herşeyi (sayid normalken).bak oğlum olay böyle böyle sen böyle biri olacaksın ona göre demiyor. sayid zaten güzel güzel herşey açıklansa öldürür kendini. ama yok alavere dalavere. benim bu altı bölümden sonra black smoke a karşı sempatim oluştu. john locke kılığında olduğu için ayrıca sempatik geliyor bana. sonuç olarak hala bir pok açıklığa kavuşmadı.

spoiler
geçen 5 sezondaki diziden de senaryodan da, kurgudan da düşünce üretiminden de bihaber hale geldiğini görmek için 6. sezonunu görmemizin gerektiği diziymiş. dünkü 606'yı izlediğimde gözümün önüne onca yıl mimar titizliği ile çalışıp iskambil kağıtlarından koca bir şato inşa eden bir ademoğlunun, kız arkadaşı mı boynuzlamış yoksa sopa mı yiyip masumiyetini kaybetmiş bilemem ama tek bir isyankar savrulmuş yumrukla onca yıllık emeğini bir saniyede yerle bir etmesi geldi.

hacılar, bu lost bizim lost değil. bu lost, onaltıncı sınıf bir aksiyon filminden farksız. çözeceğiz, bitireceğiz diye diziyi kendi içine darma istasyonu misali patlatıyorlar.

nerde kaldı o whatever happen happen'lar şimdi, faraday'lar, şopar maykıl'ın şopar veledi, desmond'un zamansal kargaşaları, juliet'in benjamin'in onca senede inşa ettikleri kişilikler, olaylar, döngüler, geçmişler, gelecekler...

bu muydu hocam yani. bir ada. iki grup insan. biri iyi, biri kötü. sonra kara duman amokaçi ol, diğer gruba saldır, öldür. sonra???

tamam bitecek, sözleşme falan ona göre yapılmış ama gerçekten "bitirmeyin" kardeşim, şeyetmeyin.

5 koca senede iğne deliğinden tren geçirircesine derinlemesine kişilik analizleri yapıp, bu analizin içerisine acı çekmiş, çile çekmiş, işkence tezgahlarından geçmiş john lock'u falan yerleştir. sonra???

john'u bu son sezon dolayısı ile hatırlasak hatırlasak ne diye hatırlayacağız? black smoke!!! yuh yani!

claire'in kepek sorunu olduğu çok açık. o şirin, çıtıpıtı, yirim seni dedirten kız gitmiş, her haltı bilen ama izleyiciye çaktırmayan ama basbaya amokaçi'nin yaveri olmuş kız gelmiş. her haltı biliyo, veledinin şu anda dünyada olduğunu bilmiyo... (bkz: yersen)

ne olacak yani şimdi?

--spoiler--
yakup efendi'nin peşine takılıp ancak 6 senede bir defa görülen deniz feneri (!)ne gidenler diğer taraf, lockçu tayfa bir taraf. claire, kate'a kafa atacak bebesini büyüttüğü için. savaşacaklar, ölecekler, kalan sağlar plajda tanga giyip "seni ne çok öldürmek istediğimi biliyosun değil mi koç" diyecek, "fin" yazacak biz de öyle bakacağız cast of yazısına.

bizim deniz feneri olayı bile daha inandırıcı, yeminle söylüyorum.
--spoiler--

osman baydemir'e veriyorum burda sözü...
ilk baştan beri anlamadıgım şey ''neden kimse kimseye bir b.k anlatmıyor?''. ya düşünün bir adaya düşüyorsunuz ve ilginç olaylar yaşanıyor susuyorsunuz. la insan çatlar anlatır (bkz: amk). herkes ayrı bir dolap peşinde. herkes kendince kahraman olmaya çalışıyor, birşeyleri ispatlamanın peşinde koşup duruyorlar. son sezona girdik ve hala akıllanmadılar aynı şekilde hala kimse kimseye birşey açıklamıyor. bunların hepsi adayla alakalı birşey bilip mi susuyorlar dicem ama öylede degil. arkadaşım paylaşın, fikir alış verişi yapın, beyin fırtınası diye birşey var onu yapın. ne o öyle kahramanlık durumları falan. al işte japon amca da gitti. belki de gitmemiştir 2 bölüm sonra beyzbol topu ile gelir. hiç şaşırmam.
kafayı yedirmiş dizidir.

--spoiler--
şimdi bu jacob'u benjamin öldürdü ya, ben matematiksel bir dizi hesapla black smoke'u kimin öldüreceğini çözdüm bilader.

doğru orantı kuralım.

benjamin jacob
x black smoke
(doğru orantı kuracağımızdan çapraz çarpım yapıyoruz)

benjamin.black smoke = jacob.x

denklemde ufak bir oynama yapıyoruz.

benjamin/x = jacob/black smoke

ee jacob'un altına black smoke, yani düşmanı geldiyse sevgili dostlar, siz de çaktınız mı durumu ?

x = charles widmore.

widmore öldürecek black smoke'u çözdüm olayı sevgili lost yapımcıları!
--spoiler--

o biçim kafayı yedirmiş.
--spoiler--

1) Episode 6x15 Across the Sea - No series regulars will appear (Confirms what many might of suspected based on the filming for Year 23 with MiB and Jacob)
2) Rebecca Mader aka Charlotte will return (I believe from previous spoilers she returns in the flash-sideways of Sawyer)
3) Episode 6x09 Ab Aeterno:
- We will learn what the island is from Jacob. Last week she said that it is a 4-letter word with out an A or E but this week she says it has an O.
- We learn why Richard does not age

Source: E! Online

--spoiler--
o değil de 606'da şu sonda çalan müzikten çok etkilendim lan. final bölümünde de buna benzer bir şey bekliyorum; böyle ağlamaklı olacağım bir final.
evet 606 ile bir sayid jarrah ile aksiyon vakti bölümü daha izlemiş olduk yavrum benim ne güzel katlediyo milleti.

--spoiler--
birde dark side olmasaydı yavrucak neyse.allahtan dokturcuğumuz light side hatta lider olucak diye düşünüyorum bir sawyer a bir de şu jack e bişey olmasın başka bişey istemiyorum.

yalnız kate e ne olucak lan hepsi yamyam gibi baktı ona öyle.bir de blacksmoke ve adamları 20-30 kişi desek e kim durucak bunların karşısında bizim lostiler daha olayı bilmiyo adada tur atıyolar.

sawyer ı neden flock un yanında görmedik bunu bilen varmı ? en son katılmıştı diye hatırlıyorum ben.
--spoiler--

güzel bölümdü.ve lütfen cevap istiyoruz verin hele 2-3 tane cevap diye kıvranmayın sevgili yazarlar daha kafadan 10 bölüm filan var yahu alabildiğimiz kadar cevap alacağız tabi.ve olduda gizemli şeyleri öğrenemedik lost un olayı o değilki o sorunun cevabını alalım lost un esas olay dramadır o yüzden duygu yüklü mesajlar çakıyo bir kaç bölüm arada bize budur lost.güzel bir şekildede biteceğine inanıyorum ben.o yüzden kafaya takmadan izleyin rahat rahat.
şu bölümüyle yaşasın final sezonuymuş diyebildiğimiz bir 40 dakikaydı. yazarların üzerinde çok baskı var, ne yazarlarsa yazsınlar eleştirelecekler ama 5 bölüm heba edilmez elinizde 10 bölümden biraz fazlası kalmışken.
--spoiler--
daha man in black ımıza katılanlar çok olacak.. ilana sawyer richard kate... kalanlar ise hala iyi tarafta olacak. sezonun başındaki teorim hala doğru bir şekilde işliyor. en son gördüğümüzde kate de ekibe katılmıştı.

bu ömerin hastahaneye kaldırılmasında jack i farkettiniz herhalde.

en sondaki black smoke un bakışı adeta kate i kullanacak gibi bir bakıştı ve kesin jack i de ona katılması için kullanacak. claire-aaron sayid-nadia sawyer-nefret jack-kate
--spoiler--
--spoiler--
o jack şepırt olcak pratisyen hekim görünüşlü dengesiz aynaları kırdı ya, benim de kalbimi kırdı. ne alengirler vardı orda kim bilir. ama nerdeeee onu akıl edicek o. neyse. kardeşi olacak salak claire ise nasıl bir kilo almaksa manav patatesi gibi şişmiş. üç harfliler gibi olmuş tövbe estağfurullah. babadan kaynaklı salaklık sanırım bunlarda. söylemeden geçemiycem dogen'e hastayım, karizma ötesi, elmacık kemikleri, mavi siyah saçlar falan beni benden aldı, sayid'de allahın kırosu nadia için harcadı adamı dellendirdi beni. inşallah bir şekilde döner diyorum. olaylar fena karıştı, çift zaman mıdır nedir ben algılayamıyorum. kafam bir de juliet'in ölürken söylemeye çalıştığı şeye takıldı, nasıl "işe yaradı", bu nasıl anladı, neler dönüyor, ben nasıl bulaştım bu lost belasına, allahım sen kurtar.
--spoiler--
--spoiler--
bu amuğa godumun dizisi anlaşıldı ki desmond brada gelmeden bu sezon bir sike benzemeyecek.
--spoiler--
--spoiler--
kafayı yiyeceğim nerde bu desmond?
--spoiler--
artık don lastiği gibi uzayan bitsede gitsek izlenimini bırakan kıçı başı belli olmayan ve senaristinin dünya sikime minare götüme mantalitesinde yazmış olduğu ve milyon dolarları cebine indirdiği tüm dünyada milyonların gönlünde özellikle evangeline lilly sayesinde her genç dimağnın halvet olduğu dizidir.
bir uçak kazasıyla adaya düşen ve kazadan kurtulan 48 kazazedenin hikayesinin anlatıldığı, kazazedelerden olan Sawyer gibi bir yakışıklıyla da takip edilme oranı artan ve her bölümü merakla beklenen muhteşem ötesi bir dizi.
apandist amelıyatının skarı sağda olur,lostta jack soldakı skar için annesine ne zaman apandist amelıyatı olduğunu sordu.ben mi yanlış biliyorum acaba?