1. 1.
    anlamak için doğma büyüme amerika* olmak ve iş,güç için japonya'ya gitmiş olmak gerekli olan oscara aday olmuş film.
    6 -1 ... kirmizi merkep
  2. 2.
    kahramanlarımız amerikalı olarak iş vede aşk gereği japonya'ya gitmişlerdir ve japonların ingilizce konuşamamasını kendilerine dert ederek japonlara sinir olurlar. kendilerini yanlız hissettikleri anda bir otel lobisinde iki amerikalı birbirleri bulurlar ve Bir amerikalıya bir amerikalıdan başkasının dost olmadığını anlarlar.* Bir grup amerikalı yapımcıda bunu film yaparlar. Siz de ister istemez "Hadi madem filmi yaptınız kendi aranızda seyredin niye türkiye'de vizyona sokuyorsunuz" der boşa geçen 2 saatinize yanarsınız.

--spoiler--
    filmdeki herşey filmin sonundaki sarılma ile anlam kazanır. filmin sonundaki sarılma sahnesini görmek için başlara katlanılabilir.
    --spoiler--
    8 -4 ... zall
  3. 3.
    scarlett johansson ve bill murray'nin dokturdugu film.
    3 ... kalayli tencere
  4. 4.
    yönetmeni sofia coppoladır.
    2 ... televizyonçocuğu
  5. 5.
    en iyi senaryo dalinda 2004 yılı oscarını almış film
    2 ... ferrole
  6. 6.
    japon yönetmenin yardığı filmdir
    2 ... tufan
  7. 7.
    adı,türkçe'ye bir konuşabilse şeklinde çevrilen film...

Oyuncular
    Scarlett Johansson (Charlotte)
    Bill Murray (Bob Harris)
    Akiko Takeshita (Bayan Kawasaki)
    Giovanni Ribisi (John)
    Anna Faris (Kelly)
    Fumihiro Hayashi (Charlie)
    Hiroko Kawasaki (Hiroko)
    1 ... ferrole
  8. 8.
    konusu

Orta yaşı çoktan geçmiş, evli ve çocuklu Amerikalı aktör Bob bir reklam çekimi için Japonya'ya gelir. Tokyo'da kaldığı otelde bir başka Amerikalı ile, fotoğrafçı kocasının peşinden buraya gelmiş olan sevimli ama ciddi Charlotte ile tanışır. Dillerine ve kültürlerine uzak oldukları bu insanların ülkesinde fazlasıyla yabancı olan ve iletişimsizlik denizinde boğulan bu iki yabancı, bir Tokyo haftasonunda birdenbire yakınlaşacaktırlar.
    1 ... ferrole
  9. 9.
    belki de türk olduğum için beni bu filmin nesi oskara layık görüldü diye şaşırtan, ne doğru dürüst diyalog ne bir aksiyon ne bir farklılık taşımayan boş bir film. çok sıkıcı, ciddi zaman kaybı. bu öykü kısa filmle de çok çok rahat anlatılabilirdi ***, boşu boşuna uzatıp ziyan bir şeye dönüştürmüşler. varsa fragmanını izleyin yeter, kendisini izlememenizi tavsiye ederim.
    not: selçuk yöntem bu filmi izlediğinde çok gülmüş. neye güldüğünü anlayan varsa bu başlığa yazsın da ben de öğreneyim. gerçi kendisi demişti ben herkesin güldüğü şeylere gülmem başka şeylere gülerim diye ama yine de merak ettim. * * *
    -1 ... frejya1st
  10. 10.
    japonya'da bulunmamış, bu ülkenin yabancı olanlara yaşattığı bilimum afallama duygularını yaşamamış, o büyük kalabalık içinde yalnızlık çekmemiş olanların fazla tad alamayacağı şahane film. ayrıca en iyi senaryo oscarına sahip ödüllü film.
    1 ... kenjin