bugün

Nacho Vigalondo'nun yönettiği 2008 tarihli ispanyol filmi.
Hector ve Clara isimli çift, yeni bir eve taşınmışlardır ve yerleşme aşamasındadırlar.
clara, yiyecek almak için kasabaya iner. evde yalnız kalan hector, dürbünüyle etrafı izlemeye devam eder ve karşı ormanda gördüğü bir kızın peşine gider ve işler karışır.
bu minvalde ve gerilim tonunda başlayan film bir anda zamanda yolculuk ve bunun yan etkileri, başlığı altında ilerlemeye başlıyor.
yönetmenin yarattığı başarılı atmosfer de bu dönüşümün ardından etkisini kaybetmeye başlıyor.
Zaman yolculuğu üzerine en tutarlı ve egzantrik yorumu yapan film. Kesinlikle izlenilmeli.
zaman yolculuğunun yolculuğunun yolculuğunun* filmi.
2007 yapımı ispanyol zamanda yolculuk filmi. adamın başına ne gelirse ya meraktan ya yaraktan deyimini izleyenlere bir kez daha hatırlatır.
dün gece izlediğim ve sonunu tam olarak anlayamadığım filmdir.ama bitene kadar hoş ve akıcıydı.
zaman yolculuğunu konu alan sayısız film çekildi. hatta bunlardan önemli bir kısmı da başyapıt statüsünü elde etti. hal böyleyken 2000 sonrası ispanya’dan çıkıp gelen küçük bütçeli bir filmin seyircileri önemli ölçüde etkileyebilmesi gerçekten de ilginçti. üstelik bu etkileyicilikte zerre kadar bile aşinalık yoktu. los cronocrímenes(suç zamanı, 2007), pek çok kez işlenmiş bir konuyu anlatmasına karşın bir şekilde izleyene özgün ve yeni bir film olduğu hissini veriyor ve daha önce kimselerin bilmediği bir sırrı taşıyormuşçasına gizem barındırıyordu. peki ama bu ufak film böylesi boyundan büyük bir etkiyi nasıl oluşturuyordu?

cevabı yazının devamında:

http://sinemahzen.com/los-cronocrimenes/
Fena olmayan filmdir. Konu güzel, farklı... ama sanki başka bi yönetmenin elinden çıksa daha iyi olabilirmiş gibi.
iyi filmdir.

--spoiler--
tam diyordum ki ee amk bari kendini öldür de 1.hector rahat yaşasın amk. ama sonra öğrendik ki 3.hector 2.hectora mesaj bile yollamış amk
--spoiler--
iki memenin pesinden kosan abazan bir ispanyol comarinin basina gelenleri anlatan film. fena degil. hafiften mindfuck kategorisine girebilir. 7/10.
Beynim yandı. Hectorları 4 sayıyorum ama 3lermiş. Bence Hector numaralandirilmasinda bir hata var ama tam da anlayamadim. Izlenebilir