1. 1.
  iki direk arasına yerleştirilen enlemesine bir çıta ya da ipin altından, belin geriye doğru bükülerek geçilmesi esasına dayanan oyundur.*
  çıta yere yaklaştıkça geçmek zorlaşır.
  3 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  acik kaynak kodlu bir content managment system
  http://www.limboportal.com/
  1 ... hengame
 3. 3.
  bir çeşit yük teknesi.
  ... frozen hopes
 4. 4.
  bilinmeyen durum, çıkmaz, belirsizlik, istenmeyen veya unutulmuş şey, kişinin isteği dışında zorla götürüldüğü, gönderildiği yer veya içinde bulunduğu durum; zindan, hapishane..
  ... ditty
 5. 5.
  dante'nin ilahi komedya da ayrıntılı bir şekilde ve pek güzel anlattığı yer. cennet ve cehennem arasındaki sınırda bulunur ama aynı zamanda cehennemin ilk halkasıdır ve yine ama burada ateş yoktur. burada bulunanların hissetiği tek şey büyük bir boşluk ve belirsizlik duygusudur. katolik inanışına göre isa'dan önce ölenler ve vaftiz edilmeden ölen bebeklerin ruhları buraya gelir. isa nın dirilip gökyüzüne yükselişiyle birlikte bekçi cehennemin kapılarını kırarak buraya gelir ve adem ve havva'dan başlayarak burda bulunan diğer ruhlardan cenneti hak etmiş olanları vaftiz eder ve yanına alarak cennete götürür.
  2 ... ditty
 6. 6.
  rush ın test for echo albünde yer alan ve amerikalı aşırı sağcı ve anti-feminist, bağnaz radyo programcısı 'rush limbaugh' ile dalga geçtikleri enstrümental şarkı. aynı zamanda grubun gitaristi alex lifeson'ın köpeğinin de adıdır. şarkıyı merak edenler şu linki tıklasınlar lütfen;

  https://video.uludagsozluk.com/v/neil-peart-4592/

  ... ditty
 7. 7.
  dante'nin ilahi komedyası'nda geçmektedir. Cehennemdeki ilk daire limbodur. Burda vaftiz edilmemiş eski erdemli ve günahkâr olmayan ama isa'yı da tanımayan şair Virgil gibi putperestler bulunur. Gerçekten cezalandırılmazlar ama Tanrıdan ayrı olarak ve bağışlanma ümidinden mahrum elem içinde kalırlar.
  ... yalpagan
 8. 8.
  Hristiyanlarca öte dünyada Hz. Isa'dan ölen kişiler ile vaftiz edilmeden ölen çocukların yaşadığına inanılan yer. Cennet ile cehennem arasında bir yerde bulunduğuna inanılır. Sakinleri ne cehennemde yanacaktır,ne cennette keyif çatacaktır.
  ... nimbus
 9. 9.
  playdead firmasının çıkardığı pazıl türünde oyun.
  tanıtım videosundan anlışan o ki değişik güzel bir oyun. 2010 yılı içersinde çıkması bekleniyor.

  http://www.limbogame.org/#video
  ... cellar
 10. 10.
  roma katolik kilisesi teolojisine göre ölüm sonrası ölenin işlediği günahlardan dolayı ruhunun lanetlenip cehenneme atılmadığı durum hakkında bir hipotez. araf.
  1 ... afoo