bugün

(bkz: liselere giris sınavı)
yerini oks'ye bırakmıştır. şimdilerde o da kalktı. sbs mi ne var!
son olarak 2004 yılında yapılan ve daha sonra değişen sistemle birlikte adı unutulan sınav .
buna giren liseli değildir, eğer hala lisede olmayı başarmışsa feci derecede salaktır.
lise için olan sınavlardan ismi en güzel olanı.
buna en son giren kişinin bile evlenip çoluk çocuğa karışacak yaşa geldiği sınav. vay be.
antik yunan zamanında latince diliyle yapılan sınavdır.
Şehir efsanesidir.
lezbiyen seçiş sinavı.
girenlerin dedeler kadrosundan korunmaya alınması gereken liselere giriş sınavı.
cumartesi olacak sınavdır. tüm girecek olan çocuklara başarıları dilerim...
Çok heyecanlı.
Bundan 14 yıl önce de lgs vardı. Bizim sınava girecegimiz yil (2005) adı oks oldu. Sonra sistem defalarca değisti ve yine lgs oldu adı.
benim de girdigim sinav lgs idi. hey gidi. hafta ici okul, okul sonrasi 300 soru, hafta sonu dersane, resmi tatillerde sinav.. resmen harcadilar lan cocuklugumuzun bir kismini. belki bu kaniksandi artik, ancak yillarca bu formda calisan cocuklar, ne bileyim aslinda cok disiplinliler. yani biz farkinda degiliz ama, bizlerden cok yetenekli piyanistler, cok yetenekli sanatcilar, sporcular cikardi. oysa biz bu kadar emegi, cabayi, zamani birilerinin torpille hic ugrasmadan girebildigi, sikimsonik turk liselerine girmek icin harcadik.

o degil de, ben liseye girdikten sonra oh be rahatim artik, iyi lise zaten iyi universite kazandirir sanmistim. yanilmisim. yine gunde 7 saat okulun ardindan kalan zamaninda vazgecmesi gereken bizdik. turkiyedeki egitim sisteminin de, bu egitim sistemini basimiza saranin da anasini sikeyim.
Kardeşcağızımın hazırlandığı sınav. Masa başında ağlayacak nerdeyse. %6lık dilim boku çıktığı için yazdan başlattık çalıştırmaya. Dilime giremezse mahallesindeki okula gidecekmiş. Saçmalığa bak. Çocuğun sınavda midesi bulansa imam hatipe gidecek. Şaka gibi.
(bkz: imam hatipler kapatılsın)
2005 yılında kaldırılıp oks yapılan, son zamanlar da tekrar getirilen isimdir lgs.
kasım ayı ingilizce örnek soruları ve çözümleri için:

http://www.youtube.com/watch?v=vrOy9UPCrNU
(bkz: öğrencilere giriş sınavı)
kardeşimin gireceği sınav. amına koyayım ne ara büyüyor bunlar daha dün doğdu.
Tek girişlik bir lunapark. Korku trenine de binebilirsin atlı karıncaya da.
Bok gibi sistem, teogda en azından kendi denginle aynı liseye gidiyordun şimdi %8 e giremezsen ampute ile aynı sınıfta oluyorsun.

Not: kitap sayfası açmadan %21 e girdim, eğitim sisteminin hâlini siz düşünün.