bugün

Arapperest kişilik bozukluğuna karşı tavır almış, akla ve bilime gönül vermiş vatansever türklerin kalbinden geçen üç kelimelik tümcedir.
Bir düşünce ürünü olan şey. Ülkede sık sık gündeme gelmekte olan konu.
Dün sabah başıma gelen bir olaydan beri telefonu ilk kez elime alabildim. Hala etkisindeyim, yazsam mı yazmasam mı bilemiyorum. Ben korktum, siz de korkun. Yazıcam. Dün sabah yürüyüşünü yaptıktan sonra bizim köye gittim. Çocukluğumun yarısı oralarda geçti, çok severim. Biraz dağ bayır gezerim dedim. Çocukken köydeki arkadaşlarla maç yapmaya giderken önünden geçtiğimiz bir mezarlık vardı. Ordan hep koşarak geçerdik. Yalnızken çok korkardm. Her çocuk gibi bin türlü korku hikayesi duyarak büyüdüm ama hep aklımda kalan köye zamanında gelin gelmiş çok güzel bir kadının hikayesiydi. 1940'lı yıllarda bizim köye gelen bu kadının güzelliği dillere destanmış. Ama sürekli karalar bağlayıp dolaşırmış cenazesi varmış gibi.. Düğünlerde, bayramlarda vs bile hep için için ağlarmış. Sorduklarında 'Dünyanın derdine ağlar yanarım, sormayın artık' dermiş. Kocası Kore Savaşı'nda ölmüş. Cenazeyi köye getirdiklerinde 'Ölü benim ölüm dokunmayın' deyip milletin içinden almış sırtlamış ölüyü Günlerce vermemiş ölüyü. Naptılar ne ettilerse alamamışlar. Bir sabah hiçbir şey olmamış gibi çıkmış evden. Allı güllü fistanla 'Kocam artık bendedir, o artık hep benimle' demiş. Eve girip bakmışlar, ne ceset var ne bir iz. Kadın ölene kadar da ne olduğunu bilmemişler. Ellerim titriyor ya. Çocukluğumda Hellüş diye köyün delisi vardı. Onun bu kadının kocasını yerken gördüğü için delirdiği anlatılırdı. Daha bir çok hikaye. Dün sabah o mezarlığın önünden geçerken çocukken en korktuğum şeye yani o kadının mezarına gitmeye karar verdim. Köyün mezarlığı 100-150 yıllık falan. Çok dağınık. Zangır zangır titremeye başladım niyeyse, bir yandan mezar taşlarını okuyorum. Ağlama, inleme karışık bir ses duydum. Bir baktım çok güzel bir kadın. Eski model renkli fistanlı. Bir mezarın başında ağlıyor. Bilen bilir. inançlı değilim ve hurafelere itibar etmem. Kadın beni farketti, kafasını kaldırıp bana baktı ve ağlamaya devam etti. Bu tam o tarif ettikleri esmer güzel kadındı. Hipnotize olmuş gibi kendisine doğru yürümeye başladım. Göz gözeyiz, o ağlıyor. Mezarın yanına gelip dikildim. Gözlerini benden ayırıp mezar taşına 'Bak' der gibi baktı. Ben de baktım. Zar zor okunuyor. Kadınla birlikte ben de ağlamaya başladım. Mezar taşında şu yazıyordu ; #imamHatiplerKapatılsın .

https://twitter.com/mehme...status/719473550185336838
https://www.facebook.com/...e/videos/954726407978748/

her izlediğimde kahkaha atıyorum, süper olmuş ya.
boş lakırdıyı ne kadar da çok seviyoruz!

(bkz: kerhaneler kapatılsın)
acilen yapılması gereken eylemdir. şuan ki karanlığı en çok artıran kurumların başında geliyor
imam hatiplerin sayısı azalıp hepsi tamamen kapatılınca ülke daha aydınlık olacak.
terör örgütü ışid'in tabanı kurusun.
Laik kesim tarafından istenen yerinde ve gerekli bir istektir. Laik bir ülkede imam hatip mezunlarının ülkeyi yönettiği şu günlerde ülkeyi arabistana çevirme ve şeriat getirme gayretleriyle ülkenin yaşanmaz bir yer olmasıyla insanın ciddi ciddi düşünmesine sebep olan düşüncedir.

Araplar gibi yaşamak istememek için desteklenen kampanyadır.
türkiye'de imam hatipleri ilk açan kişi ismet inönüdür. onamı kızıyorsunuz yoksa.
bu kampayada ben de varim. kapatilsin. adam akilli egitimin verilmedigi orumcek kafali insanlarin okulu.
" bir çiçekle yaz gelmezmiş " imam hatipler yıllarca milleti namazla, oruçla, hacla kandırdı. Allah ın hukuk ve iktisadi sistemi gizlendi. insanlar işlerini zenginin tekeline devrettıler; imam hatipler " rızk Allah tan dır " dediler. Zenginler işlerini somurduklerı kişileri bu kezde iş yerlerine alarak kolelestırdıler. imam hatiplıler; Sabret, Allah size cenneti verecek dediler. Zengin dincilerin kendilerine yurt yapmasına, külliye yapmasına tav oldular.

Netice olarak imam hatiplerin islam dünyasına faydasının olduğuna inanmıyorum. Kapatılırsa belki insanlar Allah ın musa yı neden firavun A, ibrahim mi neden nemrut A, gönderdiğini merak eder ve dinini öğrenir. imam hatipler Türkiye nin sadece laik kalmasını sağlıyor. Sayelerinde ülke ne komünizme geçebiliyor, nede islam A.
görsel
istanbuldaki rakı kuyrukları tekrar olmalı.
Bir dinsiz beyanıdır. Ne imam hatipler diğer okulların üstünde tutulmalı ne de kapatılmaları istenmeli. Herkes gideceği okulu seçmekte serbest kardeşim. imam hatiplerin değil de bu kafaların kaldırılması gerek.
Cersei Lannister'in bir an önce el atması gereken mevzudur.
imam hatip denen okulllarda öğrenciler lise çağında toplama - çıkarma bilmiyor.

Bu okullarda eğitim falan yok...

Beyin yıkama...
Destekliyorum kapatılsın AMK.
görsel
görsel
görsel
Her sabah uyandığımda boş odaya delicesine haykırarak yankısını dinlediğim slogan.
boyle bir kampanya olursa katilacagim dogrudur. imam hatipler bilim ogretmez yobazlik ogretir.
(bkz: sözlüğe yeniden gelinse alınacak nickler)
Yav simdi bunun tkp ile ne alakasi var amk? Imam hatiplerde ustun egitim veriliyorduda haberimiz mi yok? Papaz erigini imam erigine cevirme sizin icin onemliyse kapatilmasin kalsinlar. Din egitimi olmali her okulda ki zaten var. Ayrimin farkina varin.
Edit : din egitim derken din kulturu ve ahlak bilgisi dersini kasteddim.
Topu ülkeyi zarar. Okuyan tipleri görüyoruz.

Gerçi o imam hatipleri açanlar ülkeye darbe bile yapmaya kalktı ama.