bugün

açılımı Lesbian, Gay, Bisexual and Transgender olan ve (#783829) entry imi girerken öğrenmiş olduğum içinde lezbiyen, gay, biseksüel ve transseksüel insanları barındıranadından da anlaşılıyor zaten neden yazdım anlamadımama cümle bozuluyordu o zaman doğru komünite.
glbt seklinde de kullanilir.

edit: simdi gozume carpti, bglt olarak da kullaniliyormus. lgbt yada glbt belli bir politik tutumu yansitabildigi icin, objectif olmaya calisanlar bglt diyorlarmis. yaaa
bilgi üniversitesinde resmi olarak kurulmuş öğrenci topluluğudur. Allah'a havale ediyorum...
üniversitelerde topluluğu bile olan organizasyondur.
açılımı "lezbiyen gey biseksüel travesti ve transeksüel*" olan kavramdır.

ayrıca biziz. mükemmeliz. bugün kızılay'ı inletmiş insanlarız. hepimize tebrikler.*
http://www.boston.com/big..._pride_three_stories.html
http://www.boston.com/big...06/lgbt_pride_events.html
açılımı lez, gay, biseksüel ve trans olan eşcinsel oluşumdur. edp & yeşiller partisinin desteğini alan ve her eylemlerinde yanlarında olduğu oluşumdur. Homofobik olmayan her bireyin lgbt haklarını desteklemesi ve yeni anayasada yer alması için çaba harcaması gerektiği inancındayım.
akademik camiada queer olarak bilinen, yeni eleştirel yaklaşımlardan biri.
her alanda ezilen, dışlanan, vicdanı olan herkesin sahip çıkması gereken insanlar.
lgbt'nin başta evlilik olmak üzere bütün hakları verilmelidir.
gezi parkında, taksimde önlerde gördüğüm örgüt.
la git başımdan top 'un açılımı olabilir.
görsel
gogıl'ı bile ibneleştiren topluluktur. gogıl'a "lgbt" yazdığınızda arama çubuğu şöyle oluyor: görsel
her sene haziran ayının son haftası lbgt onur yürüyüşü haftası olarak kutlanmaktadır.
(bkz: diren ayol)
bim'in parmağı olan bir ürün zannedilebilir.

lgbt

le gbt
yaptığı yürüyüşleri neden onur yürüyüşü olarak adlandırdıklarının açıklamasını tatmin edici bir şekilde bana açıklayanına henüz rastlamadığım bireyler bütünü.
zekir müren in askerleriyiz diyerek pankart açıp yürüyerek beni benden alıp uzaklara götüren özgür insanlardır.
30 haziran 2013 lgbt onur yürüyüşünde çağrışım dünyalarının inceliğini yedi düvele göstermiş bireyler topluluğudur. sloganlarından bazısı şunlardı:

(bkz: sevişe sevişe kazanacağız)
(bkz: faşizme karşı bacak omuza)
(bkz: ya sev ya zevk et)
lezbiyen, gay, biseksüelve transeksüelin kısaltmalarından oluşan bir stk dır.
doğrusu lgbtt olan ve açılımı lezbiyen gay biseksüel travesti ve transeksüel olan oluşum.
bir sürü yakışıklı görebileceğiniz oluşum.
-nerdesin aşkım?
-burdayım aşkım şekline zaten renkli olan yürüyüşlerine daha da renk katan topluluk.
ayrıca bayraklarındaki renkler de sırasıyla şu şekildedir; mor, mavi, yeşil, sarı, turuncu, kırmızı.
her türlü haksızlığa karşı ayrım yapmadan ezilenin yanında olmuş, özellikle türkiye gibi homofobik bir ülkede özgürce duygularını düşüncelerini savunan yüce insalar. ilk katıldığım yürüyüşte kendilerini bulup onlarla birlikte yürüyeceğim.. kendileri ile de tanışmaktan mutluluk duyacağım..

ayrıca kendileri gibi olmayanlara karşı kin besleyen insanlara sormak istiyorum, siz nasıl insanlarsınız ki başkalarını aklınızca aşşağılıyorsunuz? hayır sen kendini ne olarak görüyorsunki bu insanları hor görüyorsun? insanların sadece kalbine bakın, iyim mi? kötü mü?
bunlarin bir de aileleri vardir. tadindan yenmezler. bu dunyayi daha guzel, daha yasanilasi bir yer yapan insanlar grubuna dahildirler.
(bkz: listag)