1. 1.
  ingilizcede 2 farklı anlama gelen nadir sözcüklerden..

  1) eşcinsel erkek anlamında kullanılır..
  2) çok mutlu kişi anlamına gelir..
  16 -4 ... thoth
 2. 2.
  ingilizce'de eşcinsel bayan anlamında da kullanılan kelimedir. (lesbian haricinde)
  13 -3 ... double cross
 3. 3.
  kay sozcugunun lazlar tarafından soylenme bicimi
  5 -7 ... cell-im
 4. 4.
  "evli ve bir çocuk babası" olanların sonradan cinsel tercih değiştirmesiyle olabilecekleri, onlara da açık olan bir cinsel tercih kapısıdır.
  8 -9 ... cikarinbeniburdan
 5. 5.
  türkçe söylenişi ibne olan kelimedir.
  14 -17 ... asabisin galiba
 6. 6.
  Cemile türküsünün girişinde kullanılan ve cemileye kötü bir sıfat yerleştiren (Gaydiri Guppak) cümlesinin ilk kelimesinin ilk hecesi..
  7 -4 ... martyns
 7. 7.
  acilimi good as you'dur. sizin kadar iyi anlaminda.

  kadin gaylar cok populer olurlar cunku erkek denilen hayvana hitap eder yaptiklari sey, cunku ataerkil duzenin geregi yapilan her sey erkege hizmet etmek icindir. baksaniza tatu denen osuruk gruba. sahnede orada burada birbirlerini yeyince nasil populer oldular. yaptiklari hep hayvan olan erkek kitlesine hitap ediyordu, agizlarinin suyu aka aka seyrettiler o iki kizi.

  ama ayni sey iki erkek arasinda yasaninca gecen sene hayal kahvesinde yasanan olay gibi dislamadan ziyade, hirpalama gibi hareketlere giristiler. ibne diye asagilarlar. halbuki orada iki lezbiyen olsa, cevresine halka olusturup bir posta da asilirlardi.

  cinsel tercih. adi ustunde tercih. secim degil. ikisi arasindaki fark, birinde kontrolun kisinin elinde olmasi, digerinde ise olmamasi. tercih kisinin kontrolunde olmayan bir seydir. yetisme tarzi ve cocukluk travmalari onun tercihinde rol oynar. bir kisinin gay veya heteroseksuel olmasi cucukluguna dayanir. kimse "yaa sikildim ben bu kizlardan biraz da gay oliim" demez. oedipus kompleksini yasadigi zaman, ya anne rol model alinir, ya da baba. bu bir tercihdir secim degil, o kisinin kendi elinde degildir. ama bir kisinin sonradan cinsiyet degistirmeye kalkmasi secimdir, transseksuel olmak gibi. bu tartismaya aciktir. ama tercihler tartisilmaz.
  17 -2 ... laz pacino
 8. 8.
  insan tabiatına aykırı, ruhsal hastalık.
  toplumsal yapının zararlı üyesi.(bilinçli olarak çok masum varlıklarmış gibi lanse edilmeye çalışılsa da gay'lerin krimonolojik yatkınlığının sağlıklı insanlardan çok daha yüksek olduğu görülecektir.
  düşünüp tartmadan enformasyon dolmuşuna gelerek gay savunucuları önce, küçük kardeşlerinin ya da masum çocuklarının büyüdüklerinde pasif gay olduğunu şöyle bir tahayyül etmeye çalışsın diyorum, istemeyerek.
  6 -39 ... infantes
 9. 9.
  insanin yaradilisina aykiri, uremenin mumkun olmadigi iliskiyi yasayan insanlardir. evet dogru. ama bir kelime sanirim cok onemli. insan. evet evet uzayli degil, ocu degil, insan. ruhu olan, incinen, duygulari olan bir insan.

  insanlarin aklina ilk su gelir gaylar hakkinda. gayler duygusuzdur, sadece tek gecelik iliskiler yasar, her zaman agresifdirler, yemezler icmezler, ayaklari tersdir filan falan birsuru sacmalik. hayir ya, onlarda asik oluyor, ama yasayamiyor cunku ustlerinde oyle bir baski var ki. onlara siz hastasiniz deniyor, dislaniyorlar. e peki madem hasta, iyilestirmek icin caba goster. niye "siktir git lan buradan ibne" diyorsun. ama hastalik degil. cocuklugunun gidisatinda hem cinsi olmasi gereken ebeveyni degil de digerini rol model olarak secmesi sonucu tercih ettigi cinsel tercih. secim degil, tercih, onun kontrolu disinda gelismis bir sey, ama bir tercih, hastalik degil.

  agresif diyorlar, kriminolojik olarak suca yatkin diyorlar. ama hayret. bakiyorum da tecavuzden iceri giren arkadaslarimizin hepsi heteroseksuel, hatta ufacik kizlara tecavuz edenler de var, ama bir gay tecavuzu vaki degil. cok sasirdim dogrusu. ben bu tecavuzculerin hepsini gay sanirdim, hani onlar daha saldirgan ya.

  ufak bir kardesim var, gay degil, oyle olacak bir aile ortamimiz da olmadi ve gay olmasini da istemezdim. ama velev ki olsaydi onu bir bok parcasi gibi yanliz basina birakip sifonu da ustune cekmezdim. onun yaninda olurdum. acimasiz insanlara karsi onu desteklerdim. cunku benim kardesim o, her seyden ote, etiyle kemigiyle ruhuyla bir insan.
  76 -19 ... laz pacino
 10. 10.
  tıbbın hastalık olarak kabul etmediği bir cinsel tercih biçimine sahip olan kişi.
  10 -1 ... vido