bugün

entry'ler (13)

24 mayıs sözlük işgalleri

meyveler de yenmeye başlanmıştır. haydi hayırlısı.

30 haziran 2013 lgbt onur yürüyüşü

dün hetroseksüel bireylerden de oldukça destek görmüş yürüyüştür. istiklal caddesini baştan sona gökkuşağı bayrağıyla süslemişler, yerleşik sloganları birer kelimelik müdahaleyle kullanmışlardır:

(bkz: sevişe sevişe kazanacağız)
(bkz: ya sev ya zevk et)
(bkz: faşizme karşı bacak omuza)

ayrıca baştan sonuna kadar her yer taksim her yer direniş deyip gezi parkı ve lice olayları sırasında öldürülenlerin isimleri anılıp "burada" diye sloganlar atılmıştır.

lgbt

30 haziran 2013 lgbt onur yürüyüşünde çağrışım dünyalarının inceliğini yedi düvele göstermiş bireyler topluluğudur. sloganlarından bazısı şunlardı:

(bkz: sevişe sevişe kazanacağız)
(bkz: faşizme karşı bacak omuza)
(bkz: ya sev ya zevk et)

25 yaşındaki evladına giysi alan anne tipi

su burcuna dahil olan anne tipidir. çocukları onun için herşeyidir ve hiç bir zaman bağımsız olmasını istemediği için gözünde on yaşındaki çocuk gibidir. bu sebepten ona kıyfet almaktan geri durmaz. kendi mantık silsilesinde buna engel hiç bir şey yoktur.

sümerler

prof. dr. gönül tekini dinledikten sonra gönül bağladığım konulardan biridir. sümerlerin tanrılarının divan edebiyatımıza yansımasını anlatmıştır. bu sümerlerin günümüzde hala içimizde yaşadığını gösterir.
g. tekin sümerce ve türkçe nin benzerliklerine pek güven duyulmaması gerektiğini ancak alimlerin sümerce ve türkçe nin uzakta olsa aynı dil grubuna ait olabileceğini anlatmıştır.

beşiktaş taraftarı

iyidir güzeldir, adeta candır. erkeği kızı hepsi on numara taraftardır.

kürt sorunu

türkiye de var olan bir sorundur. çözülmesi gerektir. zira on yıllardan beri ülkemizi soktuğu bataklıkta kurutmaktadır.
bu sorun yok diyenler fena halde zavallılardır.
nasıl kürt sorunu yoktur dediğinizde kürt yoktur denir?
neden nasıl yani dediğinizde;
böyle bir ulus yok denir.

halt eder ama bilmez. belki de sizde açıklayamazsınız nasıl var olduğunu.
neymiş kürtler dağ türkleri sonrada kürtleşmiş arap, fars türkler.. işte efendim neymiş dilleri karma karışık
kimse kimseden bir şey anlamıyor vs.

adama sorarsınız peki bende kabul ettim bunlar ulus falan değil. kimse birbirini anlamıyor demene de eyvallah ki allah biliyor senden daha az ulus değil,. peki o zaman ülkemizde kendine kürt diyen milyonlarca kişinin varlığını hala inkar mı edeceksin?
(kaldı ki yapay dil diye modern bir kavram var ki millet hiç olmamış ve tanrı tarafından bi zatihi oluştutulmamış(doğal diller öyle) kendi el yapımı uydurma mı uydurma diller yaratıyorken bu dilleri köksüz diye suçlaman, kanıtın ya da her neyinse artık hiç bir işe yaramaz şu saatten sonra)

adamlar kendine ben milletim diyor ve sen ne kadar kabul etmesende onlar kürtçe denilen dille birbirlerini en az türkçe kadar iyi biliyorlar. bir de kalkmış kürtçe gramer yazamamışlar.neymiş o kadar karışık bir dil.. sen halt etmişsin malesef arkadaşım.

celadet eli bedirxan isminde bir kürdolog vardır. bu adam kürdistan denen kürt coğrafyasını yirmi yıl kadar gezmiş toprladığı bütün dilbilgisel bilgileri disipline edip kürtçe gramer diye yayınlamıştır. sadece o değil yirminci yıl öncesinde daha bir çok gramer kitapları yazılmıştır. bunu dış mihraklar deyip senle çanakkale de izmir de sakarya da savaşan kürt kardeşlerine haklarını vermez üstüne üstlük işe yaramadığını görmene yardımcı olacak onca yıla rağmen hala onu inkar etmeye çalışırsan ahir zaman denilen zamanda var bebeğim.

uyumadan önce alınan kararlar

biçare çırpınışlar, kandırmalı emniyet duygularıdır.

gay değil gey

türkçeleştirme konusu çerçevesinde haklı bir tümcedir. eğer bir yabancı kelimeyi türkçe konuşan bir vatandaş beğenipte kullanırsa onu telafuz ettiği gibi yazar. zira o kelimeyi çok kullanır öyle ki kendi öz diliymiş gibi. öylede olmalıdır. çünkü türkçe okunduğu gibi yazılan bir dildir. öyle olmazsa bol hırıltılı h leri genizden ha ları olan arapça kelimeleri biz kendi kullandığımız gibi yazarız. eğer arapların yazdığı gibi kullanmaya kalkışırsak ortada iğrenç bir türk yazı dili çıkar.(transkriptli bir dil.)

gay alametleri

genellikle on yaşında başlanır düşünülmeye. erkek ve kız arkadaşları vardır. kız arkadaşlarıyla iyi vakit geçirirken erkek arkadaşlarını akşam uyurken düşlemeye başlamıştır. ne olduğunu bilmez. zira erkek egemen bir toplumun hiç anlatmadığı bir gerçeği düşünmeye başlamış ve adını konduramaz uzun bir süre. bu bir tek benim; mahvıma neden oldum çok günahkarım tanrıyı yaraladım küfür işledim demeye varır ve ağlamaklı gündüzler gözyaşlı hıçkırıklı gecelerle devam eder.
işte bu kardeşimiz geydir.

erkek olmak isteyen gay

toplumsal baskı ve kişisel hedef olarak gey kişinin kendine belirlediği hedef.

birinin gay misin diye sormasi

soranın patavatsız bir dingil olduğu gerçeğini kanıtlar bir sorudur. adam gay olsa bile saklama ihtiyacı duyabilir bu sorudan sonra.

anne ben gay miyim diye sual eden çocuk

o hayatnın anlamını artık keşfetmeye başlamış sorgulayan çocuktur. tanrıyı yargılamasına az kalmış ancak annesi ürkmesin diye gerçeğinden tam olarak emin değilmişcesine annesine sorar. cevap bellidir ama o asıl cevabından zaten emindir.allah ona yardım etsindir.