bugün

47. bölümdeki arda çiçekçinin oğlu melüldür. fragman dikkatli izlenirse bu anlaşılır. çiçekçinin oğlunun adının arda olduğunu öğreneceğiz bu bölümde.
izlediğim tek dizi. ayrıca çekildiği yerleri görmek adına izmir'den istanbul'a ( kireçburnu ) gittiğim, uğruna o karda kışta erdal bakkalın önünde gezip, sahildeki cafe'de 5 tl'ye çay içtiğim, sahilde ismail abi gibisinden kendi kendime bakındığım ve bu tüm bunları yapmış olmamdan dolayı mutlu olduğum, mutlu kaldığım dizidir. ayrıca belirtmek isterim ailecek severek izliyoruz, her ne kadar ben herkesi ''baksanıza şuna ya'' diye ekrana bağlamaya çalışsam da. e anne ve kızkardeşle yaşamak zor hacı. varsa yoksa kuzey-güney, muhteşem yüzyıl. iyi ki onlar bana, benim onlara yaptığım baskıyı yapmıyorlar. tersim pistir. o değil de dizi muhteşem ötesi. yıllardır insanlara dizi diye neler izletmişsiniz lan diye dalasım var bazılarına.

edit: eve iki kaplumbağa aldım. bir erkek, bir dişi. isimlerini söylememe gerek yok sanırım.
--spoiler--
arda
--spoiler--

ne ayak hafızlar, baası geri mi aldı diziye onu?

hea ayrıca, ushan çakır geri dönmez arkadaş, almazlar çünkü, alırlarsa da çok çok büyük ayıp olmuş olur.

heveslenmeyelim.
24. bölümünde film boyunca koşan bir kızı konu almış run lola run'un görüldüğü dizi. (bkz: run iskender abi run)
dün gece sabaha doğru trt ekranlarında denk geldiğim dizi. "gerçek kesit" vari * kurgusu ile beni oldukça güldürmüştür.
valla arda gelcek mi gelmicek mi bilmiyorum ama 47. bölüm fragmanı bugüne kadar gördüğüm en adamı merak içinde bırakan fragmanlardan biridir.
mesut yar'ın burak aksak'a seks yok dizide demesi üzerine şöyle bir şey geldi aklıma hani sansür uygulanıyor ya diziye,
sakız*
üzüm*
sekste de şöyle bi sansür getirilmiş olabilir mi? http://www.youtube.com/wa...e=player_detailpage#t=53s
47. bölüm fragmanı itibariyle insanı içerden içeriye bir "noluyo lan?" mertebesine sürükleyen dizidir.

artık aksiyon da var, güncel konular itibariyle galiba bu diziye reklam da "yerleştirilmiştir."

bir de,
dünyadaki en klişe konuların en abartılı şekilde işlendiği, henüz türkiye'de hiç kimsenin sahip olmadığı bir zeka ile işlenen über dizidir.

artık övemiyorum bile, o derece çılgın.
46. Bölümde erdal bakkalin döner bıçağıyla o yardırışı yok mu... hastayim bu adama yeminle.

- allah belani versin ierdal.
http://www.youtube.com/watch?v=n0x-zYOf_Bo&feature=youtube_gdata_player
tarihin arka sayfası murat bardakçı'nın bardakları falan, süperdi.
bugünü saymazsak 3 günü kalmıştır. eli kulağındadır. sıcak sıcak tüketin. şey yani, izleyin.
dizi oyuncuları serkan keskin* ve zeynep çamcı yarın gece beyaz show'a konuk oluyorlarmış sonra vay efendim ben duymadım etmedim demeyin.
--spoiler--
ismail abi:
mecnun bisiklete binermiymiş ya.. allah allah...
--spoiler--
arşivlik dizidir. arda geri geliyor ve mecnunun grubuna katılıyormuş.
hayırlı olsundur.
47. bölüm fragmanı yayınlanmıştır:

http://www.youtube.com/watch?v=IIm0iuvYN80

-e arda var, ardanın babası var. ben leyla istiyorum o zaman. zeynep istiyorum. şekerpare istiyorum.
erdal abi ben sürekli istiyorum abi, hem de çok bir şey istemiyorum abi.
--spoiler--
-sen dağcılıktan ne anlarsın?
-al işe boş boş konuşuyorsun, bilmiyorsun tabi. Benim halamı dağa kaldırmışlar dağa.

-senin ağzından çıkanla kulağının duyduğunun tutmadığını anlamana rağmen neden ısrar ediyodun erdal ağbi

-Olaylar olaylaaar.

-abi bana bi küfür et!
-Sarkozy..
-bu çok ağır oldu be ismail abi!

-binbir zorlukla girdiğin sinema filminin yarısında çıkmak zorunda kalasın erdal.

yavuz: ardına bakma mecnun
mecnun: kader almaya mı geldi beni benden?
yavuz: bunu bıir daha sorma mecnun
mecnun: neden at mı var arkamda?

-yemin ediyorum ben hayatımda böyle güzel sallama çay içmedim
-sallama mecnun.

-Ahan da gözlüklü çocuk doğru söylüyo

-Çay bana

-sen bana mı yürüyon yavaş yavaş?

-gidip ağızlarını burunlarını kırmasak mı?

-senin ağzından çıkanla kulağın duyduğu bir olmasına rağman algılamamakta çok isyankarsın

-Sende bana ait bir ciğer var peki onu nasıl yapıcaz?

-O gemi mutlaka bir gün gelecek ismail abi.

-isyeeeeeeaaannnnn
-erdal, sesin içine kaçsın erdal.
http://www.youtube.com/watch?v=O29sedtyegM

--spoiler--
az önce, eski tekrar bölümünde son sahnesi ile beni bu saatte dağıtıp ağzıma sıçmış olan dizim. (bkz: ailecek severek takip ediyoruz)
trt 1 kanalında yayınlanan bir dizidir .

absürt tarzı komedi dizisi olduğu iddia edilir, alakası yoktur.

gayet bombok bir dizidir, hele bakkal erdal tam bir facia! isyeeaaaanmış, hasiktir ulan!

edit: vay arkadaş! şu entry için o kadar pişmanım ki şu an anlatamam. tirykisi oldum ben de, meğer sonradan sonraya alışınca ve bzı şeyleri anlayınca namussuz bir çekirdek gibi alışkanlık yapıyorumuş.
leyla dönmeden arda dönerse çarşıyı karıştırıcak dizi.

(bkz: dönerse tehlike)
http://www.youtube.com/watch?v=-akX2PWcf_U
böyle bir dizinin bu kadar az reytingi olması canımı sıkan bir durumdur.
leyla ile mecnun izleyicilerinin önemli bir kısmı diziyi pazartesi akşamları 21:50 de izlemek yerine salı sabahtan akşama kadar olan bir dilimde reklamsız herhangi bir online dizi platformundan takip ederler. bu da dizinin reytinglerini düşükmüş gibi göstermektedir. ama leyla ile mecnun reyting sıralamasında olmuyor diye de bişey duymuştum ben hafız.
ekşisözlüğün el birliği etmişçesine izlediği, sevdiği dizidir.
daha fazla popüler olmamasını istediğim dizidir.

sırf popüler diye izliyor zaten çoğu kişi ne olduğunu bilmeden. siktirin gidin amk.

popülariteye kurban gitmemesi gerekendir.
47. bölümün fragmanında benjamin'in ''arda!?'' diye şaşırmasıyla arda'nın tıs tıs tıs´´ kalıbıyla tekrar gelmesini beklediğimdir. eğer gelirse ushan çakır'ın olmayacağı karakterdir(kendimce tabii). ben açıkçası bir dizide oyuncu değişikliğinin diziyi yıprattığını düşünüyorum. sırf bu yüzden deliyürek izlemiyordum, zeynep değişmişti kolay mı abi ?