bugün

bir iki ferdi patlatsaydın mecnun be böyle kuru kuru olmuyo.
görsel
ben buradan çok yazdım.
ilk bölümlerine bakın. dizi absürt komediydi.
sonra acaip duygusallaştırdılar, sosyal medyanın gazıyla.
mecnun dizi de bi kaç cümle acıklı laflar ediyor o da peşinden hemen esprisi geliyordu fekat bu sosyal medya aldı o lafları, aman ne dokuınaklı, amen ne derin cart curt etti. senaristler de o gazla o tarafa yöneldi. işte beklediğim son. el finalle.
zaten exxen e geçtikten sonra ben, burak aksak ın zeki senaryo kısımlarını pek hissedemedim. düz bir dizi olmuştu.
bu arada dizi ile ilgili ilgimi çeken bir şey ise dizide ilk bölümden beri tek karakteri iyiye giden adamın erdal bakkal olması. mecnun leyla öldükten sonra iyice zıvanadan çıktı, ismail abi hep aynı çocuksu karakter, yavuz da hep aynı keza iskender'de... ama erdal bakkal karısı ve çocuğu öldükten sonra daha az tamahkar bir adam oldu. artık eskisi gibi parayı sevmesede, maddiyatçı adam olmasada öyle rol yaptığını bölmün birinde söylemişti metine.
şunu anladım ki bazı şeyleri zorlamamak lazım...
arkadaşlar leyla ile mecnun final yapmış. adam akıllı izlediğimiz bir kaç komedi dizisinden biriydi o da bitti.

https://kayiprihtim.com/h...ile-mecnun-4-sezon-final/

https://twitter.com/burak...?cxt=HHwWgIC-oYXM7sktAAAA

ayıptır, günahtır, devam ettirin şu diziyi. bizim fazladan bir 5,10 sezon daha ihtiyacımız var.

edit: spoil vermeyi unutmuşum, mecnun karabasanın asasını alıp milleti mahalleden göndermek için türlü oyunlar çeviriyor, yeni leyla da zaten mecnun'u terk etmeye niyetlenmiş, bu durumu öğreniyor, tuzu biberi oluyor. sonra mecnun da tv nin başına geçip karabasanın asası sayesinde oturup geçmişini, leylayla olan anılarını izliyor. bari 1 bölümlük eski leylayı getireydiniz o kadar bekledik eski leylayı.
son sezon başlamış da bitmiş bile, iyi ki haberim olmamış. yeni bölüm bekleyecektim, gibi dizisi gibi...
4. sezonuyla ekran macerasını noktalamış.
tüm türkiyey zorunlu olarak izletilmesi gereken dizi.
Ve Leyla'nın ölümü üzerine bu sahne;
"Yani ben ben böyle bir şeyi kaldıramam baba ya anlatabiliyor muyum? Ne olur yani? Şunla kafama vurur musun bir tane. Allah aşkına ya valla vur kafama vur, uyanmak istiyorum çünkü yani kafam çok karışık şu anda... Baba vur kafama vur, ne olur beni uyandır... Allah aşkına uyandır... Çok... Ben bunu kaldırabilecek durumda değilim... Bana o kadar ser vur ki uyanayım eğer uyanmıyorsam uyandırın yoksa ben... Baba göm beni buraya Allah aşkına..."
Aklımda en çok kalan şey;
"seni leylaya değil leylana kavuşturabilirim.."
Exxen'deki bölümleri de çok güzel şekilde ilerlemekte.
kireçburnu sahiline ne zaman gitsem aklıma ilk gelen şeylerden biridir.

eski bölümleri çok güzeldi be.
dün yayınlanan son bölümde güzelmiş. çok şükür gülüyorum şu an izlerken...
Bu diziyi izleme isteğimin olduğu her dönemde hayatım berbattı. Leyla ile Mecnun benim için dertlerimden ve depresyondan kaçış aracı oldu hep. Kafamı meşgul etmek için o absürt ama sevimli dünyanın içine girmek istedim.

Şimdi yine bu dönemdeyim. Eski sevgilimden tam olarak kopabilmiş değilim. O da kopamıyor ama ne yapmak istediğini bilmiyorum. Birdenbire kesip atsam rahatlayacağım ama gücüm yok. Doktora tezimi savunmama az kaldı ama bittikten sonrası için endişeliyim, emeklerim boşa gider diye korkuyorum. Ayrıca biri tarafından çok sevileceğime, yaralarımı saracak bir ilişki yaşayacağıma olan inancımı yitirdim. Yerlerde sürünmediğim ama beni içten içe kemiren gizli bir depresyonun pençesindeyim.

Hayatımın en kötü dönemlerini Leyla ile Mecnun dizisiyle atlattım. Şimdi yine böyle bir dönemdeyim. Eğer bu dertlerden de kurtulursam "Oh be!" dediğim bir dönemde diziye tekrar başlayacağım.
Yeni bölümü yayınlanmış.
sarıyer tarafında çekilen dizi.

görsel
Bir insan ya nettir ya g.. neticedir.

Mecnun çınar.
https://www.youtube.com/w...GtnaehsPHGXL&index=26

102. bölüm son sahne müziği
exxen denilen platformdan acilen çekilerek netflix tarzı daha kaliteli olan bir platformla hayatına devam etmesi gereken dizi. aksi takdirde leyla ile mecnun bu defa sonunu kendi eliyle getirir. güzelim dizinin içine göz göre göre ikinci kez sıçmanın alemi yok diye düşünüyorum. daha önce donmayla ilgili burada serzeniş etmiştim, aylar sonra bir de reklamsız versiyonunu deneyeyim belki düzelmiştir dedim ama yok. exxen gerçek anlamda türk işi, hakiki türk işi. memleketin kendisi ne ise exxen de tam olarak o. aylar da geçse yıllar da geçse bir arpa boyu geliştiremeyecek kendisini.

aylık 25 lira ücret isterken yahut kredi kartından ödemeyi çekerken donmuyorsa bu sistem, hizmeti verirken donmayacak. ödeme istediğiniz vakit izleyicinin "dur iki gün sonra ödeyeceğim." deme gibi bir hakkı yoksa bu sıçtığımının platformunda insanları ekrandaki donup kalmış diziye dakikalarca baktırma, mal gibi bekletme gibi bir lüksünüz de yok. kullanmayın, kullandırtmayın. çok ciddiyim.
6.sezon da iskender ve Erdal bakkal karakterlerinin tekrar sahnesi olacağı dizidir.
ya yorum ve sözlük dünyasındaki entrylere bakıyorum duygusal sahnelere ölüp bayılmışlar.
e haliyle de ekipde ona göre bölümler çekmeye başladı. duygusallık dozu gittikçe artıyor.
bravo lan.
bi dizimiz vardı onu da yorumlarınızla tarrak dökümü ve asmalı köşk dizisine benzettiniz.

lan oğlum gidip o dizileri izlesenize.
biz gerçek leyla mecnun cular, mecnun un dünyayı kurtarmasını ismail abinin paraları sokağa saçmasını, gözlüklü çocuğun lazım olduğu zaman gidip külçe altın getirmesini, orhan abi yi ve daha bi sürü şeyi istiyoruz.
artık absürd dizi olmaktan çıkma yolunda maalesef hızla ilerliyor.
burak aksak ekolünü hissedemiyorum, yeni bölümlerde.
gelmiş geçmiş en iyi türk absürt romantik komedi dizisidir. ki türkiye'de çekilen tek absürt romantik komedi dizisidir. hem absürt, hem romantik, hem komedi.
bi kaçını izledim.
sevindirici tek şey yavizin sevgilisi bahar olmuş.
diğer yeni karakterlerin çoğu kasvet saçıyor.
ayrıca dizinin genel havasında da kasvet var. komediden çok drama kaçmış, dizi.
oysaki bu dizi komedi dizisiydi ve hatta uçuk bir komedi dizisiydi.
şu anda çok gerçekci.
e diğer dizilerden ne farkı kaldı?
ayrıca emin değilim ama son bölümlerde burak aksak izi göremiyorum dizide. düz bi senaryo var.
ha devam etsin tabi hiç yoktan iyidir.
olmayınca özlüyoruz.