bugün

--spoiler--

ah tatlım ya, beni unutmak için evleniyo musun sen?

--spoiler--
arzu ve sema nın yanına yeni ilave olan kızın adının bir türlü geçmediği dizi.
sık sık gosteri programlarına çıkmaları büyünün bozulması riski taşımaktadır.
çıkmasalarmış daha mı iyi mi olurmuş ne ?
ince esprileri içinde bol bol barındıran insanı erkana kilitleyecek kadar müthiş komik,sempatik,eğlenceli ,çekici ,fevkaladenin fevkinde bulduğum dizi.
komedi dizisi olup da insanı bu kadar duygulandırıp ağlatan başka bir dizi var mıdır acaba düşündürten dizi.
bu diziyi izleyen kesim ilkokul çağında olmalı. bunlar yaptıkları espri ise vay halimize. merak edip birkaç bölümünü seyrettim tam bir facia. uludağ sözlüğün anaokulu çocukları öve öve bitiremiyor orası ayrı bir facia.
kendisinin beğenmediği bir şeyi başkası beğenince aşağılayan zihniyetin kullandığı son ürün. siz übersiniz amk, biz malız de mi? bu şaheseri seviyoruz, böyle bir dizi için 1 saat de bekleriz, 1 ömür de.
mecnun karakteri yüzünden herkesin onun gibi konuşmaya çalıştığı ama o konuşma tarzınında mecnundan başkasına yakışmadığı absürt komedi tarzında beni benden alan filmdir.
çok mu uzattım bu yazıyı acaba.
neden bu kadar üstüne gidildiğine anlam veremediğim dizi.

hayır düşünüyorum da, adamların yönetmeni senaristi 7/24 magazin programlarında, orda burda dizinin reklamını mı yapıyor? hayır. kötü oyuncular mı var? hayır, aksine çok iyi tiyatro oyuncuları var. medyada en çok adı geçen diziler gibi rating skandallarına mı karışmış? hayır, bildiğim kadarıyla rating sıralamasına girmiyor bile.

adamlar kendi halinde işlerini yapıyor. neyine karışıyorsunuz bu kadar anlamıyorum, her gün düzenli olarak diziyi kötüleyen entry giren yazarlara rastlıyoruz, madem bir b*ka benzemiyor, izleme olsun bitsin. kanal d vs. gibi göz önünde bir kanalda da yayınlanmıyor.
not: eleştiriler hep olmalı, sırf iş olsun diye yazanlara söylüyorum bunu.

sonuç: kaliteli bir genel yönetmene*, kaliteli bir senariste*, kaliteli oyunculara** sahip trt dizisi.
--spoiler--

Mecnun: izmirliler ne demiş? Gitcen demiş, konuşcen demiş, gızın gönlünü alcen demiş.

--spoiler--
Dizinin adına yakışır şekilde dizinin sonunda Mecnun'un Şirin veya Sedef'te aradığını bulamayıp diğer tarafta Leyla'sıyla buluşmasını beklediğim dizi..Dizinin sonuna çok var belki ama olması gereken bu olur mu öyle sonradan Leyla'lar fln.Mecnun mecnun'luğunu bilecek asıl Leyla'sına kavuşmayı bekleyecek o kadar zaten yeni kızlarda tam olmadı gibi..
47. bölüm fragmanının bir bölümünde ismail abi, mecnun, sürekli tatlım diyen kız ve yavuz'un sevgilisi var.

Mecnun, sürekli tatlım diyen kızla bir ilişkiye başlasa olma mı ya? ilginç ve güzel bir hikaye çıkabilir buradan.
bu at esprilerine benim kadar gülen var mı diye merak etmekteyim yoksa bir tek ben mi bu kadar gülüyorum.*
bu bir örneği mesela: http://www.youtube.com/watch?v=5l85SzJKuYA
saçma salak siyasi espirilerin dizinin kendisinden daha absürd olduğu gerçeğini atlamayalım. acaba sadece kamalist ve ateistlere mi hitap ettiğini düşünüyor çok saygılı senarist ve yönetmen. 'sosyal medyada daha çok destek buluruz, sırtımız yere gelmez' diye mi düşünüyor. yürü git...
devrik cümleleriyle bizi gülümseten dizi.

dizi mi gülümseten?
devrik cümlelerin bok ettiği dizi.

devrik cümle mi bok eden?
arda'dan bence çok daha önemli olan onur ünlü'nün döndüğü dizi. şükür yarebbiiiiiii.

47. bölüm kamera arkası

http://youtu.be/7QRYC4uhIaE
mecnunla leyla konuşur leylanın evinde birden babası gelir..

ama evde leylayla konuşmak için bir sürü kişi gelmiştir.

baba seslenir serseri çık saklandığın yerden polis arıcam der

ve önce iskender çıkar
ardından mecnun
sonra birer birer çıkarlar olay şudur hepsi birbirine selam verir dallas misali

-metin
iskender
erdal abi
mecnun
ismail
yavuz
leyla
mecnun
baba
erdal
iskender
erdal abi
nurten
mecnun
ouvv yavuz
ismail
erdal abi
iskender abi
yavuz
ismail abi
erdal
nurten
mecnun
mecnun
leyla
leyla

o selamlaşma yok mu o selamlaşma yeminlen 15 dakka güldüm
48. bölümden karelerin nete düştüğü dizi. bugün baya bi spoiler geldi. durduramıyoruz.

http://www.youtube.com/wa...mbedded&v=eE4Q9wXYV-Y
(bkz: http://www.youtube.com/wa...mp;v=e_TAOjsveWU&NR=1)

(bkz: itörnıl sanşayn of dı sıpotlıs maynd)
bugün her nedense reklam rekorları kıran dizidir.

en nihayetinde hakettiği durum bu da olsa, üç saniyede bir reklam girmesine alışkın mıydık biz?

--spoiler--
-her tarafım yağ oldu, yağlı saç oldu.
-aa hiç bozma psikolojini. dayımsın sen benim. öz dayımdan çok seviyorum ben seni. sükuneti ben sağlayacağım sana.
--spoiler--

yine de mecnun var. yeterli.
arka sokaklar isimli saçmasalak diziye gönderme yaptığında beni kahkahalardan kırıp geçiren dizi.
arda muhabbetinde hepimizi terse yatıran dizi. babası da verdi ayarı zaten heycan yapma diyerek. meğer her şey bir reklamdan ibaretmiş.
arda nın babası günlerdir beklediğimiz arda nın geri dönmesi olayına son noktayı dizinin başında koymuştur ; heyecan yaratma boş yere.
allah sahibine başlasın sözünün olumsuzluğunu bizlere göstermiş dizidir. kadınları aşağılaması yönünü düşünmemiştim.