bugün

iki polisin memoli ve ekurisi hesabi suclu ayrimi gozetmeden her suclunun eline verdigi olaylar silsilesini anlatan film serisi. hayatimda izledigim en dandik filmlerden. mel gibson ve danny glover basrollerinde oynar. sonraki serilerde rene russo'da katilir iyice cehennem azabina donusur bu seri. arkadas anlamadigim bir polis hem organize isler, hem trafik polisi, hem mali polis, hem zabita, hem fuhus polisi, hem emniyet mudur, hem basbakan nasil olur be insan? cyborg musun nesin?
bizdeki memoli dizisinin başta intihar sahnesi olmak üzere bir çok yeri burdan çalıntıdır.
*
mel gibson ve danny glover'ın başrollerini oynadığı 4 serilik film.
bütün filmlerini 10ar kez falan izlememe rağmen bıkmadığım süper film serisinin ilk halkası.
(bkz: lethal weapon)
serinin son filmi 1998 yapımıdır.
bir benzeri için (bkz: die hard serisi)
film müziklerinin merhum michel kamen tarafından yazılmış mükemmel film serisi.
zenci pipisi olması kuvvetle muhtemeldir.
su tabancası olabilitesi yüksek bir teknoloji harikasıdır bu hususta. *
mel gibson ve danny glover'ın bir zeki alasya, metin akpınar edasıyla oynadığı, hayatım boyunca izlemekten sıkılmayacağım dörtlemedir. danny glover'ın klozetine koyulan bombalar, eşinin gizli saklı erotik romanlar yazması, mel gibson ın her sabah kafasına silah dayaması köpek kurabiyesi yemesi vs. kısacası sinemanın vazgeçilmezidir bana göre cehennem silahı.
en iyisinin ikincisi olduğunu düşündüğüm film.
izleyeli uzun zaman olmuştu ama tek bir sahne hafızama kazındı. filmlerden birisinin başıydı. bir otoparkta bir arabada bomba vardı. kahraman polislerimiz saatli bombayı imha etmeye giriyor. kırmızı mıydı mavi miydi derken birisini kesiyorlardı. zaman bir anda 5 kat daha hızlı ilerlemeye başlıyordu. bunlar kendilerini zar zor dışarı atıyorlardı. o sırada bomba patlıyordu.
kült film serilerinden birisidir. bunlarla büyüdük biz. manyak mel gibson ve emekliliğine ilerleyen tombul çikolata dany glover'ın maceraları akla geltikçe nostalji yaşatır ve hüzünlendirir.
4 serilik filmdir. en son versiyonunda jet lee usta da her zamanki karizmasıyla oynamıştır.
Cehennem silahı serisinin 2. Filmi. An itibariyle kanalturk te...
namı diyar cehennem silahı serisinin başlangıç filmi.

geçenlerde tv'de rastladım ve sonradan dedim ki "bu seri neden benim arşivimde yok!" hemen hd quadrilogy şeklinde indirdim ve dahil ettim. ilk filmden başlamak suretiyle tekrardan izliyorum baya baya unutmuşum filmi.
hem aksiyon hemde komedi tadında geçen mükemmel bir seri bildiğiniz üzere. mükemmel bir kurgusu ve farklı enstantaneler var. artık böyle filmler yapılmıyor maalesef.
digiturk'ün bayram hediyesi. *
(bkz: i m too old for this shit)
Mel gibson ın belkide en akılda kalan film serisi.
fox ekranlarinda yayinlanacak ayni adli film serisinden uyarlanmis dizi. eli yuzu duzgun gozukuyor. genelde bu tur police procedural denilen diziler sahane bir ilk bolumden sonra cozutur sezon finalinde karsi toparlamaya baslar. (bkz: blindspot) ... yani 22 bolumluk bir sezonda izlenmeye deger bolum sayisi 3'u 4'u gecmez. blindspot sahane bir pilot bolumle acilisi yapmis ancak sonra bolumlerin kalitesi git gide dusmus ve klasik her bolum bir tane kotu adami yakalama konusuna donmustu, bunu iyi aksiyon ile yapsalar canim yanmayacakti ama aksiyonun dandikligi diziyi sezon yarisina gelmeden birakmama sebep oldu. acikcasi su an piyasada vurdulu kirdili dizi pek az. sahsen sans vermeyi dusunuyorum. birkac bolum izleyecegim. yine pilot bolumu cok sevecegimi dusunuyorum. ama onemli olan ondan sonraki bolumler. bakalim.

poster ve resimler:

http://galeri.uludagsozlu.../r/lethal-weapon-1178266/
http://galeri.uludagsozlu.../r/lethal-weapon-1178267/
http://galeri.uludagsozlu.../r/lethal-weapon-1178268/
http://galeri.uludagsozlu.../r/lethal-weapon-1178269/

fragman:

http://www.youtube.com/watch?v=cXZdEmvcFdU
dizisi yoklukta gider, film serisi efsane olan yapım.
Dizisi asla filminin yerini tutmuyor ama yoklukta gideri var işte.
görsel
mel gibson ve danny glover'ın başrollerini oynadığı harika aksiyon filmi. 4 serisi de oldukça başarılıdır. çocukluğuma götürür.
şimdilerde dizi filmine kafayı takmış durumdayım asla sinema filmi kadar olamaz ama yine de dandik dizilerden değil. izlenir.
ülkemizde "cehennem silahı" ismi ile gösterilmekte olan 4 filmlik bir seridir. başrolleri ise adamım mel gibson (bkz: entry nick uyumu) ve danny glover abimizdir.

4 filmde birbirinden güzel. ilkinde tabi mel gibson çok genç. ikincisinde de aynı şekilde o renkli gözleri boncuk boncuk parlıyor. tam bir deli fişek. 3.ve 4. filmlerde ise hem mel hem danny abimiz yaşlanıyor iyice doğal olarak. 4 filmde hem çok eğlenceli hem aksiyon dolu. o kadar çok yan karakter var ki sadece mel gibson ve danny glover filmi dersek onlara büyük ayıb olur. mesela bir darlene love var ( rogger ın karısı trish ) bir lorna ( rene russo ) çok fazla ön planda olmasa bile olmazsa olmazlar. mesela bir leo karakteri var ( joe pesci ) olmazsa olmaz. kötü adamların hepsi ayrı ayrı kaliteli isimler zaten. general ( mitchell ryan ) arjen rudd ( joss ackland ) jack travis ( stuart wilson ) benny amca ( kim chan ) ve jet li gibi isimler.

son olarak roger abimizden gelsin ;

(bkz: benim adım racır keyfim gıcır) türkçeye bu şekilde çeviren kimse gözlerinden öpüyorum *