1. 1.
    yalnizca is arkadaslarinin kullandigi lakap. yani disaridan birisi memoli diyemez ama birden polis olursa diyebilir ve kukcaklanir. turk dizi tarihinin en ifrit karakteridir. dabbet-ul arz. bir polis hem bomba uzmani hem organiza suclar komiseri hem bildigin operasyon memuru hem cayci hem kel hem fodul nasil olur arkadas.
    (bkz: yilan hikayesi)
    6 -1 ... laz pacino
  2. 2.
    ben memoliyim
    gözlerim mavi kızlar hasta
    ama rol yapamam o başka
    yılanın kuyruğuna basma
    saçlarımı kendim yalarım

ben memoliyim
    pis sakalım var kızlar hasta
    espri yapamam o başka
    yılana yedirelim pasta
    * *

(bkz: flashberk)
    3 ... norma
  3. 3.
    saçlarını jöleyle yıkayan polis.
    2 ... free zone
  4. 4.
    mehmet ali alabora'nın şöhretle tanıştığı dizi olan yılan hikayesi'nde canlandırdığı karakterin adıdır.
    ... peride3
  5. 5.
    istanbul üniversitesi nde, iki yıldır polis kıyafeti, copu, kelepçesi, telsizi ve bıçağıyla serbestçe dolaşan, olaylara polisle birlikte müdahale edip öğrenci döven, karakolda sorguya bile katıldığı iddia edilen, polisin el üstünde tuttuğu akıl sağlığı yerinde olmayan ama öğrencilerden çok okula giren ne olduğu belli olmayan vatandaşın lakabı..
    2 ... anarche
  6. 6.
    türk dizi tarihinin tek pasaklı kahramanı.
    2 ... sex files
  7. 7.
    gercek hayatta boyle bir isme sahip birisi varsa, intihar etmesine sebep olacak lakaptır yada isimdir.
    ... avadakedavra
  8. 8.
    dizide ara sıra kraaal diye böğüren karakter.
    1 ... pablo escobar
  9. 9.
    gerçek hayattaki mehmet ali alabora' ya yakıştaramadığım dizi karekteriydi.
    ... aglasevgiliyurdumagla
  10. 10.
    türk dizilerindeki sivil polis profiline ilham kaynağı olmuştur. arka sokaklarda uğur pektaşı izleyin anlarsınız.
    1 ... black widow