lethal weapon

ülkemizde "cehennem silahı" ismi ile gösterilmekte olan 4 filmlik bir seridir. başrolleri ise adamım mel gibson (bkz: entry nick uyumu) ve danny glover abimizdir.

4 filmde birbirinden güzel. ilkinde tabi mel gibson çok genç. ikincisinde de aynı şekilde o renkli gözleri boncuk boncuk parlıyor. tam bir deli fişek. 3.ve 4. filmlerde ise hem mel hem danny abimiz yaşlanıyor iyice doğal olarak. 4 filmde hem çok eğlenceli hem aksiyon dolu. o kadar çok yan karakter var ki sadece mel gibson ve danny glover filmi dersek onlara büyük ayıb olur. mesela bir darlene love var ( rogger ın karısı trish ) bir lorna ( rene russo ) çok fazla ön planda olmasa bile olmazsa olmazlar. mesela bir leo karakteri var ( joe pesci ) olmazsa olmaz. kötü adamların hepsi ayrı ayrı kaliteli isimler zaten. general ( mitchell ryan ) arjen rudd ( joss ackland ) jack travis ( stuart wilson ) benny amca ( kim chan ) ve jet li gibi isimler.

son olarak roger abimizden gelsin ;

(bkz: benim adım racır keyfim gıcır) türkçeye bu şekilde çeviren kimse gözlerinden öpüyorum *