bugün

sonbaharda ekrana gelecek yeni nbc dizisi. başrolde de lady sif'imiz jaimie alexander var. times meydanında bir anda ortaya çıkan, kendi kimliğinden habersiz, çıplak ve dövmeli bir kadınının (alexander) her bir dövmesinin ipucu olduğu ortaya çıkıyor. ama neyin ipucusu olduğu belli değil. sif var başrolde, izlenir.
Yeni başlamış ve tutacağını düşündüğüm bir dizi. Konusu, oyunculuklar çok başarılı. Yeni dizi arayanlara ilk bölümden tavsiye ederim.
3. bölümü çıkmış dizidir altyazısı yarın çıkar umarım.
ilgi uyandırdığı kadar içinde bir parça "ama" barındıran dizidir. az tuzu eksik ya da şekeri biraz fazla gibi tanımlamalar ilk üç bölümün özeti.

umarım akıl patlamaları yaşatacak bir kurguyla ilerlesin.
sürekli izemem söylenen dizi! sezon bitsin oturup izleyeceğim!
son zamanlarda takip ettiğim ama ilk bölümleri kadar tat vermeyen dizidir. bir şeyler eksik gibi...
Bu son bolumuyle vay ..koyuyim dedirten dizi polisiye seviyorsaniz tavsiye ederim.
sezon finali hic tatmin etmedi daha iyi olması gerekirdi ayrica 2. sezonun neyin uzerinden konu döneceği belli değil konu çok kıt.

umarım. 4. 5. sezonlarida görürüz.
nasıl bir sezon finalidir lan o vay anasını dedirtti bana yeni sezon ne zaman acaba sabırsızlıkla bekleyeceğim .
benim açımdan çok güzel bir dizidir.

her dövmesi farklı olaya açılan güzel bir dizi, sezon finalinde bir çelişki var yalnız...
kız kaçırıldığını hatırlıyor ya da kendini polisin çocukluk arkadaşı sandığı için ona göre şekilleniyor da olabilir.
s2e4'te mısırdaki güvenlik görevlisi türkçe şarkı dinliyor. şarkıyı internette aradım ama bulamadım. anladığım kadarıyla sözleri şöyle; "acıyla bağlandık aşka, seviyorum onu bekliyorum. gün boyunca çok arıyorum. kaybolu...." burada şarkı kesiliyor.
ikinci seferdir türklükle alakalı bir şey çıkan, selam veren dizi. Bir bölümde de birisi ısrarla türk kahvesi ikram ediyordu etrafa.
https://i.imgur.com/1SJILCN.jpg

dizide ki bilgisayarcı hatun bu.

fakat biz onu taa ne zamandır tanıyoruz aslında.

https://i.ytimg.com/vi/fGd_Rr6wCms/hqdefault.jpg
http://www.bsospirit.com/.../lionheart/lionheart2.jpg

bir şey çağırıştırdı mı?

Lionheart (1990)

http://www.youtube.com/watch?v=fGd_Rr6wCms
Begenerek izledigim dizi.

Dovmeler harika.
times meydanının ortasında bir valiz bulunur. bomba imhacı olduğunu tahmin ettiğim bi adam valizin ne olduğunu çözmek için yaklaşırken aniden valiz kıpırdanmaya başlar ve fermuarı kendiliğinden açılır. içerisinden adının Jane olduğunu sonradan öğreneceğimiz çırılçıplak ve vücudu dövmelerle kaplı bir kadın çıkar. üstelik hafızası komple silinmiş..
bir grup ajan Jane'i vücuduna dövmeler işleyip meydana bırakanların kim olduğunu aydınlatmaya çalışırken, farkederler ki Jane'in vücudundaki her bir dövme toplumsal bir suça, cinayete falan ait. dövmelerin sırrını çözüp olayları engellemeye çalışırlar.. bilim kurgu sevmeyenler hiç başlamasın bu diziye.
ilginç ve merak uyandırıcı bir dizi.. özellikle pilot bölümü çok güzeldi.. fakat bölüm sayısı çok fazla keşke biraz azaltsalar belli bir süreden sonra birbirini tekrar ediyor.. yinede gizemli dizileri sevdiğim için severek izliyorum..
git gide klişe fbı dizilerine dönüşse de yinede güzel izlenebilir bir dizi.. özellikle 3. sezon sezon finalini çok beğendim takdirimi kazandılar.. 4. sezon daha heyecanlı ve değişik geçecek gibi duruyor bekliyorum sabırsızlıkla.
başrolde jaimie alexander’in olduğu ki sanırım bir süre bu yüzden izlediğim ortalama bir yapım.
Ayrıca yukarılarda arka sokakların upgrade edilmiş amerikan versiyonu denmiş bu biraz acımasızca olmuş.
görsel

Gözüm yollarda kaldı. 5. Ve final sezonu olacak. Üzücü oldu. Tavsiye edilir.
görsel

Şükürler olsun.
Karantina günlerinde iyi gidiyor. Olay örgüsü biraz beyin yakıyor. Olaylar klişe Amerika gene dünyayı ülkeyi insanları falan kurtarıyor. Aslında şimdi izlemek bilmiyorum belki bazılarında saçma gelecek ama gündemi daha iyi yorumlamama yardımcı oluyor diyebileceğim kadar iyi bir yapım. Oldum olası NBC dizilerini severek izliyorum. Bununla Grimm ilk ikiye girer.
görsel
görsel

Geldi ve izlendi. Hasret giderdik sonunda. Swh.