bugün

Bursa heykel için; 7 liraya şişe tuborg satan mekan. Fiyat kalite açısından fena sayılmaz sadece müzikleri bazen bunaltıyor, yine de gidin için.
bu gece ayaküstü uğrayıp iki bira içtiğim mekan. gençken daha bir takılırdık ama şimdi eskisi kadar tat vermiyor.
Antalya dakinde sigara dumanindan sis olusan mekan.
fiyatlari muadili yerlere göre biraz fazla olsa da bu ondan vazgeçmek için yeterli sebep değil. beyoğlu'nda gidebileceğiniz en ferah, kimi zaman sakin, özelliklede müzikleriyle on numara mekandır kendileri.
fsmdeki şubesı kapanmıştır.
adana'da yaklaşık 2 ay önce açılan ve hayatında toplam iki kere (bkz: leman dergisi) okumamış entel bebelerin takıldığı yemekleri pek de iyi olmayan fakat iç ve dış dekorasyonu gayet hoş olan mekan.
ankara'da gidilebilecek güzel mekanlardandır.
ankarada sadece bahçeli şubesi gidilecek mekanlardandır. kızılay şubesi apaçilerin uğrak yeridir. net.
Bursa'da tanıdığım tüm kültürsüzlerin gözde mekanı.
solculuk oynayan tikycanların mekanı.

fiyatlara bakan bunu anlar.
fiyatları ve ortamı, müziği güzel olan mekan fakat çalışanları bok gibi. yemek seçimleri de güzel fakat soğuk içecekleri de bok gibi. alkol seçimleri nasıldır bilmiyorum.
Aydında da açılmıştır. Naneli limonota Hoşuma gitti.
aydın şubesi aydın'dan beklenmeyecek büyüklükte ve güzellikte olmuş, tavsiye edilesi mekan.
beyoğlundaki yani merkezdeki bakımsız, leş gibi. ortamda ağır bir koku, bira bardakları kirli, masalar hiç silinmemiş... zaten leman'da artık komik değil, tümden salmışlar kendilerini.
izmirdeki mekanı süper olan ama fiyatları ile dudak uçuklatan yerdir. leman felsefesini benimseyen bir yerin fiyatları daha makul olmalıdır görüşündeyim.
samsundaki şubesinde servisin berbat olduğu mekan. garsonlar desen ilgisiz, servis berbat, pahalı bir yandan. diğer şubeleri bilmem de burası yakında batar bence.
kalitesi düşüktür.
Kizilayda sac sakal birbirine girmis 45 yas ustu hepsinde birer notebook surekli bira icen tiplerin takildigi bi yer. Ama menusundeki yemek isimleri cok seker olan bir mekan.
Mantar gibi her yerde türemişlerdir. izmir'deki iki yerleri hakkında; restoran kafe bar konseptiyle medrano sirki konseptini birbirine karıştırdıklarını söyleyebilirim.
Eskişehir'deki mekana gitmiştim, sıradan apartman altı bir kafeydi. Tek farkı menünün karikatür dergisine benzemesi ve birazda duvarlarda çizimler olmasıydı. Beyoğlu'ndakinin yanına bile yaklaşamaz.

(bkz: leman kültür ise franchising kültürsüzdür)
kıbrıs lefkosayada acılan yer.
sadece biraz renkli olduğu için dikkat çeken klasik leman tuzağıdır.

not: karikatüristim.
ankara 3. caddedeki yerlerine sıklıkla gittiğim mönülerinin ilginçliğiyle dikkat çeken alkollü cafe/ restorant tarzı mekan.
ankara'da bahçelievler 3. cadde de ve kızılay konurda bulunan yemekleri ölünesi derecede lezzetli ve güzel yer.
Vasat bir mekan. Özellikle Bursa heykeldeki şubesi. Sanırım en eskilerinden biri. Belli bir kitlesi olmayan, her önüne gelen girip içtiği bir bar. Hal böyle olunca gidip bir bira icesiniz bile olmuyor. Müşteri memnuniyeti yok. Lezzet yok. Garsonların arasında Tyler Durden falan mı var acaba, biramı yudumladığımda bir aroma geliyor sanki biliyorum abi ben bu aromayı ama dur dilimin ucunda. (bkz: çiş)