bugün

izmir Alsancak'taki şubesinin yıllar önce kapandığı restaurantlar zinciri. yerine starbucks şubesi açıldı.

Hiçbir zaman anlam verememiştim hala da veremiyorum kapanmasına. çünkü hep kalabalıktı ve yer bulmakta zorlanıyorduk. sebebi neydi ki aq?
sevgilimin amcasi kahvaltiya cagirinca gittik kadikoydekibe. 3 kisilik kahvalti 135 liraydi. ve yedigim en boktan kahvaltiydi. cok ama kotu bir kahvaltilari var. amca tabii isvicreden geldigi icin para koymadi, ama ben biz odememis olmamiza ragmen uzuldum o parayi vermesine. sucuk, sosis herhalde son kalite bi seydi. bi yumurta getirmisler, midem bulandi amk. ulan getirdikleri portakal suyundaki portakalda bile sinek vardi, sirf amca orada, tanisiyoruz diye ses etmedim. Ama amca olmasaydi ve onume boyle bi kahvalti gelseydi 5 kurus vermeden kalkar giderdim. Korona yasagi az gelmis bunlara, yapabileceklerinin en iyisini yapmak yerine sik gibi urunler getiriyorlar.
Gereksiz pahalı yer.
Yanlış hatırlamıyorsam 2 sene önce 3 kişi toplam 12 bira içip, 3 yemek yemiştik ve 227 tl gibi bir hesap gelmişti.
E ananızın amı. O günden beri birileri davet etmediği sürece kendim gitmiyorum.
Alanya’da bulunan Denize karşı leman kültür gayet hoştur.
Sevilirdi bir zamanlar, yeni favorim Varuna Gezgin.
Biraları mazınyodur.
Bir zamanlar elit bir tarz olsada şimdilerde biraz tarz dışı olarak hizmet vermektedir.

Elit olmaktan kasıt : bir yan masada oturan kişilerin başka bir masa sebebiyle huzursuz olması.
keriz silkeleme mekanıdır. yemekleri kötü, pahalı, müzikler desen berbat, 1 çay 1 su içseniz 7 lira, 33 lük su 3.50 tl. bir kere gittik kerizlendik çok şükür, allah önünden geçmeyi nasip etmesin.
Bursa' nın köklü eğlence mekanı. Hayal kahvesi de aynı şekilde popülerdir.
daha demin önünden geçtiğim spesifik bir kafedir.
En sevdiğim yemeği terelelli tavuk paprika.
Alanyadaki denize sıfır ve kale manzaralıdır. Güzeldir açıkçası.
Kazıkçı mekan. Adana da menderes kavşağında yer alır.
arkadaş ısrarıyla gidilirdi.

tavuk içeren yemekleri hojdu.

alsancakta'ki neden kapandı bilinmez.
iğrenç bir hizmete sahip yemekleri de bir o kadar iğrenç olan mekan. en sevdiğim insanla hayatımın en kötü yemeğini yedirdi bana ibineler. evet.
leman dergisi'nin ulusalcı çizgiden pkk'lı çizgiye kaymasıyla ayağımı kestiğim kafeler bütünü.
kendi kendini bozmanın en açık örneği mal *
Hakkın'da girilen eleştirileri haketmeyen mekandır.
(bkz: overrated)

iki karikatürden duvar kağıdı yapınca keşke iyi bir işletmecilik de beraberinde geliyor olsaydı... ama işte kapitalist sermaye bla bla sahhdjfjf neyse gecenin bu saatinde sallayın ya. gitmiyorum artık ve rahatım.
halkçı sosyalist ağırlıklı mizah dergisinin vahşi kapitalistleşen yiyecek salonudur.
sen haktan, adaletten, yoksulluktan, ezilmişlikten bahset sonra 25 papele makarna sat.
epeydir gitmiyodum. bugün gidiyim dedim. menüye baktım, kurcaladım sağını solunu. görevliye " ne kadar pahalı bide yoksulluktan şikayet eden bi hayat felsefesi var bu derginin", dedim ve sipariş vermeden çıktım.
şu an dergiyle bi bağı kaldı mı bilmiyorum amma lakin hakediyolar küfrü.
yemeklerinin eh işte olduğu mekan.

aşçıları da işine önem veriyor.
yemeklerinin çekilir yanının yediğin kişiye bağlı olduğu mekan. yoksa yemekleri beş para etmez. yemeği yediğim kişiye dua etsin. evet.
solculuk kisvesi altında full türkiye düşmanlığı ve pkk seviciliği yapmaktadır.
yazar ekibinin kendini aydın sandığı dergi mi kafe mi ne sikim olduğu belirsiz.
Kazık yenilenilebilecek ( kolası bile 5 lira çünkų ) ancak tam anlamıyla doyabileceğiniz tam bir sosyete mekanı "ökūzūn hayali " ni tavsiye ederim.