1. 1.
  gelmiş geçmiş gelecek en iyi fotoğraf makinesi / optik gereç markasıdır . an itibariyle dijital gelişmeye ayak uyduramamış ve borç batağında yüzen ; ama yakında lanse edilecek digital m ile dijital özentisi leicacıları da mutlu edecek firmadır .
  (bkz: ur leica)
  (bkz: m7)
  (bkz: mp)
  (bkz: oscar barnack)
  (bkz: 3500 dolar ohaaaaa)
  3 ... kabolka
 2. 2.
  efsane fotoğraf makinası üreticisi."like a leica" diye sevdiğim bir sloganı vardır.pahalıdır ama paranın karşılığını verir.
  3 ... yıllaryılı
 3. 3.
  fotoğraf ustalarının yıllardır kullanmaktan vazgeçmedikleri fotoğraf makinesi makasıdır. El yapımı olduğundan ve merceklerinin görüntü kaybını minimuma indirmesinden dolayı tercih edilir. henri cartier bresson ve ara güler in tek tercihleridir.
  4 ... bresson
 4. 4.
  dünyanın en kaliteli lenslerini üreten firma.
  1 ... bahdeniz
 5. 5.
  http://www.leica-camera.com
  ... pygmalion
 6. 6.
  Dünyanın en kaliteli lenslerini ve dolayısı ile en kaliteli ve sağlam fotoğraf makinelerini üreten Alman firma...
  1 ... pegasus06
 7. 7.
  Her yarı profesyonel ve profesyonel fotoğrafçının sahip olmayı isteyeceği oldukça pahalı bir fotoğraf makinesi; ama fark ancak sanırım kullanılınca anlaşılıyor…
  ... pegasus06
 8. 8.
  leica film vardır : 24x36 mm. boyutlarındaki fotoğraf karelerinden oluşan ve 20 ya da 36 poz içeren film.
  1 ... ess ess
 9. 9.
  ara güler' in asla başka bir markayla değiştirmediği kamerası.

  hatta: (bkz: master of leica)
  ... bahdeniz
 10. 10.
  fotoğraf ile ilgilenen herkesin bir gün sahip olmak istediği muhteşem kameraların markasıdır. habercilikte de (duyduğuma göre) kullanıldığı oluyorsa da sanat fotoğrafçılığında kullanılmak için bire bir, çok yüksek randımanda çalışan yüksek kaliteli ürünlerdir. fiyatları, çoğu zaman çok yüksek, lensleri istisnasız çok kalitelidir. son zamanlarda leica lensleri ile panasonic makine aksanının birleşmesi sonucu lumix markası doğmuştur. ayrıyeten kendi dijital-slr makinelerini de üretmiştir. dijital sektöre biraz rötarlı dahil olmasına rağmen, dijital fotoğrafçılığın şahikasına varacağına dair yine bir şüphe duyulmaz.
  ... kaptanreis