bugün

fazla ısınmış laptopları soğutmaya yarayan, kimi zaman alüminyum kimi zaman alelade metalden yapılmış halde karşımıza çıkan, üzerinde modeline göre bir yada birkaç tane fan bulunan şey.*
hp bilgisayarların olmazsa olmazı.
bazı ihmal edilecek modeller hariç hp'nin tüm dizüstü bilgisayarlarının gereksinimi.

toshiba'da pek kullanılmaz, toshiba'da gerek duyulmaz.
saatlerce açık olan hp marka bilgisayarların vazgeçilmez aksesuarıdır.
şayet laptobunuz yemek pişirecek kadar ısınma gösteriyorsa, laptobun ömrüne ömür katmak için alınması gerekir.
*
hiçbir işe yaramayandır.
(bkz: usb porta buzlu badem sokmak)
aşırı ısınmadan dolayı günde en az 9-10 kere kendi kendine kapanan ikinci el skik ötesi laptopumu kurtaran (kullanmaya başladığımdan beri bir kez bile kendi kendine kapanmadı), beni tekrar masraf yapmaktan kurtaran hede.

edit: 15-20 tl bişey.
hp para iademi yapsa hemen uygun bir tane alacağım hede.
masaüstü bilgisayarda çalışmıyor arkadaş.
üzerinde yumurta pişirme potansiyeli olan bilgisayarımı* derin dondurucuya çeviren mucize alet.*
acerlarda ısınma hatta herhangi bir arıza problemi olmadığı için bugüne kadar gerek duyulmamış akla bile gelmemiş hede hödö.
abimin üstüne oturarak kırdığı güzelim alet.

yaz tatilinde pervanelerini yüzüne doğru tutarak serinleyebilirsin, o kadar işe yarar bi alettir.
tam da ihtiyacım olan alet. pes 2011 oynarken biryerleri yakacağız yoksa.
firmaların hiç ısınmayan laptop yapması daha mantıklıdır aslında ama tek amaç para kazanmak olunca böyle oluyor.
-bendeki dandik versiyonu- laptopu yüzeyden yüksekte tutarak hava sirkülasyonunun daha iyi sağlanmasına yarayan ve böylelikle bilgisayarın adeta kendi nefesinde boğulmasını engelleyen alet. yaratıcılığınızı konuşturup bu aletin yerine daha kullanışlı edevat üretebilirsiniz.
laptopların fazla ısınmasını engelleyen gıdıbık. ben kendimce, fakirliğin ve çaresizliğin bana verdiği yetkiye dayanarak şöyle bir şey yaptım:

görsel

bi nestle kutusu. içinde de buz kabı. mis gibi oldu.

fotoyu çekerken bilerek malafatı kadraja almadım. yoksa konu amacından sapardı.
benım laptopda sogtucu var mı bılmıyorumda kalofirerimsi birşey var kucagıma aldıgımda karın agrım geçiyor.
su torbası nıyetıne de kullanıyoruz.
dizüstünün fazla ısınmasını engellemek amacıyla kullanılan alettir efendim. alasım vardı ama o kadar para veresim yoktu. bugün gördük ki indirimdeymiş on beş liraymış bende bir tane alıverdim elime de yapışmadı mutluyum. *
görsel
aşırı ısınmayı önler. aleti varmış onun hiç kullanmadım. bazen bir torba buz, bazen saç kurutma makinesi, bazen de vantilatör kullanırım.
ne yazık ki aşırı sıcak yaz aylarında, pahalı olanlarının da fayda etmediği araç. kullanmakta olduğum logitech soğutucu, haziran sonundan beri pek bir işe yaramamakta, laptopun temmuz ortalarında ise ısınıp ısınıp kapanmaya başlaması gına getirdi sonunda.
cimrilik yapılmadan iyi kalite bir tanesinden alınması gereken bir alettir, daha sonra 40-50 tl verip benim gibi sadece dizim ile bilgisayar arasında bir bariyer olarak kullanmak zorunda kalabilirsiniz.
http://galeri.uludagsozlu...m/g/laptop-so%C4%9Futucu/
sıcak günlerin can dostu. özellikle alttan verdiği havanın nasıl dağıldığı çok önemli. zira bazı bölgeleri tam soğutamayabiliyor.
bakır kasalı olanı makbuldür efem taşakları yakmamanız dileğiyle.