bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  ülke topraklarının %25'ini kendi halkına kapatan, abd askerleri için ayıran ülkedir...
  4 ... paleface
 2. 2.
  kişi başına düsün yıllık kazanc ortalama 50 bin dolar olan, nüfusunun 3te 2 si yabancı (toplam nüfusu 3 milyon kadar) üniversite mezunlarına devletin iş bulma zorunlugu olan gelecek kaygısı hiç olmayan genclere sahip bir ülke... saddam ın ırak ın basından devrilmesiyle huzur bulan gittikce büyümeye baslayan sırf bir sene içinde 80 gökdelenin yapına baslanan bir ülkedir ayrıca... anayasal bir krallıkla yönetilmekte. kral devletten maas almakta ayrıca ülke petrolleri kuveyt halkına zimmetli kanunlarına göre. gelirlerinin %95 i pek tabiki petolden! dünya petrol rezervlerinin %10 u bu ülke topraklarında. ileride petrolün biteceginden devlet fona simdiden para aktarmata! suan 200 milyar dolar kadar bir para biriktigi belirtiliyor.
  2 -1 ... like a_ rolling stone
 3. 3.
  ingilizce nin okullarda ana dil olarak okutulduğu ülke. halkın çoğu mükemmel derecede ingilizce konuşur. ayrıca parası dinar da çok değerlidir. öğretmenlerin ayda yaklaşık 5 bin dinar kazandıklarına şahit olmuşumdur. *
  3 ... serander
 4. 4.
  en büyük parası 20 kuveyt dinarı olan ülke.
  3 ... minik mavi balina
 5. 5.
  17. ve 18. yüzyıllarda sadece birkaç bin insanın yaşadığı bir çöl ülkesiyken 1938de petrolün bulunmasıyla yıldızı parlayan arap ülkesinin adıdır.
  2 ... dejavuist
 6. 6.
  Petrol Yatakları ve Kraliyet Ailesi ile ünlü ülke.
  2 ... linka
 7. 7.
  Halkının devlete vergi ödemediği , elektrik faturasının olmadığı zengin bir arap ülkesidir. Amerika'nın sömürdüğü ülkelerden en önde bayrak sallayanıdır.
  3 ... eternal rest
 8. 8.
  para birimi dinar olan ülke.

  (bkz: kuveyt dinarı)

  ayrıca kuvet dinarı dünyanın en yüksek değeri olan para birimidir.
  saati greenwich saat ayarlamasından 3 saat geridir.

  kuveyt halkı her türlü zenginliğe erişmiştir (petrol sağolsun); fakat bir türlü bu zenginliklerini ülke menfaatleri için kullanamamaktadır. belki halkın yeterince zeki olmadığından kaynaklanabilir. ama bunun bir de diğer yüzü var.

  (bkz: abd)
  2 ... mope
 9. 9.
  çenesi düşük insanların ülkesi. amiyane tabirle mahalle karısı diye tabir ettiğimiz kişiler bunların yanında bok yemiş.

  şuan karşımda bir tanesi var. birazdan 1 saat 45 dakika olacak, ayağa kalktı, montunu giyindi ama hala lafını bitiremedi. "bi huzur ver lan" diye bağırmamak için kendimi kasıyorum. şeytan diyor kalk, ağzını burnunu kır.

  edit: bugun dayanamadim, bi tanesine "yeter ulan" dedim.
  4 -1 ... ates
 10. 10.
  zengin olsa neye yarar kadınlara seçme-seçilme hakkını yaklaşık 5 yıl kadar önce verebilmiştir.
  2 ... yayik ayrani