bugün

yıllık üretimine göre 85 yıllık doğalgazı olan ülke.
günlük üretimine göre 103 yıllık petrolü olan ülke.
para birimi çok değerli olan bir ülkedir.

çok kullanılıp az bulunduğu için.
Tüm arap ülkeleri gibi zenginliğini petrole borçludur.
basra körfezi'nin kuzeybatısında; ırak'ın güneydoğusu ve suudi arabistan'ın kuzeydoğusunda bulunan ülke.
ünlü aktris Gal Gadot'un rol aldığı Nil'de Ölüm'ün (Death on the Nile) filminin gösteriminin yasaklandığı ülke.
ortalama internet hızının 12.06 mbps olduğu ülke.
görsel

Bir kuveytli şair;

Beyaz yaptıklarımız
Siyah savaşlarımız
Yeşil topraklarımız
Kırmızı kılıçlarımız diye bayrağı tarif etmiştir.
Uzun Zamandır burada çalışıyorum ve bu ülkede iyi para da kazandım ancak ülke hakkında konuşmam gerekirse ki gerekir * ülkede dışarı çıktığınızda bir Arap ülkesine değilde Hindistan'a gitmişsiniz gibi bir his verir çünkü neredeyde sokaklarda Hindistanlı nepal'li den başka millet göremezsiniz tabi az buçuk ta Filipinliler var. Ucuz işçilikten dolayı Ülkenin tüm iş gücünü bunlar oluşturur tabi bunların yanında diğer Arap Ülkerinden gelen insanlarda var bunların başında mısırlılar gelir ki bunları hiç sormayın ülke de rastladığım neredeyse bütün mısırlı şoförlük yapiyor ama bana biraz çakallık peşindeler gibi geldi bir kaç defa otostop yapmam icap etti ondan bile utanmadan para istediler ulan göt para verecek olsam taksiye binerim diyemedim verdim mecburen çünkü adamlar açlar! Öyle aman aman gezilecek pek bir yanı yok the avenues, - marina Park bir de kuwait towers var bunlarda iki günde gezilebilir. Hava çok sıcak ve bunaltıcı olduğu için insanlar genelde gündüz saatlerinde dışarı çıkmazlar buradaki hayat güneş battıktan sonra başlıyor.
Kuveyt'te gidecek olanların kafasında soru işaretleri varsa mesaj gönderebilirler ama tabi Kuveyt hakkında tüm bilgiye sahip olmadığını da belirteyim.
diktatörlükle yönetilen bir ülke.
türkiye dışişleri bakanlığı verilerine göre 7000 türk vatandaşının olduğu ülke.
Merkez Bankası faiz oranının %2.75 olduğu ülke.
Elektrik kwh ücretinin Türk Lirası cinsinden 16 kuruş olduğu ülke.
enflasyon oranının %2.5 olduğu ülke. (2017 verisi)
Asgari ücretin 246 dolar, ortalama maaşın 1934 dolar olduğu ülke.
Toplam zenginliği 272 milyar dolar olan ülke.
kişi başına düşen milli gelir bakımından Türkiyenin 30 yıl ilerisinde olan ülke.
Şuan çalışmakta olduğum ülkedir. Aynı zamanda dünyanın en değerli parasına sahip ülke.
bu dünyada toprağın değil petrolün bol olacak dedirten ülkedir.

Öğleden sonra yeşil buldukları her yerde kalabalık aile olarak mangal yakıp piknik yapıyorlar.
2017 yılında petrol ihracatından 38.2 milyar dolar gelir elde etmiş ülke.
parası dünyanın en değerli parası olan (1 kwd=15.27 tl), asgari ücretin düşük olduğu ülke.
(75 kwd=1145 tl).
dünyanın en değerli para birimi olan kuveyt dinarının sahibi ülke.
para birimi dinar* olan ülke.
bütçesi 47 milyar 140 milyon dolar olan ülke.
(2016 yılı verisi.)
4 milyarder olan ülke.
ülkenin en zengini 1.43 milyar dolar servetiyle kuteybe alghanim dir.
güncel Önemli Başlıklar