1. 1.
  israil meclis kararına göre başkentdir.
  6 -2 ... archer
 2. 2.
  Kudüs Hz. ibrahim (a.s.)'in hanif dinini ve vahiy kültürünün temel dinamiği niteliğindeki tevhid inancını temsil eden kutsal bir şehir olduğundan bu şehrin gerçek sahipleri de "iman edenler"dir. Ancak bu şehir bugün, Yüce Allah'ın haklarında: "insanların içinde iman edenlere düşmanlıkta en katı olanların yahudilerle müşrikler olduğunu görürsün." (Maide, 5/82) diye buyurduğu siyonist işgalcilerin elindedir. işgalciler sürekli şekilde bu şehrin islami kimliğini yok etmeye ve şehri tam anlamıyla bir yahudi şehrine dönüştürmeye çalışmaktadırlar. Ama yapamayacaklardır.
  5 ... elyesa
 3. 3.
  the kingdom of heaven(cennetin krallığı)adlı filme konu olan israil in başkenti...
  -3 ... pink floyd
 4. 4.
  israil ile filistin in bir türlü paylaşamadığı kutsal kent.filistin in tibet in başkenti lhasa yı almasıyla anlaşmazlık son bulabilir...
  ... disco inferno
 5. 5.
  (bkz: jerusalem)
  -1 ... semi
 6. 6.
  uc ilahi dinin kutsal saydıgı sehir. ugruna savasların yapıldıgı, kaybedislerin, kazanısların, arzu edislerin, iktidarın, elde etmenin, vazgecmenin, surgunun ve aglayısın oldugu yorgun kent.
  2 ... kabaktadi
 7. 7.
  bilinen en eski 'zeytinyağı işliği'nin bulunduğu kent.
  2 ... amanbenburadakalmisim
 8. 7.
  genelde katolik ve ortodoks kiliselerinin dönük olduğu yani kıble olarak yöneldikleri şehir.
  ... endustriyel siyah
 9. 8.
  israil, şehri ülkenin başkenti olarak ilan etmiş olsa da, birleşmiş milletler ilanı tanımamıştır. bu sebeple kudüs'te hiçbir ülke büyükelçilik açmadığı gibi, tümü tel aviv'dedir.
  ... endustriyel siyah
 10. 9.
  (bkz: kuduz)
  -3 ... thedewil