bugün

entry'ler (519)

blogumadokunma

bir iş sahibi olmama vesile olan bloguma erişimin mahkeme kararıyla engellenmesi sonucu, benimle aynı durumda olan veya yalnızca okuyucu olanların bu son sansüre artık dur demesidir.

blogumadokunma

pire için yorgan yakmanın başka bir versiyonu ya da bok yemenin arapçası.

sevgili ile izlenebilecek filmler

(bkz: jeux d enfants)

büyük twitter macerası bin takipçi

endüstri mühendisi, zevk sahibi, müzik ve mitoloji tutkunu bir blogger'ın sosyal platformların gücünü ortaya çıkarmak adına başladığı bir macera.
(bkz: koray caner)

efes genelev reklami

Burada (bkz: http://parkeoloji.com/?p=12) ayrıntılı bilginin bulunduğu reklamdır. ilk entry'yi yazan arkadaş da buradan almış zaten ama kaynağı yanlış yazmış. Olur öyle.

bilun

Farsça "yarım ay" anlamına gelen bir isim.

dayan koca adam

Destek olan duyarlı insanların gitgide arttığı, Anıl ve onun gibi hastalara yardımcı olmak için başlatılmış, duyurulmuş olaydır. Koca Adam dayanacak, başka yolu yok...

başlıkları alt alta okumak

tsubasa nin fenerbahce ye cevabi (7) ...
i belong to che (6) ...

dayan koca adam

Kelimelerin bittiği yer denilen durumdur.
Anıl'ımız yalnız değil; ona umudu, iliği, hayatı vermeye davet ettiğimiz kimse bunu geri çevirmeyecektir, çeviremez.
Son 60 gün. Acele etmemiz ve daha çok kişiye ulaşmamız lazım.

antinoos tapinagi

* bolu'nun en yüksek tepesi hisar tepesinde, roma imparatoru hadrianus tarafından yunanlı gözdesi antinoos adına yaptırılan tapınak. mantıksal olarak 117-138 arasına tarihlendirilmelidir. nasıl bir mimarisi olduğu, ancak sikkeler üzerindeki betimlemelerden anlaşılır.

alinda

*Karya Bölgesinde, bugünki Aydın ili Karpuzlu ilçesi sınırları içinde, doğuya bakan bir yamaçta, Karyalılar tarafından kurulmuştur. Tarih sahnesine çıkışı, Karya Prensesi Ada (M.Ö. 4. yy) ile olmuş; kent hakkında bilinenler ise, M.Ö. 14. yy.a kadar gitmektedir.

spor yaptiktan sonra buz gibi kola icmek

(bkz: kızgın kumlardan serin sulara atlamak)*

kızını taciz eden öz baba

"Baba" lafının asla yakışmadığı şerefsizin önde gidenidir!! insanlar nasıl bu kadar aşağılık olabilir, akıl sır ermiyor.. hapiste fazlasıyla cezasını çekecektir.. yüce adalet orada bulunanlar tarafından gerçekleştirilir.. iyice bi'dövüp hatta öldürüp bi'de düzerlerse iyi olur bu şerefsizi!!

türkiye de eyalet hapishanesi var sanmak

(bkz: avrupa yakası)

en begenilen entrylerin eksilenmesi

(bkz: bunu yapan insan olamaz)*

naz erayda

*antalya altin portakal film festivali'nde "yumurta" adlı filmle 'en iyi sanat yönetmeni' ve 'en iyi kostüm' ödüllerini alan kişi.

dalga

Yapımcılığını, Donkişot Prodüksiyon'un sahibi Tarık GÜVENÇ'in üstlendiği, Şakir GÜRZUMAR'ın yönettiği bir tiyatro oyunu. Levent Ülgen, Ayçe Abana, Metin Coşkun, Faruk Akgören, Ekin Türkmen, Çetin Güner, Serdar Yeğin , Ayşegül Alpak, Onur Dikmen, Duygu Eren, Ece Özdikici, Fatih Sönmez, Serhan Süsler ve Serhat Teoman'ın rol aldığı oldukça sarsıcı bir oyun.

--spoiler--
Amerika'da bir kolejde tarih öğretmeni Ron JONES'in yaşadığı bir deneyden hareket ederek Alman Reinhold TRITT tarafından yazılan oyun; başlangıçta bir disiplin oyunu olarak gelişen, sonrasında bütün okulu içine alan bir çılgınlığa dönüşen deneyi anlatıyor.
--spoiler--

dogancan

Blogunda hayli ilginç ve güzel konulara yer veren nesildaş.

papiroloji

Mısır, Yunan, Latin papirüslerini inceleyen antik çağa bağlı uzmanlık dalı.

her solcuyu komunist sanmak

(bkz: her solcuyu kürt sanmak)