1. 1.
  pier loti'de haliç'i izliyoruz zirvesinde vur kaç taktiğini benimsemiş yazar. tazeymiş, körpeymiş, hoşgelmiş.
  -1 ... shashkin
 2. 2.
  çakma fizikçidir. zirvede tanıdım kendisini böyle bi pısırıktı. yazdıklarındanda belli hani. ama eğlenceli birine benziyo.
  2 -1 ... sadik 2 dost 1 hayat 1 olum
 3. 3.
  atomunda atomalatı parçacıklardan (kuantlardan) meydana geldiğini öne süren teori...
  1 ... ayyash07
 4. 4.
  ışık ile veri iletimini sağlaması umulan teori.
  1 ... kopya kalp
 5. 5.
  kafir icadıdır. müslüman adamı enterese etmez. gavurların üstüne reçel sürüp güneş altına yatırılmasını öngören ilim.
  5 -3 ... ferdi
 6. 6.
  (bkz: fizik)
  1 ... sevgipitircii
 7. 7.
  teori olarak hemen hemen her şeyi çözmüşken, kimya bölümünde okutulan ders olarak ele alındığında atom çevresindeki elektronun yerini bulmaya odaklanmış konudur. ayrıca entelimsi insanımsıların olduğu toplumlarda quantum bildiğini söyleyip işkembe-i kübradan sallamak ayrı bir artı puan kazandıracaktır. söylediklerinizin doğru olmasıda okadar önemli değildir ne de olsa karşınızdakinin kuantum bilme ihtimali nerdeyse sıfıra yakındır...
  1 ... amidamaru
 8. 8.
  son dönemde hakkında onlarca kitap çıkan ama hiç birisinin gerçek anlamda kuantumun ne olduğunu anlatmayan bir suru yayın evi sahibini zengin eden. Fiziğin bir parçası olmaktan çıkıp insanların düşüncelerini kontrol edebilmek için öğrenmeye çalıştıkları (ki bunu faydası olmadığını anlayacaklar) atom altı parçaların hareketini inceleyen birbiriyle olan etkileşimini inceleyen bilim dalının genelleme yapılmış hali.
  1 ... haslanmis gergedanya
 9. 9.
  Fizikte sonuna mekanik ya da elektrodinamik sözcükleri eklendiğinde teori haline dönüşen, orijinali quantum olan, türkçecilerin ise kuvantum olarak isimlendirdiği kavramdır. Latinceden devşirmedir ve en orijinal hali quantus:ne kadar? dır.

  Sözlük anlamı miktar,yekün gibi manalara gelmektedir. Fizikteki kullanımı Max Planck ın kara cisim ışıması çalışmaları sırasında E=hv gibi formüller ortaya atması üzerine bilimsel literatürde yerini almıştır. Bu noktada fizikteki genel anlamı şudur. Doğa sürekli bir akış halinde olmayan kesikli sıçramalardan yani kuvant lardan meydana gelmektedir. Yani maddenin yaydığı radyasyon sürekli bir akıntı değil, kesikli fışkırmalardan oluşur ve bunlar tam birimler halinde olabilir kesir olarak ifade edilemezler. Planck ın bu tezi ve kanıtları çerçevesinde yapılan deneyler bu tamsayı kuvantlara, yani enerji paketlerine bağlı olarak geliştirilen kuantum mekaniğinin gelişmesine neden olmuş,Einstein ın foto elektrik etki üzerine söyledikleri ve Niels Bohr, werner Heisenberg, Erwin schrödinger, max born, paul dirac, wolfgang pauli, john von neumann gibi bilim adamlarının katkılarına James clark maxwell in manyetizma bulguları da eklendikten sonra olgu kuantum elektrodinamiği:K.e.d.i olarak abarmış bir kuram şeklinde literatüre girerek dünyayı değiştirmiştir.
  4 -1 ... psychedelic starship
 10. 10.
  enerji paketçikleri.
  ... lakirdak