bugün

entry'ler (47)

sözlük yazarlarının tumblr sayfaları

http://rainbowkravat.tumblr.com/

fatma turgut

Konserinde hadi beyler el kaldırsın, şimdi bayanlar dedikten sonra eşcinsellerin ellerini de görelim demesini beklediğim, fakat umduğum sonucu bulamadığım ve homofobi mi yoksa eleştirilerden mi korkuyor diye kafamda deli sorular oluşturan model grubunun vokali.

(bkz: eşcinseller ölsün)

feministlerin potansiyel lezbiyen olması

feminizmin ne demek olduğunu bile bilmeyen fakat sırf kadınları veya eşcinselleri aşağılamak adına yorum yapan yazarları görmemizi sağlayan tespittir.

(#19133903) feminizm ile erkekleri aşağılamak arasında ne gibi bir bağ olabilir. feminizmi savunmak erkek-kadın eşitliğini isteyen kadınların düşüncesi sistemidir. bu kadar kısa ve öz.

feministlerin potansiyel lezbiyen olması

erkek ruhuyla, kadın bedeninin içine hapsedildiğinde, kadınların seks objesi olarak kullanıldığını, bu hayatta hep arka planda tutulduğunu, aşağılandığını, kendi özgürlükleri elinden alındığını kendi deneyimlerin ile yaşadığından dolayı feminist olmaktan başka bir çare bırakmayan durumdur. bu duyguları her kadın yaşıyor, her kadın hakkını arıyor, her kadın özgür olmak istiyor. feminizmi savunanlar sadece eşcinsellerdir diye bir sınırlama asla yapılamaz.

hollanda

deniz seviyesinin altında ve beşte biri su olan bir ülke.

sözlükte yollu kız istemiyoruz

(bkz: sözlükte yollu gay istemiyoruz)

sözlük yazarlarının favori kitap karakterleri

kaybolan adam - cingöz recai

5 cm lik pipi ile yapılabilecekler

serçe parmak niyetine kullanılıp hani bana hani bana diyebilir.

okullarda sivil kıyafetin serbest bırakılması

çocuğuna güzel ve farklı kıyafetler giydirebilmek için ana babaların daha çok çalışmasını gerektirecek bir uygulamadır.

lise zamanlarında bile bir hırkayı zar zor alabilen aileler tanıyorum. bir üniformanın en az 3 kişinin üzerinden geçtiğini biliyorum. değiştirecek yedek bir gömleği olmayıp 1 hafta boyunca onunla yetinen gençleri biliyorum. yine kapitalist sistemin yaratacağı eşitsizlikler bu sefer okul sıralarında kendini belli edecektir.

bu uygulamayla türbanında serbest olması hangi amaçla yapıldığını belli ediyor. mini etek boyunun dizlerde olması, vücudu belli eden kıyafetlerin giyilmemesi.. tabi açık saçık kıyafetleri destekliyor değilim ama bu uygulama böyle bir zihniyetten çıkınca insan her yönüyle irdelemek zorunda kalıyor.

mehmet ali birand

barışın genel af ile sağlanacağını düşünen gazetecidir.

genel af çıkacak ve abdullah öcalan mecliste siyaset yapacakmış. Tamam düşünce ve fikir özgürlüğü bunları söyledi, düşüncelerini paylaştı. Peki genel af çıkınca terör sorununun çözüleceği ne malum? o toprağın altında yatan gencecik bedenlerinde dahil olduğu, 30 bin şehit katilinin, siyasi parti başkanı olabileceğini nasıl yakıştırabiliyor? bu bedenler ölmeden önce mermisiz bir barış neden düşünülmedi? çünkü abdullah öcalan'ın adolf hitlerden bir farkı yoktur pınarcık katliamından sonraki "öldürelim, otorite olalım" açıklamasından da anlaşıldığı gibi.

sözlük yazarlarının şu an okuduğu kitaplar

peyami safa - deli gönlüm. Peyami safa'yı okurken eski kelimelerin, edebiyatımızı ne kadar zenginleştirdiği gözlerden kaçmıyor. "ben vaziyette bulunanlar, sırlarının faşedilmesinden korkmasınlar, çünkü insanlarda zevahirperestlik asıldır, dünya durdukça sırtlarında kürkü olanlar, en büyük sofralara davet edileceklerdir."

kayısının çekirdeğini biriktirip kırıp içini yemek

acı olanının zehirlediğine dair söylentiler mevcut. içindeki siyanid denilen maddenin halt yemesi.Durum böyle olunca insan yemek ve yememek arasındaki tereddütte kendi içinde çekirdekleniyor.

sevgilinin tey tey tey diye sayıklaması

(bkz: paxil) kullanan sevgilidir. bunun yanında parmaklarını ve ayaklarını da oynatarak senkron sağlar.

uludağ sözlük e bir daha gelinse alınacak nickler

hormonal sevişmeler.

yalnızken göze dost gözüken şeyler

kahvedir.

sözlük yazarlarının en son okuduğu kitaplar

henryk sienkiewicz - ateş ve kılıç

yaran facebook iletileri

Game of Thrones'un 2 sezonluk ana fikri yani olayın temelindeki mesaj "Götü yere yakından kooorkaaacaaağğğğn arkadaş'"tır!

sözlük yazarlarının dinlediği şarkı

jehan barbur - öylesine

http://www.youtube.com/watch?v=eyQ_6o4GwM8

sözlük yazarlarının takıntıları

- odamın toplu olmasından hoşlanmam.

- okuduğum kitabı yarım bırakarak başka bir kitabı okumaya başlamam.

- ajandalarımı kirletmemek için yazı yazmam, bu sayede ajanda koleksiyonum olacak gibi duruyor.

- psikolojik bakımdan çok çabuk etkilenirim, enerji içeceğini votka diye düşünüp içersem sarhoş olduğumu hissediyorum.

- televizyonu açmadan uyuyamıyorum.

- her gece yatmadan önce yatağımın başucunda su bulunduruyorum.

- gün doğumuna yakın bir saatte kalktığımda mutlaka gün doğumunu izleyip tekrardan yatıyorum.

selma ve gölgesi

Bir server bedi polisiyesi. Kitabın içindeki gizem, konuyu daha akıcı hale getirerek insanda merak uyandırıyor. Peyami Safa'nın okunması gereken kitaplarından biridir. Yönetmen Mehmet Güreli'nin 2008 yapımı ilk uzun metrajlı "Gölge" isimli filmi Selma ve Gölgesi kitabından uyarlanmıştır.